Srijeda, 18.09.2024 | 10:11
IZVOR: n1.info.rs

Kejt Midlton na PRVOM RADNOM sastanku od početka liječenja od raka

Princeza od Velsa održala je svoj prvi radni sastanak otkako je počela sa liječenjem raka, ranije ove godine.




Foto: YouTube screenshot/ The Royal Family Channel

Kejt Midlton imala je sastanak u utorak u zamku Vindzor, a radilo se o njenom projektu iz ranog djetinjstva, piše BBC.

Ovaj poslovni susret uslijedio je posle prošlonedeljne video poruke u kojoj je Ketrin navela da je osjetila olakšanje što je njena hemoterapija završena.

Princeza je rekla i da je ova godina bila „nevjerovatno teška“, ali da ponovo „osjeća da ima nade“.

Ljekari su i dalje oprezni zbog njenog zdravlja. U video snimku navela je da je njen „put do izliječenja i potpunog oporavka dug i da ga mora nastaviti sa svakim danom koji dolazi“.

Njen odlazak na sastanak u blizini njene kuće u Vindzoru, zabilježen u zvaničnom dokumentu, ukazuje na nastavak tog napretka.

Nema drugih detalja o sastanku, ali se zna da je jedan od vodećih projekata u kojima je učestvovala bila kampanja Shaping Us, koja se odnosi na podizanje svijesti o važnosti ranog djetinjstva.

Kejt je taj projekat nazvala svojim najvažnijim životnim djelom.

Ovaj probni povratak na posao uslijedio je nakon godinu dana zdravstvenih problema sa kojima je bila suočena.

U januaru je bila u bolnici na operaciji abdomena, a onda je u martu otkriveno da je na liječenju od raka.

Od tada se nekoliko puta pojavila u javnosti, na Trooping the Color i teniskom turniru u Vimbldonu, ali je godinu dana uglavnom bila daleko od očiju javnosti.

Prošlonedjeljni veoma lični video, snimljen sa porodicom u Norfolku, opisuje njeno emocionalno putovanje tokom mjeseci liječenja od raka. Poruka je da „iz mraka može doći svjetlost“.

Princeza je opisala burne događaje iz svog iskustva sa rakom i da se osjećala „kompleksno, zastrašujuće i nepredvidljivo“.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nikšićki i danilovgradski vatrogasci bore se sa vatrom na Ponikvicama

Četvrtak, 13.08.2026 | 12:09

Nikšićki vatrogasci uspjeli su da odbrane kuće i vikendice i ugase požar na Ponikvicama u dijelu nikšićke opštine, koji je izbio prije tri dana, a sada se sa kolegama iz Danilovgrada bore sa vatrom koja se proširila na dio koji pripada toj opštini.

Maša Vukićević zablistala na otvaranju Miss Worlda: U Vijetnamu odala počast tradiciji domaćina

Četvrtak, 13.08.2026 | 11:45

Maša Vukićević je otputovala u Vijetnam, gdje predstavlja Crnu Goru na 73. izboru za Miss World.

Ministarstvo obradilo 7.389 zahtjeva bivših radnika, na rješenja se čeka zbog podataka drugih institucija

Četvrtak, 13.08.2026 | 12:32

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je da je završilo obradu svih 7.389 zahtjeva za finansijsku podršku bivšim zaposlenima u drvoprerađivačkoj i šumarskoj industriji, ali da donošenje pravno valjanih rješenja zavisi od podataka Ministarstva finansija i Fonda rada o ranije izvršenim isplatama.

Košarkaši igraju sa Ukrajinom u "Morači"

Četvrtak, 13.08.2026 | 12:23

Crnogorski košarkaši utakmicu sa Ukrajinom u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo odigraće u MTEL dvorani Morača, nakon što je sala prošla inspekciju u četvrtak.

Dončić postao novo lice Lejkersa nakon istorijske prodaje kluba

Četvrtak, 13.08.2026 | 12:47

Los Anđeles Lejkersi ulaze u novu eru nakon što je klub prodat za rekordnih više od 12,5 milijardi dolara, a u centru pažnje nalazi se Luka Dončić, koji je preuzeo ulogu prvog lica slavne NBA franšize.

Nikšić: Gori u Kusidama, vatrogasci i policija na terenu, bez požara u Ponikvicama

Petak, 14.08.2026 | 11:16

Nikšićki vatrogasci gaše požare na nekoliko lokacija u mjestu Kuside, prenosi RTCG.

Sudar kamiona i automobila u Baru

Petak, 14.08.2026 | 11:08

Saobraćajna nezgoda dogodila se jutros, oko 9.30, na nadvožnjaku u Baru, na magistralnom putu Bar-Ulcinj.

Kontrola na Skadarskom jezeru, sankcionisane tri osobe

Petak, 14.08.2026 | 10:27

Službenici Stanice granične policije u Podgorici su zajedno sa inspektorima za sigurnost lučke plovidbe izvršili kontrolu osoba i plovila u akvatorijumu Skadarskog jezera, navodi se u objavi Uprave policije na mreži X.

Ulcinj: Aktivan požar u Vladimiru, vatrogasci očekuju pomoć iz vazduha

Petak, 14.08.2026 | 09:57

U ulcinjskoj opštini još je aktivan požar u Vladimiru u blizini Šasa, a iz Službe zaštite i spašavanja očekuju pomoć iz vazduha kako bi i njega ugasili. Kako je kazao vatrogasac Iljber Đeka situacija jutros je nešto bolja nego sinoć, kada su morali da gase na nekoliko lokacija.

Ponovo oslobođeni svi optuženi u predmetu "Tunel"

Petak, 14.08.2026 | 09:44

Osmočlana grupa i u ponovnom postupku oslobođena je od optužbi da je učestvovala u prokopavanju tunela iz kojeg je u septembru 2023. provaljeno u depo Višeg suda u Podgorici.

Podgorica: Gorio stan na Zabjelu

Petak, 14.08.2026 | 09:38

Ugašen je požar koji je izbio u stanu u zgradi „Splićanka” na Zabjelu.

Uhapšen Beranac zbog sumnje na seksualno uznemiravanje maloljetnice

Petak, 14.08.2026 | 09:21

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Berane su, nakon sprovedenih kriminalističkih mjera i radnji u saradnji sa Osnovnim državnim tužilaštvom u Beranama, a po nalogu državnog tužioca, lišili slobode P.A. (31) iz Berana, zbog sumnje da je na štetu maloljetne osobe izvršio krivično djelo seksualno uznemiravanje.

Radević: Deklaracija o pomirenju i zajedništvu važan korak ka novoj političkoj kulturi

Petak, 14.08.2026 | 08:58

Funkcioner NSD Boban Radević, saopštio je da je Deklaracija o pomirenju i zajedništvu važan korak ka novoj političkoj kulturi.

Danas presuda u ponovljenom postupku u predmetu ''Tunel': Sudije vidjele i ono čega nema u optužnici

Petak, 14.08.2026 | 08:30

Optuženi u predmetu "Tunel" juče su ponovo negirali krivicu u ponovljenom postupku pred Osnovnim sudom u Podgorici, ostajući pri odbrani koju su dali u prethodnom postupku.

Uhapšen Podgoričanin: Osumnjičen da mu je droga poslata paketom iz Amerike

Petak, 14.08.2026 | 08:24

Službenici Uprave carina su 11. avgusta prilikom redovne kontrole poštanskih pošiljki u carinskom skladištu Pošte Crne Gore u Podgorici, izdvojili za pregled pošiljku pristiglu iz Sjedinjenih Američkih Država, i u njoj pronašli oko 600 grama marihuane.