Subota, 21.09.2024 | 08:56
IZVOR: klix.ba

Zbog čega se žene odlučuju na RAZVOD? Ovo su najčešći razlozi

Evo šta se krije iza razloga koji žene pokreće na pomisao o razvodu i šta muškarci mogu primijeniti/promijeniti.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Advokatica Sara Korkoran smatra da je glavni razlog zbog kojeg žene odluče da zatraže razvod taj što muževi ne žele da im pomažu u kućnim poslovima.

"Supružnik koji nikada ne učestvuje u kućnim poslovima često izaziva ljutnju kod drugog supružnika. Jedna rasprava neće rezultirati velikom svađom koja okončava brak, to je spor proces", navela je.

Majkl Rozenfeld, profesor sociologije na Univerzitetu Stenford, smatra da je brak kao institucija sport po pitanju postizanja rodne ravnopravnosti.

"Žene i dalje uzimaju prezimena svojih muževa, a ponekad su pod pritiskom da to učine. Muževi i dalje očekuju da njihove žene obavljaju najveći dio kućnih poslova i najveći dio brige o djeci. Moj savjet muškarcima - ako želite ostati u braku, s vremena na vrijeme ispraznite mašinu za pranje sudova", rekao je.

Pored navedenog, advokat Džejms Sekson ranije je u jednom podkastu rekao da su nevjera i novac takođe među vodećim razlozima razvoda. Parovima je savjetovao da iskreno obrate pažnju jedno na drugo, kako bi spriječili ove probleme.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 20.01.2026 | 00:00

Pretežno oblačno sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu u južnim i centralnim oblastima, uglavnom u drugom dijelu dana.

Megan Markl se ne vraća na Netfliks

Utorak, 20.01.2026 | 21:59

Serija Megan Markl “With Love, Meghan” neće se vratiti na Netfliks za treću sezonu, saznaje Page Six iz više izvora.

Suhomesnati proizvodi pod lupom SZO: Kancerogeni su poput cigareta

Utorak, 20.01.2026 | 21:45

Salame, paštete, kobasice, viršle, kulen, čajna... – svakodnevni izbor na trpezi mnogih građana – odnedavno se nalaze u kategoriji jedan kancerogenih namirnica Svjetske zdravstvene organizacije.

Dinar: Želim da nastavim, niko od igrača me nije razočarao

Utorak, 20.01.2026 | 20:17

Prvo veliko takmičenje pod komandom selektora Didijea Dinara prošlo je razočaravajuće – nakon tijesnog poraza od Slovenije, „lavovi“ su u mečevima protiv Farskih Ostrva i Švajcarske djelovali kao tim koji je zalutao na Evropsko prvenstvo.

Britanska vlada odobrila izgradnju najveće kineske ambasade u Evropi uprkos špijunskim sumnjama

Utorak, 20.01.2026 | 21:18

Vlada Ujedinjenog Kraljevstva odobrila je Kini izgradnju najveće ambasade u Evropi u kompleksu Royal Mint Court u Londonu, iako brojni britanski i američki političari upozoravaju da bi objekat mogao poslužiti kao baza za špijuniranje.

Nuklearna elektrana Černobil ostala bez struje nakon ruskog napada

Utorak, 20.01.2026 | 21:08

Nuklearna elektrana Černobil ostala je bez vanjskog napajanja električnom energijom. To je posljedica ruskog napada u kojem su oštećeni i dalekovodi koji opskrbljuju druge nuklearne elektrane.

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.

Borozan: Ovo nije realna slika naše reprezentacije, preuzimam odgovornost

Utorak, 20.01.2026 | 19:51

Naša rukometna reprezentacija ubjedljivim porazom od Švajcarske završila je nastup na Evropskom prvenstvu. Reprezentativac Vuko Borozan nije krio razočaranje nakon meča.

Rast cijena neminovan, građani nijesu iznenađeni

Utorak, 20.01.2026 | 20:41

Za godinu porasle su cijene gotovo svih proizvoda i usluga. To pokazuju podaci Monstata za decembar minule godine u odnosu na isti mjesec 2024.

Perišić želi nazad na Meacu

Utorak, 20.01.2026 | 20:07

Ivan Perišić želi povratak u Inter, ali konačna odluka je na PSV-u.