Srijeda, 18.09.2024 | 23:03
IZVOR: rts.rs

LIGA ŠAMPIONA: Inter "preživio" u Mančesteru, pobjede upisali Seltik, Borusija i PSŽ-a

Fudbaleri Mančester sitija i Intera remizirali su bez golova u meču prve faze Lige šampiona. Pobjede su zabilježili Seltik, PSŽ i Borusija iz Dortmunda.




Foto: YouTube screenshot/Man City, arhiva

Inter je tokom čitavog meča odlično parirao šampionu Engleske, kao što je to bio slučaj i prije dvije godine u finalu Lige šampiona.

Uspijevali su gosti u velikom broju navrata da se oslobode pritiska "građana" i kroz pas dođu do prilika kojih nije bilo malo. Darmijan je propustio najbolju u 29. minutu, a kako se poluvreme bližilo kraju Siti je postajao sve opasniji.

De Brujne je bio posebno raspoložen i aktivan ispred i unutar protivničkog kaznenog prostora, ali je i Siti ostao bez pogotka u prvih 45 minuta, iako su bili veoma blizu u nekoliko navrata.

U nastavku su obje ekipe nastavile da igraju u visokom ritmu, što je ponovo donijelo nekoliko dobrih pokušaja, ali su golovi izostajali. Siti je ponovo zaigrao bolje kako se bližio kraj, a najbolju priliku za promjenu rezultat propustio je Foden koji je u 69. minutu iz izgledne pozicije šutirao pravo u Zomera.

Do kraja su "građani" dominirali, ali se Inter dobro branio i na kraju uspio da dođe do vrijednog boda protiv jednog od najvećih favorita za osvajanje Lige šampiona.

Seltik rutinski, Dortmund i PSŽ do pobeda u zavšnici

Na ostalim mečevima, najzanimljivije je bilo u Glazgovu, gdje je Seltik sa 5:1 ubedljivo savladao Slovan iz Bratislave.

Domaći su poveli preko Skejlsa u 17. minutu, da bi Furuhaši u 47. udvostručio vođstvo Seltika. Engels je u 56. povisio na 3:0 sa penala, ali je Vimer pet minuta kasnije smanjio zaostatak svoje ekipe.

Gol za 4:1 postigao je Maeda u 70. minutu, a konačan rezultat postavio je Ajda u 85. minutu

Dortmund je u gostima bio bolji od Klub Briža sa 3:0, a prvi gol na meču bio je delo Bino Gitensa u 76. minutu. Isti igrač je deset minuta kasnije otklonio sumnje o pobjedniku, a tačku na meč je stavio Žirasi u petom minutu nadokande.

PSŽ je tek nakon 24 udarca i konstantnog pritiska u 91. minutu stigao do pobjede protiv Đirone pogotkom Mendeša.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Bratić: Moje privođenje je igra bivšeg člana Sedme uprave, žalim Suzanu Mugošu

Utorak, 31.03.2026 | 21:40

Bivša ministarka prosvete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić u emisiji „Press plus“ osvrnula se na napade koji na nju ne prestaju u posljednjih šest godina. Kako je kazala, ona smeta i nekim „našima“ i nekim njihovima“.

Demokrate DPS-u: Drugima pakovali strane uticaje, pa spakovali sebe

Utorak, 31.03.2026 | 21:35

Demokratska Crna Gora reagovala je na saopštenje Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS), navodeći da DPS danas pokušava da se sakrije iza fraza o Evropi, NATO-u i državnim interesima.    

EU upozorila građane: „Radite od kuće i manje putujte. Nema povratka u normalu“

Utorak, 31.03.2026 | 21:20

Energetske posljedice rata na Bliskom istoku će se dugo osjećati i Evropska komisija (EK) priprema paket mjera za pomoć građanima i kompanijama, rekao je povjerenik za energiju Dan Jorgensen. Dodao je da će prijedlog uključivati snižavanje poreskih stopa za električnu energiju i tarifa za prenosne mreže.

Zakon pred EK: Imate pravo da pitate zašto neko traži vaše lične podatke

Utorak, 31.03.2026 | 21:03

Znate li ko sve ima pristup vašim ličnim podacima i zašto? Upravo to uređuje novi tekst Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, koji je Ministarstvo unutrašnjih poslova poslalo Evropskoj komisiji. Cilj je veća bezbjednost podataka i sprječavanje zloupotreba.  

Nakon učlanjenja u EU Crna Gora neće morati da otvara ambasade u zemljama članicama

Utorak, 31.03.2026 | 21:12

U Crnoj Gori se nalazi 45 diplomatsko-konzularnih predstavništava, dok ambasade 33 zemlje u Beogradu „pokrivaju“ i našu državu. S druge strane, Crna Gora ima 15 ambasada u državama članicama Evropske unije, od kojih u četiri još nema imenovanog ambasadora. Osim država članica, Crna Gora još nema imenovane ambasadore u državama regiona, poput Albanije i Bosne i Hercegovine.  

Vučinić nezadovoljan: Nismo iskoristili svoje šanse

Utorak, 31.03.2026 | 20:52

Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Mirko Vučinić nije krio razočaranje nakon poraza od Slovenije, ističući da njegova ekipa nije znala da materijalizuje dobre momente u igri.  

Janković: Bilo je grešaka, ali napredak se vidi – Bulatović: Ovakvi mečevi znače, iz njih učimo

Utorak, 31.03.2026 | 20:40

Izabranici Mirka Vučinića večeras su u Podgorici poraženi od Slovenije rezultatom 3:2 u prijateljskom meču, pa ni u četvrtom međusobnom susretu nije uspjela da savlada ovu selekciju, koja je nastupila u oslabljenom sastavu.  

Američka novinarka oteta na ulici u Iraku

Utorak, 31.03.2026 | 21:53

 Na društvenim mrežama pojavila se videosnimka koju je objavila Al Arabiya, a koja prikazuje trenutak otmice. Na snimku se vidi kako Kittleson stoji na ulici u blizini hotela Bagdad, u ulici al-Saadoun. Ubrzo joj prilazi automobil, iz kojeg izlaze muškarci koji je nasilno uvlače u vozilo i velikom brzinom napuštaju mjesto događaja.  

Bojadžić: PES i Spajić da odgovore da li će snositi odgovornost ako se do kraja 2026. ne zatvore sva pregovaračka poglavlja

Utorak, 31.03.2026 | 20:16

Sekretar Demokratske partije socijalista (DPS) za međunarodnu saradnju Jasmin Bojadžić saopštio je da Pokret Evropa sad (PES) i predsjednik PES-a Milojko Spajić imaju obavezu da odgovore da li će snositi odgovornost ukoliko Crna Gora do kraja 2026. ne zatvori sva pregovaračka poglavlja sa EU.

Zelenski: Rusima cilj nije samo Donbas

Utorak, 31.03.2026 | 21:31

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je kako je iznenađen da iko može vjerovati da bi se rat, ili njegova najžešća faza, okončao povlačenjem Ukrajine iz Donbasa. Prema njegovim riječima, Rusija zahtijeva da ukrajinske snage napuste region u roku od dva mjeseca, tvrdeći da bi to zaustavilo sukob, piše Ukrainska Pravda.