Četvrtak, 26.09.2024 | 14:12
IZVOR: kolektiv.me

Impresivnom muzičkom ceremonijom vizionara Estasa Tonea obilježen završetak transformativnog Ada Divine Awakening festival

Četvrto izdanje jedinstvenog međunarodnog Ada Divine Awakening festivala, posvećenog ličnom razvoju, svjesnosti i umjetnosti, završen je spektakularnim nastupom jednog od najvećih gitarista današnjice Estasa Tonea.




Foto: EXIT Photo Team

Tokom šestodnevnog retreata i putovanja kroz unutrašnje pejzaže bića, posjetioci su pomoću niza radionica, predavanja, ceremonija i performansa prošli putem procesa duboke transformacije. Kao neizostavan dio godišnje ADA proslave života, okupljeni posjetioci, vodeći svjetski stručnjaci, predavači, muzičari i umjetnici su poruku o očuvanju prirode i zajedničkom djelovanju s misijom stvaranja održivije planete poklonili Ada Bojani i ponijeli sa sobom u najrazličitije krajeve svijeta iz kojih dolaze.

Sada već tradicionalno godišnje okupljanje ljudi iz cijelog svijeta, na zlatno pjeskovitim obalama jednog od najčarobnijih prirodnih dragulja Evrope, opisano je kao „događaj koji transformiše, uči i iscjeljuje”. Značaj ovog jedinstvenog spoja retreat putovanja i festivalskog muzičkog programa podijelila je i Jadranka Petrović, mentorka za lični razvoj i jedna od vodećih predavača iz regiona: „Ovo je moja treća godina na festivalu koji mi je promijenio život iz korijena. Čak i ja ne mogu riječima opisati koliko je ovaj prostor, ovo ostrvo i ovaj festival značajan za moj život.”

Slično oduševljenje dijele i mnogi drugi učesnici, koji su šest dana na Ada Bojani proveli u atmosferi ovog višedimenzionalnog iskustva. Ono čemu mnoge globalne manifestacije teže, Ada Divine Awakening je demonstrirao u potpunosti - radionice, predavanja, koncerti, kao i čarolija same lokacije, radili su zajedno i doprinijeli dubokoj pozitivnoj transformaciji svakog pojedinca, koji su na kraju ADA odiseje izašli bogatiji za nove spoznaje, znanja, alate, poznanstva i unutrašnje blagostanje.

Tokom posljednjeg dana, prisutni su imali neponovljivu priliku da postanu dio ceremonije poput nijedne druge, uz maestralan nastup Estasa Tonea, jednog od najcjenjenijih gitarista današnjice. Njegov koncert, održan pod zvjezdanim nebom, punim Mjesecom i uz šum Jadranskog mora, pretvorio je posljednji dan festivala u transcendentalno putovanje koje je izbrisalo sve granice prostora i vremena u kome živimo. Ovaj savremeni trubadur, čija muzika spaja elemente flamenka, klasične gitare i svjetskih melodija, povezao je ljude iz svih krajeva svijeta i kultura u univerzalnom trenutku zajedništva. Nezaboravna noć i kulturni događaj godine, kojim je zatvorena ljetnja sezona Crne Gore, dodatno su obogaćeni prisustvom Josepha Pepea Danze, Zole Dubnikove i Geenssa Archentia.

Foto: EXIT Photo Team

Muzički program tokom ADA festivala bio je sačinjen i od nastupa izuzetno cijenjenih izvođača svjesne muzike. Učesnici su maksimalno aktivirali svoju životnu energiju kroz duboke i introspektivne melodije koje su kroz proces kokreacije s publikom donijeli Awarë, dok je kaskadni folk duo Yaima kreirao siguran prostor za prepuštanje i istraživanje umirujućih tonova.

Od 13. do 18. septembra, svi posjetioci su imali priliku da učestvuju u mnogobrojnim radionicama za pokretanje, osnaživanje i upravljanje životnom energijom, savladavanje alatki za uspješno prevazilaženje izazova svakodnevice, te s misijom uspostavljanja optimalnih partnerskih, poslovnih, prijateljskih, porodičnih i odnosa sa samim sobom. Radionice vođene od strane svjetski priznatih stručnjaka, učitelja i iscjelitelja otključale su individualne potencijale svih učesnika, te stvorile plodno tlo za njihovo preslikavanje u šire zajednice čiji su neizostavan dio.

Među svjetskim imenima su Stefanos Sifandos, globalno priznati edukator za međuljudske i partnerske odnose, Arja Hendrikx, ekspert za žensko osnaživanje i Aaron Kleinerman, međunarodno priznati stručnjak za partnerske odnose, transformacione procese i lični razvoj. Duhovnom ADA retreat putovanju pridružila se i fasilitatorka moćnih radionica svjesnog plesa, jedan od ključnih predstavnika Mohanji Fondacije, humanitarac i duhovni diplomata, Devi Mohan.

