Utorak, 17.09.2024 | 11:59
IZVOR: Krstarica

Nikad ljepše muškatle, bujaće sve do prvog mraza: Jedan jeftini sastojak iz apoteke je pravo blago

Jedan jeftini sastojak iz apoteke je pravo blago!




Foto: Ilustracija, Pixabay

Sezona bujanja cvijeća na balkonima još uvijek traje, a među najljepšim biljkama koje i ove godine krasi terase i prozore nalazi se i stara, dobra muškatla.

Mnoge domaćice je sade svake godine jer je prilično laka za održavanje i njegu, ima prelijepe cvjetove i može dugo trajati uz pravilnu njegu.

Donosimo vam odličan savjet kako da vaše omiljene muškatle bogato cvjetaju, a potreban je samo jedan sastojak koji je pravo blago.

Ponekad, poslije mjesec-dva od sadnje, čini se da muškatla prestane da raste i izgleda pomalo slabo. Da biste je podstakli na rast i cvjetanje, potreban vam je samo apotekarski jod.

Da bi jod imao efekta, potrebno je da jednu kap joda razmutite u 1 litru vode i dobro promiješate.

Važno je napomenuti da nikad ne bi trebalo zalivati biljke ovim rastvorom više od jednom u 10 dana i da rastvor ne sipate direktno na biljku, već po obodu saksije ili žardinjere.

Jod kao sastojak je pravo blago o sigurno će pomoći da vam muškatle bujaju sve do prve zime.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pavićević: Kandidovaću se za premijera Srbije, niko to ne bi obavljao BOLJE OD MENE

Petak, 11.07.2025 | 21:58

Kopredsjednik Platforme za Srbiju i politikolog Vladimir Pavićević tvrdi da će biti premijer Srbije nakon pada režima predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Kako da SPAKUJETE kofer BEZ STRESA i haosa: Pravila koje koriste iskusni putnici

Petak, 11.07.2025 | 21:54

Ponesite samo ono što vam zaista treba. 

Velika POBJEDA u bazenu: Mlade "ajkule” nadigrale Španiju i izborile polufinale

Petak, 11.07.2025 | 21:34

Mlade “ajkule” su u polufinalu Evropskog prvenstva za igrače do 16 godina - sjajnom igrom u četvrtfinalnom duelu Crna Gora je pobijedila Španiju 18:15 (4:4, 5:2, 3:5, 6:3), pa će se sjutra od 18 sati protiv Italije boriti za plasman u finale.

Automobili u jednoj BOJI NJABOLJE PROLAZE na tržištu polovnih vozila

Petak, 11.07.2025 | 21:25

Boje automobila značajno utiču na vrijednost koju vozilo zadržava nakon nekoliko godina korišćenja.

Sinerova POBJEDA nad Đokovićem začudila Alkarasa

Petak, 11.07.2025 | 20:57

Španski teniser Karlos Alkaras upisao je 24. uzastopnu pobjedu na Vimbldonu koja mu je donijela šansu da stigne do treće titule na Vimbldonu, a posle polufinala je bacio pogled i na drugo.

Kilijan Marfi PRIZNAO koja je najzahtjevnija uloga koju je igrao: Bio sam paralisan od STRAHA

Petak, 11.07.2025 | 20:42

Upravo zbog tog straha je i prihvatio ovako zahtjevnu ulogu koja mu je kasnije donijela niz nagrada i veliku slavu.

Kažanegra-Stanišić: Uprkos razlikama, Demokrate i URA stajali na ISTOJ STRANI kada je to bilo najvažnije

Petak, 11.07.2025 | 20:21

Na IV Kongresu Građanskog pokreta URA, prisutnima se obratila potpredsjednica Demokrata Dragana Kažanegra-Stanišić, poručivši da i pored razlika koje su postojale i koje i dalje postoje između političkih aktera, postoji veća i važnija obaveza, očuvanje demokratskih vrijednosti i zajednički rad na izgradnji bolje Crne Gore.

Radulović: PRODAJA brodova “Kotor” i “21.maj” jedini logičan POTEZ

Petak, 11.07.2025 | 20:09

Ministar pomorstva Filip Radulović kazao je da država nije imala više nikakvih mogućnosti da daje novac za Crnogorsku plovidbu, te da je jedini potez prodaja brodova “Kotor” i “21.maj”.

Zečević: Radovi na novom parkingu u Bloku V koštali 220 HILJADA EURA, građani će moći da ga koriste već od sjutra

Petak, 11.07.2025 | 19:52

Na parceli između tržnog centra Bazar i obližnjih stambenih zgrada u naselju Blok V u Podgorici, radnici preduzeća Putevi završili su novi parking prostor.

Evo koliko je OPASNO SUNČANJE SA MOKROM KOSOM - Greška koju svi pravimo, a koja može izazvati velike posljedice

Petak, 11.07.2025 | 19:42

Nakon plivanja, mnogima prija da kosu osuše na suncu - bez peškira, bez fena, uz prijatan osvježavajući osjećaj hladnoće na koži glave. Ipak, ta navika, koliko god nas osvježava i djelovala bezazleno, može imati posljedice po zdravlje koje se često previde.