Srijeda, 18.09.2024 | 12:52
IZVOR: kolektiv.me

Abazović: Sezona na Žabljaku BOLJA od prošlogodišnje

Sezona na Žabljaku bolja je od prošlogodišnje , maj i jun mjesec bili su za 15 odsto bolji u odnosu na prošlu godinu dok je u julu i avgustu bilo oko 10 odsto više gostiju, kazao je  Stojan Abazović direktor Turističke organizacije Žabljak.




Foto: Agencija CG News

Posjeta je u septembru krenula jako dobro ali je zbog lošijih vremenskih prilika bilo dosta otkazivanja ali ukoliko vrijeme bude lijepo imaćemo dobru i jesenju sezonu“ smatra on.

Koncert Alena Islamovića u čast obilježavanja Dana opštine, kruna je manifestacija i događaja za ovu sezonu dok je za period pred nama u lokalnoj turističkoj organizaciji planiraju realizaciju manjih događaja.

„Možemo reći da kada je riječ o organizaciji događaja, kulturnih, spotrskih, zabavnih, ovo je zasigurno bila najuspješnija sezona do sada. Sada je vrijeme za pojačanu promotivnu aktivnost već za narednu godinu i u toku je planiranje posjete sajmovima kao i online kampanja“, kaže Abazović.

I predsjenik Opštine Radoš Žugić smatra da je turistička sezona opravdala očekivanja ističući da prema podacima lokalne Turističke organizacije i izdavalaca smještaja broj noćenja koji je zabilježen na Žabljaku daje za pravo da kažemo da je sezona bila uspješna.

„Obilježavanje Dana Opštine Žabljak je prilika da napravimo rekapitulaciju onoga što je urađeno u predhodnom periodu. Za ovih godinu dana urađeno je zaista mnogo, od ulaganja na polju infrastrukture, 3 miliona kapitalnog budžeta i 5 miliona ulaganja sa nivoa države daju nam za pravo da budemo i više nego zadovoljni“, kaže Žugić.

Foto: Agencija CG News

On ističe da je lokalna uprava pored ulaganja u lokalnu infrastrukturu nastojala da Žabljak bude jedan kulturni i turistički centar na sjeveru Crne Gore te da su podržali sve događaje i manifestacije koje su organizovale Turističke organizacije i Centra za kulturu.

Povećanje posjete Žabljaku prate i ulaganja u infrastrukturne projekte i Opština ima jasan plan investicija i ulaganja za naredni period.

„Mi već sada imamo pripremljenu projektnu dokumentacuju koja će nam omogućiti da u narednoj godini realizujemo jedan značajan broj infrastrukturnih projekata iz oblasti vodosnadbijevanja koje se pokazuje kao zaista veliki problem ali uprkos tome ljetos nismo imali ni jedan dan restrikcija iako je bila jedna od najsušnijih godina u proteklih nekoliko decenija. Adaptirali smo i modernizovali glavnu gradsku saobraćajnicu a sledeće godine jedan od glavnih projekata biće nam izgradnja gradske garaže sa 104 parking mjesta i izgradnja novog Trga Durmitorskih ratnika kako bi Žabljak dobio mjesto okupljanja po uzoru na turističke centre regiona“, rekao je Žugić.

On je istakao da lokalna uprava spremno dočekuje zimsku turističku sezonu dodajući da ih zima neće „iznenaditi“.

„Konstanstna ulaganja u mehanizaciju komunalnog preduzeća i održavanje postojeće čini da spremno dočekamo zimsku sezonu“, kazao je Žugić.

Kraj ljetnje turističke sezone krunisan je koncertom regionalne muzičke zvijezde Alena islamovića kome je ovo prvi nastup na Žabljaku i ujedno i prvi put da boravi u ovom turističkom centru.

