Ponedjeljak, 16.09.2024 | 12:48
IZVOR: index.hr

Ovaj iPhone 16 model bio je NAJPRODAVANIJI prvog vikenda od predstavljanja

Novi iPhone modeli...




Foto: YouTube screenshot/Apple

Temeljeći svoju analizu na vremenu isporuke koje se mijenja na Appleovoj zvaničnojweb stranici za narudžbe u SAD-u, analitičar Ming-chi Kuo vjeruje da Apple bilježi manju potražnju za najsnažnijim modelima iPhonea 16, dok je prodaja standardnog iPhonea 16 i iPhonea 16 Plus veća.

Iako su njegove tvrdnje temeljene samo na početnoj potražnji, Kuo tvrdi da je Apple prodao oko 37 miliona jedinica standardnog iPhonea 16 u prvom vikendu. To je smanjenje od 12.7% u odnosu na lansiranje iPhonea 15.

iPhone 16 Plus u prvom vikendu pak bilježi porast prodaje od 48% u odnosu na prošlogodišnji iPhone 15 Plus. 

No iPhone 16 Pro bilježi pad prodaje od 27% u odnosu na prvi vikend iPhonea 15 Pro. Prodaja 16 Pro Max modela niža je za 16% od 15 Pro Max modela, prenosi Apple Insider.

Kuo smatra da je jedan od faktora koji su možda uticali na početnu potražnju za ovim telefonima, činjenica da svi modeli dobijaju dugo očekivane opcije Apple Intelligence, koje će biti uvedene tokom sljedećih nekoliko mjeseci, odnosno do kraja 2024. i početkom 2025.

Dodatno, snažan interes za Plus model, kao i manji pad prodaje Pro Maxa, pokazuje da mnogi rani korisnici i dalje preferiraju veće modele. Očekuje se da će predstojeća sezona praznika promijeniti situaciju s najprodavanijim modelima.

PROČITAJTE - Ovo su očekivane cijene iPhone 16 i iPhone 16 Pro modela za EVROPU

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ČETVRTAK: Pretežno OBLAČNO sa kišom u većem dijelu Crne Gore

Srijeda, 19.11.2025 | 22:06

Čitajte vremensku prognozu za sjutra.

Ova biljka odlično pročišćava vazduh u prostoriji: Legende kažu da je i 'magnet za bogatstvo'

Srijeda, 19.11.2025 | 21:47

Dodavanje sobnih biljaka u vaš životni prostor može poboljšati atmosferu, kvalitet vazduha, pa čak i vaše raspoloženje.

FIFA rang lista: Kurasao ISPRED “sokola”, Crna Gora NAZADOVALA dvije pozicije

Srijeda, 19.11.2025 | 20:55

Crnogorska fudbalska reprezentacija će 2026. godinu dočekati kao 83. na rang listi Svjetske fudbalske federacije (FIFA).

BUDVA: Grđevica NOSILA automobile, Jovanović: Građani bili upozoreni

Srijeda, 19.11.2025 | 20:33

Budvanske ulice danas su bile pod vodom. Uslijed obilnih padavina nabujala je i rijeka Grđevica i odnijela desetak automobila koji su bili parkirani u koritu rijeke. Iz Opštine kažu da su mještani bili upozoreni, te da je trebalo da uklone automobile na vrijeme.

Mask tvrdi da će VJEŠTAČKA inteligencija ELIMINISATI siromaštvo

Srijeda, 19.11.2025 | 20:24

Tehnološki mogul Ilon Mask izjavio je u srijedu, 19. novembra, da će vještačka inteligencija i humanoidna robotika dramatično preoblikovati globalno društvo, predviđajući budućnost u kojoj će siromaštvo biti eliminisano, a rad postati opcionalan.

Mutnoća vode sa Mareze IZNAD propisanih vrijednosti

Srijeda, 19.11.2025 | 20:15

Kao i početkom novembra, zbog obilne kiše, voda sa izvorišta Mareza nije za piće. I dok nadležni ponovo preporučuju da se voda prokuva – čini se da građani to ne rade, prenosi RTV Podgorica.

Đeka: Djeca sa invaliditetom NE SMIJU biti nevidljiva u našem sistemu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:59

U susret obilježavanju Međunarodnog dana djeteta, danas je u Vladi Crne Gore Savjet za prava lica sa invaliditetom održao sjednicu posvećenu temi "Položaj djece sa invaliditetom i djece sa smetnjama u razvoju - intersekcijska diskriminacija"

Zečević: U Lijevoj rijeci asfaltirano 20 kilometara seoskih puteva u vrijednosti od oko dva miliona eura

Srijeda, 19.11.2025 | 19:50

Mještani više sela u Lijevoj rijeci godinama su čekali obnovu seoskih puteva. Nakon završene građevinske sezone, iz preduzeća „Putevi“ poručuju da je asfaltirano više nego što je planirano, ali da posao nije završen, kazao je direktor GP Putevi, Radoš Zečević, u Jutarnjem programu.

Savez udruženja penzionera traži VEĆE penzije, povlastice i mjesto u Socijalnom savjetu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:34

Savez udruženja penzionera Crne Gore traži povećanje penzija zbog velikog rasta cijena osnovnih životnih namirnica, povlastice pri kupovini robe u svim privrednim organizacijama, kao i predstavnika u Socijalnom savjetu.

Aleksandru Markoviću zadržavanje do 72 sata: Osumnjičen da je zapalio automobil i aktivirao eksplozivnu napravu

Srijeda, 19.11.2025 | 19:25

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata Aleksandru Markoviću iz Podgorice zbog postojanja osnova sumnje da je počinio produženo krivično djelo izazivanje opšte opasnosti.