Ponedjeljak, 23.09.2024 | 16:38
IZVOR: Kolektiv.me

Perić: Da bi glas na izborima vrijedio – potreban je “protestni glas”

Na ovim loklanim izborima postoji jasna namjera da se nastavi sa sada već ustaljenom praksom da oni budu tek realizacija pukog inženjeringa u kojem četiri političke korporacije kontrolišu kompletan proces, u kome će na kraju imati dogovor do mjere ko bi bio vlast a ko opozcije, sa samo jednim ciljem – održavanje vlasti na načelu samovolje, a ne volje građana iskazane na izborima, saopštio je Srđan Perić, nosilac liste Preokret – “Ovako više ne može”.




Foto: MediaBiro, arhiva

“Predizborna obećanja koja dobijaju komičnu dimenziju, jasno govore o tome da ih oni ne govore da bi ih ispunili već da zaglušujućom bukom prikruju činjenicu da oni ne znaju što će sa tom vlašću osim da budu funkcioneri”, naveo je u saopštenju za medije Perić.

Jer da je drugačije, dodaje on, ne bi grad bio pun smeća, bulevari zjapili nedovršeni, stanovi u vlasništvu grada neidentifikovani i tako redom.

Proces koji je otpočeo, naglašava on, time da se obezvrijedi znanje i sposobnost jer partije odlučuju ko može da se zaposli a ko ne, završava se, kaže, “obezvrjeđivanjem glasa, jer u tom scenariju postaje nebitno kako ćemo glasati, jer bismo dobijali istu vlast”.

“Jedan od osnovnih instrumenata te namjere je upravo nagovor da građani iz revolta ostanu kući na izborni dan. Glas Preokreta je zapravo aktiviranje političke scene na način da građani dobiju svoj protestni glas u parlamentu koji će otkriti ono što se zove politikom u Podgorici i u Crnoj Gori”, kazao je Perić.

Do koje mjere je uveden apsurd, saopštava Perić, kao model funckionisanja u političkom sistemu – govori činjenica da će program prije sprovesti iz pozicije protestnog glasa, kroz insistiranje na organizovanju lokalnih referenduma, uključivanja javnosti – stručne i opšte – kao, kako kaže,”pritisak da se radi po zakonu i u korist svih građana, nego utapanja u koalicije koje od nas traže samo glas nekoliko odbonika da statiramo, a ne da djelujemo”.

“Dakle, da bi glas građanina zaista važio, mora mu biti vraćena vrijednost i politička klasa treba da u parlamentu vidi protest protiv njihovih namjera. Drugačije nije moguće sprovesti niti jedan program koji je smislen i na opštu korist građana. Što Preokret bude snažniji to će naš glas biti jači, a demontaža truloga partitokratskog sistema brža. Građani treba da znaju da je glas za Preokret glas da se podvuče crta, i glasno kaže da ovako više ne može. Što nas više građana podrži to ćemo zajedno na ovim izborima snažnije delegitimizovati partitorkatske prakse. To je početak velikog preokreta”, zaključio je Perić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Katar i Ukrajina potpisali sporazum o saradnji u oblasti odbrane

Subota, 28.03.2026 | 17:33

Katar i Ukrajina potpisali su sporazum o saradnji u oblasti odbrane koji uključuje presretanje projektila i bespilotnih letjelica, čime je dodatno ojačana sigurnosna saradnja između dvije zemlje.

Tramp bi mogao obesmisliti NATO: Želi princip "plati pa učestvuj" i povlačenje američke vojske iz Njemačke

Subota, 28.03.2026 | 17:07

Američki predsjednik Donald Tramp razmatra reorganizaciju NATO-a s ciljem kažnjavanja članica koje ne ispunjavaju njegove zahtjeve o finansiranju, piše The Telegraph.

Vuković Kuč: Znamo ko su trojanski konji Rusije u Crnoj Gori

Subota, 28.03.2026 | 16:55

Ubuduće ćemo razgovarati isključivo sa institucijama EU i predstavnicima Brisela, jer dobro znamo ko su trojanski konji Rusije u srcu Crne Gore – kazala je potpredsjednica i poslanica DPS-a Aleksandra Vuković Kuč.

DPS: Anketni odbor o Možuri politička farsa, većina pokušava kriminalizovati bivšu vlast

Subota, 28.03.2026 | 16:08

Demokratska partija socijalista tvrdi da je Anketni odbor za Možuru samo politička platforma vlasti koja nastoji da ispisuje optužnice protiv članova bivšeg sistema, dok istovremeno ističe da projekat vjetroelektrane donosi značajan profit državi i Elektroprivredi Crne Gore.

PES: Izjave komesarke Kos još jedna objektivna potvrda učinka 44. Vlade i vladajuće većine

Subota, 28.03.2026 | 14:40

Posjeta komesarke za proširenje, Marte Kos, koja dolazi nakon dvije uspješne međuvladine konferencije u prvom trosmjesečju, bila je prilika da crnogorska javnost iz perspektive EU, još jednom čuje poruke uvjerenosti u naše članstvo do 2028. godine, saopšteno je iz Pokreta Evropa sad (PES).

Država dužna 5,18 milijardi eura

Subota, 28.03.2026 | 08:20

Ukupan javni dug na kraju prošle godine iznosio je 5,18 milijardi eura, odnosno 63,5 bruto domaćeg proizvoda (BDP), navodi se u godišnjem izvještaju Ministarstva finansija o javnom dugu, piše Pobjeda.