„Zaista sam oduševljen prirodom i onim što sam uspio da vidim. Prošetao sam do Crnog jezera, prekrasna planina, dobar čist zrak i nema ništa ljepše od boravka u ovakvom ambijentu“ kazao je Islamović koji je publiku na Žabljaku zabavljao skoro 2 sata uz svoje hitove i muziku Divljih jagoda i Bijelog dugmeta.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

ToMontenegro obnovio sertifikat: Bezbjednost putnika na najvišem svjetskom nivou

Subota, 18.04.2026 | 12:07

Nacionalna avio-kompanija ToMontenegro saopštila je danas da je uspješno registrovana kao IOSA operater u okviru programa Međunarodne asocijacije za vazdušni prevoz (IATA) za provjeru operativne sigurnosti. Kako ističu, to prestižno priznanje potvrđuje beskompromisnu i kontinuiranu posvećenost kompanije najvišim globalnim standardima sigurnosti u vazduhoplovstvu.

Vuković potpisao ugovore sa Svjetskom bankom vrijedne 58 miliona eura

Subota, 18.04.2026 | 10:55

Ministar finansija, Novica Vuković, potpisao je u Vašingtonu dva strateški izuzetno važna ugovora sa Svjetskom bankom, ukupne vrijednosti 58 miliona eura, čime Crna Gora dodatno učvršćuje kurs ka održivom razvoju, jačanju institucija i ubrzanju evropske integracije, saopšteno je iz tog resora.

Kordić za USA Today: Crna Gora redefiniše mediteranski turizam

Subota, 18.04.2026 | 10:44

Ministarka turizma Simonida Kordić dala je intervju za specijalni izvještaj o Crnoj Gori objavljen u renomiranom američkom mediju USA Today, u kojem je predstavila ključne prednosti Crne Gore kao turističke i investicione destinacije.

Gorivo jeftinije par centi ako Vlada produži niže akcize

Subota, 18.04.2026 | 10:33

Pad cijena naftnih derivata zbog otvaranja Hormuškog moreuza desio se u petak na kraju uporednog perioda za usklađivanje, pa neće imati veliki uticaj. Odluka o nižim akcizama važi do utorka.

Koprivica: Milo je znao za milionski ugovor za VE "Možura" koji je sklopio Čelebić

Subota, 18.04.2026 | 08:47

Da li neko u Crnoj Gori vjeruje da je Tomislav Čelebić iza leđa Milu Đukanoviću zaključio ugovor od više miliona eura i izigrao Đukanovića, koji je njegov poslovni partner i koji je u to vrijeme bio predsjednik Vlade.

ANKETA: Da li bi trebalo pooštriti kazne za lažne dojave o bombama?

Petak, 17.04.2026 | 18:18

Lažne dojave o bombama u školama i javnim institucijama predstavljaju sve češći problem koji izaziva ozbiljne posljedice po normalno funkcionisanje društva.

Naloženo prinudno dovođenje Abazovića na ročište

Petak, 17.04.2026 | 17:34

Podgorički Sud za prekršaje danas je naložio prinudno dovođenje na ročište lidera Građanskog pokreta URA Dritana Abazovića.

Šetalište u Čanju: Opština Bar odbila zahtjev Javnog preduzeća za izdavanje građevinske dozvole

Petak, 17.04.2026 | 16:16

Sekretarijat za urbanizam i prostorno planiranje Opštine Bar odbio je zahtjev Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore za izdavanje građevinske dozvole za izgradnju i uređenje šetališta u Čanju, saopšteno je iz JP Morsko dobro.

Pogledajte kako bi izgledao glasački listić ako se usvoji Zakon o otvorenim listama

Petak, 17.04.2026 | 16:00

Poslanički klub Građanskog pokreta URA predao je juče uskupštinsku proceduru Predlog izmjena i dopuna Zakona o izboruodbornika i poslanika koje se odnose na uvođenje otvorenih lista u naš izborni sistem.

Kristina Braletić izabrana za direktoricu ASK-a

Petak, 17.04.2026 | 17:06

Nova direktorica Agencija za sprečavanje korupcije (ASK) je Kristina Braletić, koja je danas izabrana sa četiri glasa članova Savjeta, dok je protiv njenog izbora bila članica Slavica Mirković. Ostali kandidati nisu dobili potrebnu podršku.

