Ponedjeljak, 23.09.2024 | 15:53
IZVOR: cdm.me

Demokrate Markoviću: Umjesto da nam se izvini, priziva povratak na staro

Čovjek koji je među građanima prepoznat kao ,,crna kutija” i neko ko čuva najmračnije tajne bivšeg režima, danas, umjesto da nam se izvini za sve što je uradio, priziva povratak na staro, u najgore vrijeme divljanja organizovanih kriminalnih grupa, za čije razvijanje u mandatu njegove Vlade je najzaslužniji, poručili su iz Demokratske Crne Gore (DCG) u reagovanju na navode lidera Stranke evropskog progresa (SEP) Duška Makovića.




Foto: gov.me, arhiva

Marković je ranije danas u izjavi koju je dostavio medijima ocijenio da “ozbiljna iskušenja stoje pred pripadnicima našeg bezbjednosnog sektora u cjelini”.

“O sektoru bezbjednosti govori čovjek koji je predložio i izabrao Dejana Perunbičića za direktora ANB, sada već optuženog da je nezakonito pratio, prisluškivao, snimao i fotografisao lidere opozicionih političkih subjekata, crkvene velikodostojnike, novinare i civilne aktiviste. Čovjek koji je kao predsjednik Vlade Crne Gore službe bezbjednosti pretvorio u osnivače i administratore sramotnog portala zvanog Udar me, koji je služio za diskreditaciju svakog ko se suprostavi Vladi čije je bio predsjednik i njegovoj partiji čiji je bio zamjenik”, navele su Demokrate u reagovanju.

Osvrnuli su se na imenovanja za vrijeme mandata Markovića.

“Čovjek koji je za direktora Uprave policije birao Veselina Veljovića, optuženog za dva krivična djela krijumčarenja, za zloupotrebu službenog položaja, za pranje novca i članstvo u kriminalnim organizacijama. Čovjek koji je za šefa Sektora za borbu protiv kriminala birao Zorana Lazovića, sada već optuženog za izvršenje najtežih krivičnih djela iz oblasti organizovanog kriminala i korupcije, koji je , prema optužbama SDT, sa svojim sinom izvršavao naloge zloglasnog kavačkog kriminalnog klana. Čovjek koji je dozvolio da mu šefovi bezbjednosnog sektora i njegovi kadrovi od najvećeg povjerenja, u ovu zemlju puste regionalne kasape Marka Miljkovića i Veljka Belivuka, promovišući ih na pres konferencijama kao prijatelje i patriote ove zemlje”, navele su Demokrate.

Čovjek za čiji mandatni period je, prema njihovim riječima, privatni račun “Ljuba Milovića, visokog policijskog funkcionera narastao na 48 miliona eura”, dok se on pravio, kažu, “da ništa ne vidi i ne čuje”.

“Čovjek po čijem nalogu su prebijani i hapšeni funkocioneri opozicije u brutalnom nasilničkom pokušaju preuzimanja vlasti u Budvi. Dobro se sjećamo i njegove prijetnje da će država riješiti Budvu za 15 minuta. I na kraju čovjek u čijem četvorogorišnjem mandartni periodu je u ubijeno 93 građanina Crne Gore, a u obračunu kriminalnih klanova – 42, dok je slučajno ubijenih u tim obračunima bilo šest”, dodale su Demokrate.

Postavlja se pitanje, smatraju Demokrate, iz čega Vi gospodine Markoviću “crpite smjelost da se po pitanju borbe protiv kriminala čak i oglasite”?

“Sektora kog ste vi zgazili i bacili pod noge evropskog narko kartela kome ste podanički služili, ne mareći za sudbinu crnogorske omladine. Dok su vaši prijatelji iz mafijaških krugova gradili imperije, crnogorska omladina je gubila živote na ulicama preplavljenim kriminalom. No pasaran, Markoviću”, zaključile su Demokrate u reagovanju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Predsjednik Milatović u Pljevljima: Bolja infrastruktura, čist vazduh i nova radna mjesta – formula za napredak

Četvrtak, 27.11.2025 | 14:34

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boravio je danas u zvaničnoj posjeti Pljevljima, gdje se sastao sa predsjednikom Opštine Dariom Vranešom, predsjednicom Skupštine opštine Jovanom Tošić i potpredsjednikom opštine Darkom Gazdićem, saopštili su iz Kabineta Predsjednika.

Vlada ne odustaje od izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, za sanaciju bazena crvenog mulja daje 32 miliona eura

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:47

Poslanik Demokratske partije socijalista Ivan Vuković traže odgovor na pitanje da li će Vlada, u saradnji sa Glavnim gradom i evropskim partnerima, istrajati u realizaciji dugo najavljivanog projekta izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici.

