Srijeda, 18.09.2024 | 20:08
IZVOR: gradski.me

Raspisano javno nadmetanje za projektante Doma zdravlja i osnovne škole u naselju Siti kvart

Raspisano je javno nadmetanje za projektante Doma zdravlja i osnovne škole u naselju Siti kvart. Problem postoji kada je riječ o izgradnji vrtića u ovom dijelu Podgorice jer je poništen tender, kazala je u jutarnjem Gradske Ana Drakić iz Uprave za kapitalne investicije.




Foto: arhiva, Kolektiv.me (detalj iz Siti kvarta)

Siti kvart bi u narednom periodu trebalo da dobije Dom zdravlja, osnovnu školu i vrtić, saopštili su iz Uprave za kapitalne investicije.

Javno nadmetanje za odabir projektanata, za Dom zdravlja i osnovnu školu već raspisano, ali ne i za vrtić.

„Što se tiče vrtića tu se već sad suočavamo sa izazovom i nažalost je prije 4-5 dana donešena odluka o poništenju postupka javna nabavke za izradu novog projekta, iz razlog što su ponuđači koji su podnijeli ponude isključeni iz postupka predmeta javne nabavke“, kazala je Ana Drakić iz Uprave za kapitalne investicije.

Pocjena vrijednosti za izgradnju Doma zdravlja iznosi 300,000 eura, za osnovnu školu 180,000e, dok će za vrtić biti opredjeljeno 100,000 e bez pdv-a.

„U ovom trentku ne postoje konkretni rokovi, za početak i završetak gradnje za navedene projekte. Nakon što se završi izgrada plana, ide i revizija glavnog projekta, sprovedu tenderske procedure za izbor izvođaća radova i zaključe ugovori tada će biti definisani svi rokovi“, poručila je Drakić.

Dom zdravlja u Siti kvartu koncipiran je kao glavni centar za Podgoricu i biće opremljen po najsavremenijim evropskim standardima, naglašava Drakić.

„Biće najveći objekat ovog tipa u Crnoj Gori. Spratnost , prizemlje i dva sprata. Imaće podrum i suteren, a bruto razvijena površina biće oko 10,000 kvadrata“, naglasila je Drakić.

Na kraju je kazala da će u okviru doma zdravlja biće izgrađen i parking sa više od 100 mjesta

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Požar se ponovo rasplamsao u Jasenovu Polju kod Nikšića

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:02

U Jasenovu polju kod Nikšića ponovo se rasplamsao požar, koji je danima aktivan na tom području.

Opet gori u Đenovićima, avion učestvuje u gašenju

Četvrtak, 27.08.2026 | 14:53

U Đenovićima, u Herceg Novom, tokom danas se ponovo razbuktio požar. U gašenju učestvuje avion, a na terenu su i tri vatrogasca.

Preminuo Ratko Mladić

Četvrtak, 27.08.2026 | 14:43

U 84. godini života, u pritvorskoj jedinici Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove u Ševeningenu, preminuo je general Ratko Mladić, saznaje Euronews Srbija.

Vujović: Filmski festival nije mjesto za političke govore i poruke

Četvrtak, 27.08.2026 | 14:36

Ministarka kulture i medija  Tamara Vujović reagovala je povodom, kako je navela, pogrešnih interpretacija odluke o otvaranju 39. Filmskog festivala Herceg Novi – Montenegro Film Festival.

Podgorica: Dio Hercegovačke ulice sjutra zatvoren za saobraćaj četiri sata

Četvrtak, 27.08.2026 | 14:19

Saobraćaj za sve vrste motornih vozila biće zatvoren sjutra na dijelu Hercegovačke ulice, radi izvođenja građevinskih radova na Hotelu „Boscovich“ – II faza, najavljeno je iz Sekretarijata za saobraćaj Glavnog grada.

Mujović: Do kraja godine početak gradnje Zapadne obilaznice, Morača dobija novi most

Četvrtak, 27.08.2026 | 13:53

Gradonačelnik Podgorice, Saša Mujović, najavio je na sastanku sa predstavnicima Uprave za saobraćaj i direktorom, Lukom Mugošom, da će Glavni grad, do kraja godine, započeti gradnju Zapadne obilaznice. Mujović je kazao da radovi na Bulevaru Vojislavljevića teku po planu, a da će 1. septembra početi izgradnja mosta na Morači, koji će predstavljati nastavak te saobraćajnice.

Monstat: U julu više od 623.000 turista, ostvareno 3,7 miliona noćenja

Četvrtak, 27.08.2026 | 13:49

U Crnoj Gori je tokom jula registrovano 623.104 dolaska turista, 11,26 odsto više nego u istom mjesecu prošle godine, dok je ostvareno 3.717.441 noćenje, što predstavlja rast od 10,13 odsto, saopšteno je iz Ministarstva turizma, pozivajući se na najnovije podatke Uprave za statistiku – MONSTAT.

Marija Vuković večeras na mitingu Dijamantske lige u Cirihu

Četvrtak, 27.08.2026 | 13:27

Večeras, sa početkom u 18:30 časova, Cirih će biti epicentar svjetske atletike, a ženski skok uvis ponovo će privući pažnju sportske javnosti. U srcu te pažnje, među najistaknutijim svetskim atletičarkama, naći će se naša Marija Vuković.

Uhapšen mladi vozač, osumnjičen da je pijan izazvao saobraćajnu nezgodu

Četvrtak, 27.08.2026 | 13:20

Podgorička policija sinoć je uhapsila M.I. (20), zbog sumnje da je u Beogradskoj ulici izazavao saobraćajnu nezgodu, vozeći sa 1,36 promila alkohola u organizmu, saopšteno je iz Uprave policije.

U bolnici u Dobroti tri pacijenta zaražena šugom

Četvrtak, 27.08.2026 | 12:54

Tri pacijenta sa odjeljenja za hospitalizaciju bolesnika muškog pola u Specijalnoj bolnici za psihijatriju u Dobroti zaražena su šugom, ali ne prijeti opasnost od daljeg širenja zaraze, jer će bolnica preuzeti sve neophodne korake u cilju prevencije daljeg širenja zaraze, potvrđeno je Pobjedi iz ove ustanove.