Od tkanine do simbola djetinjstva: Kako je medvjedić postao omiljena igračka za mnogu djecu

Subota, 18.04.2026 | 15:40

Ova tipično američka igračka je nastala 1902. godine.

Francuski padobranac ubijen na jugu Libana

Subota, 18.04.2026 | 15:28

Francuski predsjednik Emanuel Makron kazao je da je francuski vojnik poginuo jutros na jugu Libana tokom napada na misiju Ujedinjenih nacija.

Iran ponovo zatvorio Ormuški moreuz

Subota, 18.04.2026 | 15:18

Iran je promijenio odluku o ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza, upozorivši da će nastaviti da blokira prolaz kroz ovaj uski pomorski prolaz sve dok je američka blokada iranskih luka na snazi.

Žakelj pred Kluž: Sve zavisi od nas, vjerujem da ćemo pružiti maksimum

Subota, 18.04.2026 | 15:07

Budućnost drugu fazu ABA lige završava sjutra utakmicom protiv Kluža u gostima. Iako meč nema rezultatski značaj, jer su "plavi" četvrti, a Rumuni poziciju ispod uoči plej-ofa, trener našeg šampiona Andrej Žakelj najavljuje da će ekipa igrati punom snagom i juriti pobjedu.     

Mijatović: Realu fali vođa, Mbape daje golove, ali to nije dovoljno

Subota, 18.04.2026 | 15:06

Legenda Real Madrida Predrag Mijatović otvoreno je kritikovao aktuelni tim „kraljevskog kluba“, poručivši da ekipi nedostaje pravi lider na terenu.  

Kapetanović na Forumu u Antaliji: Mir na Balkanu gradi se kroz povezanost, prilike i dijalog

Subota, 18.04.2026 | 14:56

Generalni sekretar Savjeta za regionalnu saradnju (RCC), Amer Kapetanović, učestvovao je na Diplomatskom forumu u Antaliji 2026, koji seodržava u Antaliji od 17. do 19. aprila ove godine, gdje je moderirao panel diskusiju na visokom nivou „Ubiranje plodova mira na Balkanu: dijalog, biznis i povezanost“.

Baranin preminuo tokom uspona na Rumiju

Subota, 18.04.2026 | 14:52

Sve nadležne službe angažovane su na evakuaciji tijela Baranina koji je preminuo tokom pješačke ture na planini Rumija, prenosi Bar Info.

Gvozdenović: ASK da objavi kako i zašto partije dijele novac iz budžeta

Subota, 18.04.2026 | 14:45

Zamjenica izvršnog direktora Centra za demokratsku tranziciju Milena Gvozdenović kazala je da Agencija za sprečavanje korupcije treba da objavi ugovore i dokumentaciju o donacijama političkih partija i utvrdi njihovu zakonitost, upozoravajući da, prema njenim riječima, netransparentno trošenje budžetskih sredstava otvara sumnje u zloupotrebe i ugrožava fer izborni proces.     

Leković i Božović traže hitan nastavak rada Anketnog odbora o “crnim trojkama”

Subota, 18.04.2026 | 14:38

Poslanici Demokratske Crne Gore i SNP-a, Momčilo Leković i Bogdan Božović, uputili su dopis članovima Anketnog odbora koji se bavi političkim ubistvima i napadima na intelektualce, novinare, uključujući i djelovanje “crnih trojki”, pozivajući na što hitniji izbor predsjednika i potpredsjednika kako bi se omogućio nastavak rada i stvorili uslovi za nesmetano funkcionisanje ovog skupštinskog tijela.  

Vučić: Kosovsku nezavisnost, bez obzira na pritiske, nećemo prihvatiti i priznati

Subota, 18.04.2026 | 14:29

Predsjednik Aleksandar Vučić uvjeren je da Priština neće osnovati Zajednicu srpskih opština, te poručuje da kosovsku nezavisnost neće priznati.