Ponedjeljak, 23.09.2024 | 19:03
IZVOR: cdm.me

Suzana Lazović: Želim da svako mrzi da igra protiv nas

Suzana Lazović, članica zlatne generacije iz 2012. godine, održala je danas prvi trening sa nacionalnim timom, nakon što je prošlog mjeseca dobila povjerenje RSCG da naslijedi Bojanu Popović.




Foto:YouTube screnehsot/Ovidiu Toma, arhiva

Nova selektorka, najmlađa u istoriji Crne Gore, okupila je igračice u okviru EHF sedmice i time je označen početak uigravanja za nastupajuće Evropsko prvenstvo.

“Čast je i obaveza biti dio ove reprezentacije. Neko sam ko je odrastao u ovom sistemu, razvijajući svoju flizofiju sigurna sam da će se ovaj tim vratiti na stare staze uspjeha, jer je Crnu Goru uvijek karakterisala borbenost i hrabrost. Sigurna sam da će to djevojke nastaviti da pokazuju iz dana u dan”, rekla je Lazović na predstavljanju.

Nekada sjajna pivotkinja je sa Savezom dogovorila saradnju na dvije godine. U radu će joj pomagati Igor Marković, Sonja Barjaktarević i Danica Delić.

“Cilj je da pokažemo hrabrost, zajedništvo, koheziju…Samo tako možemo doći do cilja. Ključ svake utakmice će biti odbrana. To je moja filozofija kojoj ću težiti dok budem u rukometu. To mi je donosilo rezultate. Ako budemo to poštovale, ne sumnjam u uspjeh, a djevojke će to znati da ispoštuju”.

Na prvom spisku Suzane Lazović našla se povratnica u nacionalni tim Milena Raičević, a uz nju i četiri debitantkinje – Milica Trifunović, Andrijana Tatar, Sara Burić i Ivana Vujadinović.

“Ima novih imena, kao i onih koji se sada nijesu našli na spisku, ali u periodu koji dolazi – hoće. Želim da dobije šansu svako ko ima potencijal. Na nekim budućim okupljanjima biće još veći broj mladih igrača, jer vremenom treba da podmladimo ekipu. Sigurna sam da su mlađe igračice, uz iskusne, spremne da pokažu ono što smo mi dokazivali, imaće od koga da uče”.

Već krajem novembra, odnosno početkom decembra, Crna Gora će učestvovati na Evropskom prvenstvu – rivali u grupnoj fazi su Srbija, Rumunija i Češka.

“Najbitnije je zajedništvo, da igračice poštuju jedna drugu i odluke koje donosimo. Nećemo se baviti prošlošću, bićemo borbeni, uporni i istrajni, želim da svako mrzi da igra protiv nas”.

U oktobru i novembru, glavnom pripremnom ciklusu pred Evropsko prvenstvo, Crna Gora će sparingovati sa selekcijama Hrvatske i Slovenije.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Preminuo norveški kralj Harald V

Petak, 28.08.2026 | 09:37

Zastave na krovu palate spuštene su na pola koplja, a saopšteno je kako je kralj preminuo u bolnici.

Doktorka pred penziju dala otkaz u Srbiji i otišla da radi u državnoj bolnici u Crnoj Gori: Ovdje se lakše diše, plate do 4.500 eura

Petak, 28.08.2026 | 09:27

Samo dvije godine pred penziju, doktorka Tatjana Vešović, dugogodišnja načelnica Klinike za ginekologiju i akušerstvo u Opštoj bolnici u Vršcu, dala je otkaz i preselila se u Crnu Goru. Ona od prije nekoliko mjeseci radi u državnoj bolnici u Baru, u kojoj se zaposlio i njeg suprug, radiolog dr Goran Vešović. Za Nova.rs doktorka otkriva razloge svog odlaska, ali i objašnjava zašto bi Srbija, koja već gubi mlade ljekare, uskoro mogla ostati i bez starijih, iskusnih specijalista.

Osumnjičeni za šverc kokaina izručen iz Švedske

Petak, 28.08.2026 | 09:15

Policijski službenici NCB Interpol-a Podgorica – FAST tima za ciljano traganje, uz asistenciju Posebne jedinice policije, realizovali su juče ekstradiciju međunarodno tražene osobe iz Švedske u Crnu Goru.

Crnogorski prevoznici najavili protest upozorenja 31. avgusta: Ne tražimo privilegiju, tražimo rješenje

Petak, 28.08.2026 | 09:05

Crnogorski prevoznici održaće 31. avgusta, od 12 do 14 časova, protest upozorenja ispred Delegacije Evropske unije u Podgorici zbog problema sa primjenom pravila 90/180 dana na profesionalne vozače. 

Pritvorenici u Spužu 1. septembra stupaju u štrajk glađu

Petak, 28.08.2026 | 08:46

Pritvorenici u Spužu odlučili su da 1. septembra otpočnu štrajk glađu i bojkot suđenja jer su im, tvrde, ugrožena elementarna ljudska prava.

Kabinet Milatovića: Odnos prema porodici preminulog ne može biti izgovor za relativizaciju ratnih zločina

Petak, 28.08.2026 | 08:31

Iz Kabineta predsjednika Jakova Milatovića poručili su da odnos prema porodici preminulog ne može biti izgovor za relativizaciju ratnih zločina, ističući da Crna Gora mora poštovati presude međunarodnih sudova, jasno osuđivati ratne zločine i čuvati dostojanstvo žrtava i njihovih porodica.

Ajmo Crna Goro!

Četvrtak, 27.08.2026 | 18:00

Ajmo Crna Goro...

RASHLADITE SE - Ove nas TEMPERATURE očekuju u PETAK

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:43

U petak nas očekuje pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Više parking opcija u Budvi i organizovan shuttle prevoz na Exitov Sea Dance festival

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:35

Za posjetioce Sea Dance festivala koji u Bečiće dolaze automobilom biće obezbijeđeno više parking opcija u Budvi, uključujući 18 redovnih parkirališta, kao i pet dodatnih besplatnih parking lokacija: Top Hill, Sportski centar, Lugovi, MOC i Sunny Side. Dodatni parking prostori biće dostupni svakog festivalskog dana od 17 do 6 časova.

Mlađi kadeti pobijedili Albaniju

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:26

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je danas u Tuzima Albaniju sa 2:1, u drugom prijateljskom duelu ovih selekcija.