Knežević: U Botunu u zadnjih 20 godina 117 ljudi umrlo od onkoloških bolesti; Spajić: Nije kolektor kriv za to, već crveni mulj

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:19

Spajić odgovara na pitanja poslanika

DPS Pljevlja: Skandalozno ćutanje PES-a i Demokrata na najavu Vraneša da će se u Pljevljima proslaviti sramna Podgorička skupština

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:14

Čarapić: Prva presuda o nemoralnim klauzulama u ugovorima

Četvrtak, 27.11.2025 | 12:59

Šef kluba poslanika Evrope sad Vasilije Čarapić prokomentarisao je to što je Osnovni sud u Podgorici poništio aneks 2. Ugovora o radu bivšeg izvršnog direktora "Čistoće" Andrije Čađenovića, potpisan krajem jula 2021. godine, a na osnovu koga je imao pravo da, u slučaju smjene, bude raspoređen na drugo radno mjesto, ili na otpremninu u iznosu od 24 mjesečne neto zarade.

Predsjednik Milatović u Pljevljima: Bolja infrastruktura, čist vazduh i nova radna mjesta – formula za napredak

Četvrtak, 27.11.2025 | 14:34

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boravio je danas u zvaničnoj posjeti Pljevljima, gdje se sastao sa predsjednikom Opštine Dariom Vranešom, predsjednicom Skupštine opštine Jovanom Tošić i potpredsjednikom opštine Darkom Gazdićem, saopštili su iz Kabineta Predsjednika.

Katić: Đački prevoz za Tivat neće biti ukinut

Četvrtak, 27.11.2025 | 14:05

Opština Herceg Novi je, kao urgentnu mjeru, dogovorila nastavak đačke linije za Tivat do kraja polugodišta, a do tada će pronaći rješenje sa svim nadležnim ustanovama i institucijama da se prevoz nastavi u narednom periodu, istakao je predsjednik Opštine Herceg Novi, Stevan Katić.

Mujović: Referendum za nas nije obavezujuć, poštujemo mještane Zete i njihovu želju da izraze stav

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:56

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović ponovio je da je Uprava za inspekcijske poslove dobila nalog da ispita da li je šator na lokaciji predviđenoj za izgradnju postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda (PPOV) u Botunu postavljen u skladu sa zakonom, prenose Vijesti.

Podnijet optužni predlog zbog neovlašćene eksploatacije šljunka

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:54

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici podnijelo je optužni predlog protiv N.K, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćene eksploatacije rječnog nanosa.

Potpisan ugovor za početak izvođenja radova na unapređenju sistema za upravljanje otpadnim vodama u Mojkovcu

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:36

U Mojkovcu je potpisan ugovor za početak izvođenja radova na projektu „Unapređenje sistema za upravljanje otpadnim vodama u Opštini Mojkovac“, čime je zvanično započeta nova faza ovog značajnog infrastrukturnog ulaganja.

Određeno zadržavanje osumnjičenom za učešće u stranim oružanim formacijama

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:32

Više državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata licu D.S, nakon saslušanja u svojstvu osumnjičenog, zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo učestvovanje u stranim oružanim formacijama.

Hapšenje u Baru: Vozio pod dejstvom alkohola, izazvao udese na dvije lokacije

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:24

Saobraćajna policija u Baru uhapsila je I.Dž. (31) koji je vozio pod dejstvom alkohola.

DPS Pljevlja: Skandalozno ćutanje PES-a i Demokrata na najavu Vraneša da će se u Pljevljima proslaviti sramna Podgorička skupština

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:14

Preko dvadeset EU fondova dostupno crnogorskim opštinama: Šansa za ulaganja u infrastrukturu, kulturu, škole, vrtiće i zelene projekte

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:10

Crnogorske opštine danas imaju pristup više od dvadeset različitih fondova i programa Evropske unije, koji pružaju mogućnost finansiranja projekata u gotovo svim oblastima lokalnog razvoja. Od infrastrukture, kulturnih sadržaja i vrtića, do digitalnih servisa, zaštite životne sredine i zelenih politika – evropski fondovi postaju ključni izvor ulaganja za lokalne zajednice širom zemlje, saopšteno je iz Zajednica opština Crne Gore (ZOCG).

Božović: U ponedjeljak ću zakazati sjednicu Ustavnog odbora i odmah raspisati javni poziv za izbor jednog sudije Ustavnog suda

Četvrtak, 27.11.2025 | 13:05

Predsjednica Ustavnog odbora Jelena Božović najavila je da će u ponedjeljak zakazati sjednicu tog odbora i raspisati javni poziv za izbor jednog sudije Ustavnog suda.