Utorak, 17.09.2024 | 11:47
IZVOR: kolektiv.me

Suzana Lazović objavila prvi spisak: Raičević ponovo među "lavicama", u konkurenciji i četiri debitantkinje

„Lavice“ će u okviru EHF sedmice biti na okupu u Podgorici, što će biti i početak uigravanja za Evropsko prvenstvo koje će biti održano od 28. novembra do 15. decembra, saopšteno je iz Rukometnog saveza Crne Gore (RSCG).




Foto: YouTube screenshot/Handbal Rapid București

Kako su naveli, prvo okupljanje pod vođstvom nove selektorke Suzane Lazović, naša ženska reprezentacija imaće naredne sedmice.

„Lavice“ će u okviru EHF sedmice biti na okupu u Podgorici, što će biti i početak uigravanja za Evropsko prvenstvo koje će od 28. novembra do 15. decembra biti održano u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.

"Na spisku selektorke Lazović za predstojeće okupljanje su 24 gračice, među kojima su četiri debitantkinje - krilo francuskog Rena Milica Trifunović i pivot rumunskog Minaura Andrijana Tatar, kao i juniorske reprezentativke naše države Sara Burić i Ivana Vujadinović. U nacionalni tim vraćaju se srednji bek Rapida iz Bukurešta Milena Raičević, kao i golmanka Ljubica Nenezić, a na spisku su igračice koje su nastupale na Svjetskom prvenstvu u decembru, kao i kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Parizu koji je održan u aprilu. Na ovom okupljanju sa „lavicama“ će biti i igračica rumunskog ĆSM Bukurešta Đurđina Jauković, koja bi uskoro trebalo da se vrati na teren, nakon što se oporavila od teške povrede. Golmanka Marta Batinović nedavno se vratila među stative nakon oporavka od teške povrede koju je doživjela na decembarskom Svjetskom prvenstvu, ali će biti pošteđena ove reprezentativne akcije, u dogovoru sa stručnim štabom, imajući u vidu to da neće biti kontrolnih utakmica tokom EHF sedmice", kazali su iz RSCG.

„Lavice“ će naredne sedmice trenirati u Podgorici, a do Evropskog prvenstva krajem novembra, imaće još jedno okupljanje u oktobru.

"Na EHF Euro 2024, Crna Gora će igrati u grupi u Debrecinu, a rivali će biti Srbija, Rumunija i Češka. Dvije prvoplasirane selekcije izboriće plasman u glavnu rundu. Za našu reprezentaciju to će biti osmo učešće na kontinentalnoj smotri na koju dolazi kao bronzana sa posljednjeg EHF Euro 2022 čiji je jedan od domaćina bila i naša država", zaključeno je u saopštenju RSCG.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kako u Iranu vide demonstracije, a kako ih posmatraju u inostranstvu?

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:10

Iransko rukovodstvo u dubini duše vjeruje da su protesti dio napora Sjedinjenih Država i Izraela da izazovu promjenu režima u Iranu, rekao je za Al Džaziru Vali Nasr, profesor međunarodnih odnosa i bliskoistočnih studija na Univerzitetu Džons Hopkins.

Koprivica: Duvanska mafija desetkovana kombinovanim udarima države

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:05

Provjera integriteta nosilaca pravosudnih funkcija, oduzimanje nelegalno stečene imovine i odlučna borba protiv organizovanog kriminala predstavljaju temelj reforme pravosuđa i jačanja vladavine prava u Crnoj Gori, poručio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica u intervjuu za Portal RTCG. Istakao je da su ostvareni vidljivi rezultati, ali da predstoji nastavak dubinskih reformi u cilju zatvaranja pregovaračkih poglavlja sa Evropskom unijom.

Todorović: Hoće li Šćepanović podnijeti ostavku kad objavimo snimak?

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:41

Portparolka DNP-a Jovana Todorović reagovala je povodom, kako kaže, neistinitog i namjerno manipulativnog saopštenja UP.

CNN: Tramp razmatra vojnu intervenciju u Iranu

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:54

Američki predsjednik Donald Tramp razmatra niz potencijalnih vojnih opcija u Iranu nakon smrtonosnih protesta u toj zemlji, rekla su dva američka zvaničnika za CNN, dok razmišlja da ostvari svoje nedavne prijetnje da će napasti iranski režim ukoliko upotrijebi smrtonosnu silu protiv civila.

Žakelj: Pokazali smo reakciju, u nastavku moramo još jače i agresivnije

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:29

Budućnost je ostvarila 10. pobjedu u ABA ligi, pošto je 11. put u nizu nadigrala Zadar - večeras u Hrvatskoj je bilo 87:66 u korist crnogorskog šampiona.

Podgorica: Veći dio Zagoriča bez struje

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:17

Bez napajanja je dio Zagoriča - između Ulice Piperske, željezničke pruge, Ulice Nikole Tesle, Ludvika Kube, brda Gorice, škole i vrtića Mali Princ.

Vukićević: Ove godine iz naše zemlje letjeće se ka više od 130 destinacija

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:05

Avio-dostupnost Crne Gore znatno je bolja u odnosu na ranije – u vazdušnom saobraćaju uradilo se mnogo i nacionalna avio-kompanija postiže izuzetne rezultate.

Novo razočaranje na Old trafordu: Kraj za Junajted u FA kupu

Nedjelja, 11.01.2026 | 19:45

Mančester junajted je predaleko od trofeja, izvjesno je da ga neće biti ni ove sezone nakon što je velikan ispao iz FA kupa.  

Remi "lavova" u posljednjem test meču pred EP

Nedjelja, 11.01.2026 | 19:07

Nakon ubjedljive pobjede remi – rukometši Crne Gore u drugom kontrolnom meču protiv Bosne i Hercegovine uoči EHF Euro odigrali su 37:37.

Milan izvukao bod na „Frankiju“

Nedjelja, 11.01.2026 | 18:30

Fudbaleri Milana Fiorentine remizirali su na "Frankiju" (1:1) u utakmici 20. kola Serije A.