Medenica pod optužbama za opstrukciju istrage ubistva Jovanovića, tužilaštvo ćuti

Subota, 28.03.2026 | 08:13

Uprkos tome što je bivši istaknuti policijski funkcioner Milan Vujanović prije skoro pet godina optužio raniju predsjednicu Vrhovnog suda Vesnu Mednicu za opstrukcije u istrazi o ubistvu urednika "Dana" Duška Jovanovića, do danas nije poznato šta je tužilaštvo preduzelo tim povodom. Nije poznato ni je li Vujanović uopšte saslušan u državnom tužilaštvu povodom njegovih optužbi na račun Medenice.

Dizel skuplji 11, benzin tri centa?

Subota, 28.03.2026 | 08:36

Cijena eurodizela od utorka na crnogorskim pumpama mogle bi biti veće za oko 11 centi i iznosiće 1,68 eura, dok će cijene dvije vrste benzina najvjerovatnije poskupjeti za oko tri centa pa će eurosuper 98 koštati oko 1,59 eura, a super 95 oko 1,55 eura. Lož ulje će vjerovatno poskupjeti za 11 centi pa će njegova cijena iznositi 1,83 eura za litar, pišu današnje Vijesti.

Odlazak stranaca uticao na korekciju cijena zakupnine stanova: Kirije pale do 20 odsto

Subota, 28.03.2026 | 08:57

Cijene zakupnine stanova danas su za do 20 odsto niže u odnosu na početak prošle godine, a na to su uticali odlazak stranih državljana i znatno povećanje ponude stanova za izdavanje na tržištu, saglasni su sagovornici "Dana".

FOTO: Zaplijenjen 21 kilogram marihuane, uhapšen Zećanin

Subota, 28.03.2026 | 10:31

Službenici Sektora za borbu protiv kriminala – Odsjeka za borbu protiv droge su, u saradnji sa službenicima Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ – Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje, uz asistenciju službenika Sektora granične policije, juče na Graničnom prelazu „Dobrakovo“ izvršili ciljanu kontrolu lica i vozila, kojom prilikom su zaplijenili 21 kilogram marihuane i lišili slobode osumnjičenog.

Vremenska prognoza - NEDJELJA donosi OVE temperature

Subota, 28.03.2026 | 21:42

U južnim predjelima promjenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima i uglavnom suvo, na sjeveru umjereno do potpuno oblačno, ponegdje sa slabim padavinama.

"Plavi" bez greške: Budućnost Voli ubjedljiva u ABA ligi

Subota, 28.03.2026 | 21:20

Košarkaši Budućnost Volija ni ovog puta nisu imali problema protiv Igokee.

Nemanja Čađenović, pripadnik PJP, osvojio titulu profesionalnog prvaka Evrope u kik-boksu

Subota, 28.03.2026 | 21:03

Nemanja Čađenović, pripadnik Posebne jedinice policije, večeras je Budvi osvojio titulu profesionalnog prvaka Evrope u kik-boksu. On je u trećoj rundi nokautom pobijedio Stevena Kitoka, francuskog borca, kazali su iz Uprave policije.

Snapchat sve više pod lupom Evropske unije: U fokusu zaštita djece u online prostoru

Subota, 28.03.2026 | 21:32

Regulatori Evropske unije pokrenuli su istragu protiv Snapchata zbog sumnji da platforma ne čini dovoljno kako bi zaštitila djecu i da ih izlaže rizicima poput povećane ranjivosti na predatore ili vrbovanja od strane kriminalaca.  

Tuhel razočaran: Navijači izviždali Vajta

Subota, 28.03.2026 | 21:55

Selektor Engleske Tomas Tuhel priznao je da je razočaran reakcijom navijača koji su izviždali Bena Vajta tokom remija sa Urugvajem (1:1) na prijateljskoj utakmici na Vembliju.

PS-SD-Građani Kolašin: Opština osniva novo preduzeće, nastavlja se masovnim zapošljavanjem pred izbore

Subota, 28.03.2026 | 20:45

Iz Klub odbornika DPS, SD i Građani Kolašin poručili su građanima tog grada da lokalna vlast planira da osnuje peto opštinsko preduzeće kako bi nastavila sa zapošljavanjem partijski podobnih kadrova i kako bi zadovoljili neostvarene lične ambicije pojedinih lokalnih funkcionera.

Tužilaštvo provjerava ko je uništio termalnu kameru na Plavnici

Subota, 28.03.2026 | 20:34

Termalna kamera koja se nalazi na Plavnici a koja je uništena 12, marta bila je izuzetno važan dio sistema nadzora Nacionalnog parka Skadarsko jezero. Dok na tom slučaju sada rade policija i tužilaštvo, pomoćnik direktora Nacionalnih parkova poručuje da je nadzor nastavljen aktiviranjem dodatnog ljudstva, te da postavljaju i kamere-zamke. 

Bulatović: Slovenija izvanredna ekipa i bez Oblaka i Šeška, biće to dobar test

Subota, 28.03.2026 | 20:20

Crnogorski fudbaleri su se mučili protiv Andore, ali su uspjeli da slave sa 2:0 i godinu započnu pobjedom. Vezista "sokola" Andrija Bulatović kaže da imamo problem kada treba probiti "bunker" rivala.

Bastoni rekao “da” velikanu?

Subota, 28.03.2026 | 19:57

Inter po svemu sudeći na ljeto ostaje bez jednog od najboljih igrača.

CNN: Iran ima novi zahtjev za okončanje rata – i mogao bi donijeti milijarde

Subota, 28.03.2026 | 19:45

Kada je jedan iranski zvaničnik ove sedmice iznio listu zahtjeva za okončanje rata koji su započele Sjedinjene Države i Izrael, dodao je stavku koja ranije nije bila dio zahtjeva Teherana: priznanje iranskog suvereniteta nad Ormuskim moreuzom.