Četvrtak, 26.09.2024 | 14:05
IZVOR: index.hr

Mesi izabrao klub u kojem želi da ZAVRŠI svoju karijeru? Pominje se ovaj TIM

Leo Messi mogao bi nakon isteka ugovora napustiti Inter Miami i MLS kako bi ispunio san i penzionisao se u dresu kluba u kojem je i započeo teško ponovljivu karijeru.




Foto: YouTube screenshot/Major League Soccer

Prema navodima El Nacionala, Messi bi se kao slobodan igrač mogao priključiti Newell's Old Boysima nakon sljedeće godine.

"Messi se želi penzionisati u klubu za koji je prvo igrao i koji je morao napustiti kao 13-godišnjak, kad je otišao u Barcelonu", navodi se uz podsjetnik da je španjolski klub bio spreman finansirati ljekarski tretman evidentiranog hormonalnog poremećaja rasta.

Messi je pod ugovorom s Inter Miamijem do kraja 2025. godine i zasad se ne spominje mogućnost produženja tog ugovora. Podsjeća se na njegovu izjavu iz 2016. kad je rekao: "Budem li se sjutra vraćao u Argentinu, a volio bih to, volio bih igrati za Newell's."

Messi je u tom klubu bio od 1995. do 2000. godine, nakon čega je otišao u Barcelonu i ondje postao za mnoge najbolji fudbaler svih vremena, a s 44 ekipne titule i najtrofejniji svih vremena. 

S Barcom je 12 puta bio prvak Španije i četiri puta osvajač Lige šampiona, a za nju je odigrao 778 utakmica uz nevjerovatan učinak od 672 gola i 303 asistencije. Titule je osvajao i nakon odlaska iz katalonskog kluba 2021. godine, kao igrač PSG-a.

Za Inter Miami je u 32 utakmice zabio 27 golova i upisao 17 asistencija, od čega 14 golova i 10 asistencija u 15 ovosezonskih utakmica.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tri osobe uhapšene zbog ugrožavanja sigurnosti odbornika Rajka Perovića i njegovog brata

Srijeda, 08.07.2026 | 18:45

Nikšićka policija uhapsila je I.B, Ž.D. i N.G. iz tog grada zbog sumnje da su u dva navrata napali odbornika DPS-a Rajka Perovića i njegovog brata Ž.P. Kako navode iz policije danas je uhapšen I.B, zbog sumnje da je jutros, na štetu Ž.P, izvršio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.

Milatović domaćin povodom Dana državnosti, dolaze Pirc Musar, Milanović, Kos

Srijeda, 08.07.2026 | 17:32

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sjutra će na Cetinju biti domaćin svečanog prijema povodom 13. jula, Dana državnosti Crne Gore, saopšteno je iz Predsjedništva. Specijalni gosti prijema biće predsjednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar, predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović i evropska komesarka za proširenje Marta Kos. Njihovo prisustvo predstavlja snažnu potvrdu prijateljstva, poštovanja i podrške Crnoj Gori u trenutku kada se naša država nalazi u završnoj fazi evropskog puta, navodi se u saopštenju Predsjedništva.

Vlahović spreman na sve da ostane u Juventusu

Srijeda, 08.07.2026 | 19:55

Dušan Vlahović napravio je neočekivan preokret u odnosu sa Juventusom i lično kontaktirao rukovodstvo kluba kako bi pokušao da popravi narušene odnose, prenosi Tutosport.

Hegset ipak otkazao posjetu Izraelu, udari po ciljevima u Iranu dodatno destabilizuju regiju

Srijeda, 08.07.2026 | 19:46

Američki ministar odbrane Pete Hegset otkazao je planiranu posjetu Izraelu, objavio je izraelski Channel 12.

Kako pravilno kuvati povrće da zadrži vitamine i boju?

Srijeda, 08.07.2026 | 19:35

Iako mnogi povrće kuvaju dok potpuno ne omekša, upravo predugo kuvanje dovodi do gubitka važnih vitamina i prirodne boje.

ODT najavilo žalbu na oslobađajuću presudu Lazoviću i Raičeviću

Srijeda, 08.07.2026 | 19:24

Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici uložiće žalbu na oslobađajuću presudu Osnovnog suda koja je izrečena suspendovanim policijskim službenicima Petru Lazoviću i Jugoslavu Raičeviću, optuženima za policijsku torturu, potvrđeno je Portalu RTCG iz tog tužilaštva.

Ukoliko vaša mačka ovo radi, obavezno je odvedite kod veterinara

Srijeda, 08.07.2026 | 19:10

Na društvenim mrežama često se mogu vidjeti snimci mačaka koje naslanjaju glavu na zid, uz šaljive opise da se mačka "postidjela" ili da se "tako osjeća jer je ponedjeljak". Iako takvi video-snimci djeluju simpatično, ovakvo ponašanje može biti znak ozbiljnog zdravstvenog problema.

Ovo je bila najteža odluka u životu Silvestera Stalonea

Srijeda, 08.07.2026 | 18:58

Danas je jedan od najprepoznatljivijih glumaca na svijetu, ali put Silvester Stalone do Holivuda bio je sve samo ne jednostavan.

Radulović: Traženje mišljenja Venecijanske komisije dodatno potvrđuje kvalitet ustavnih amandmana

Srijeda, 08.07.2026 | 18:35

Predsjednik Udruženja pravnika Crne Gore Branislav Radulović, ocijenio je da zaključak Ustavnog odbora da od Venecijanske komisije zatraži mišljenje o nacrtu ustavnih amandmana predstavlja dodatnu potvrdu njihovog kvaliteta. On ističe da eventualno kašnjenje mišljenja ne bi trebalo da uspori ustavnu reformu, ukoliko se održi postignuti stručni i politički konsenzus.

Crna Gora prvi put uspostavlja uslugu stanovanja uz podršku za osobe sa invaliditetom

Srijeda, 08.07.2026 | 16:06

Crna Gora danas ispisuje novu stranicu u oblasti ljudskih prava i socijalne zaštite. Po prvi put u našoj državi uspostavlja se usluga stanovanja uz podršku za osobe sa invaliditetom, čime se pravi istorijski iskorak ka ostvarivanju prava na nezavisan život i puno uključivanje u zajednicu - saopšteno je iz Ministarstva socijalnog staranja, brige o porodici i demografije.