Za jedinstvenu transformaciju tijela i uma svakog posjetioca bili su zaduženi i Candice Halliday Bryant, Afke Reijenga, Xavier de Forceville, Amanda Biccum, Shaft Uddin, Steve Shiva, Julia Krakova, Sirayan Lokah, Isis Indriya i mnogi drugi, a poseban dodatak ovogodišnjem raznovrsnom programu je bila Emma Estrela koja je na festival donijela Wim Hof metodu. Ova metoda, zasnovana na hladnoj terapiji, disanju i svjesnosti, omogućila je učesnicima da otkriju brojne zdravstvene benefite, uključujući smanjenje stresa i poboljšanje opšteg blagostanja.

„Iskustvo je bilo izvanredno, prelijep spoj intenziteta i ljubavi, uzdižući me na viši nivo svijesti, dok mi je istovremeno omogućilo da svjesno integrišem svaki trenutak, strpljivo navigirajući putem njegovog razvoja” oduševljeno je prenijela Ema Hodžić, posjetilac ADA festivala koji iz godine u godinu transformiše živote svih onih koji kroče na magično tlo Ada Bojane.

Pored bogatog svakodnevnog programa, na ovom jedinstvenom okupljanju još jednom je istaknuta važnost očuvanja životne sredine. Uz podršku projekta „Svaka limenka se računa", sprovedena je akcija s ciljem motivisanja i inspirisanja učesnika na reciklažu i odgovoran odnos prema životnoj sredini. Na licu mjesta organizovano je sakupljanje iskorišćenih limenki za piće, dok su umjetnici Đurađ Stevanović i Nikola Tošić na kreativan način podsjetili prisutne na beskrajan potencijal recikliranja aluminijuma oslikavajući četiri „Pixelate", platna napravljenog od recikliranih limenki.

Zahvaljujući sinergiji duhovnog, svjesnog, umjetničkog i ekološkog angažmana, četvrti Ada Divine Awakening festival ostavio je dubok trag na sve učesnike, najavljujući još veći doprinos globalnoj zajednici u godinama koje dolaze.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Yahoo svrstao Exitove festivale u Crnoj Gori među evropske destinacije koje se ne smiju propustiti ovog ljeta

Srijeda, 10.06.2026 | 13:45

Yahoo Travel, specijalizovana rubrika globalne Yahoo platforme, prepoznata po vodičima, preporukama za destinacije i inspiraciji za putovanja, uvrstila je EXIT to Montenegro među osam evropskih muzičkih festivala koje ovog ljeta vrijedi upisati u kalendar, potvrđujući da novo festivalsko poglavlje na crnogorskoj obali već zavređuje međunarodnu pažnju – saopšteno je iz festivalskog tima.

EXIT to Montenegro: Evo ko će otvoriti ljetnju sezonu u „julskoj rupi” u Ulcinju, a ko će je zaključiti krajem avgusta u Budvi

Petak, 05.06.2026 | 15:43

Nakon što su već potvrđena neka od najvećih imena svjetske elektronske i festivalske scene poput Peggy Gou, Charlotte de Witte, Hugela, Johna Newmana, Maceo Plexa, EXIT to Montenegro dobija nova pojačanja!

Exit u Crnu Goru donosi vodeće svjetske zvijezde – Peggy Gou, Charlotte de Witte, Hugel, John Newman i mnogi drugi

Petak, 29.05.2026 | 15:38

Crna Gora će ovog ljeta biti epicentar evropskog muzičkog turizma sa čak dva velika Exitova festivala na kojima će nastupiti neka od najvećih i najaktuelnijih svjetskih zvijezda, kao što su Peggy Gou, Charlotte De Witte, Hugel, John Newman, Maceo Plex, Monolink, Enrico Sangiuliano, RPR Soundsystem, Awen i brojni drugi!

Progovorila članica srpskog žirija nakon nule za Hrvatsku: Okanite me se nacionalnosti

Utorak, 19.05.2026 | 12:44

Nastavak bure u vezi sa glasanjem srpskog evrovizijskog žirija stiže u vidu oglašavanja pjevačice Lores.

Alibabić nezadovoljan: Da su Hrvati i Srbi ocijenili nas kao mi njih, bilo bi mjesta i za nas u finalu

Nedjelja, 17.05.2026 | 16:15

Danijel Alibabić, direktor Montesonga, evidentno je razočaran glasanjem žirija iz Srbije i Hrvatske u prvom polufinalu Eurosonga.

Počinje najveći Mundijal u istoriji, prvi sa 48 selekcija; Meksiko i Južna Afrika otvaraju prvenstvo

Četvrtak, 11.06.2026 | 09:22

Svjetsko prvenstvo 2026. godine, koje će biti održano u tri države, 16 gradova i uz učešće 48 reprezentacija, donosi 104 utakmice tokom 39 dana i fudbalski maraton kakav do sada nije viđen.

Mulešković: Oporezivanje izdavalaca privatnog smještaja će smanjiti udio sive ekonomije

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:35

Ministarstvo finansija, na čijem je čelu Novica Vuković, pripremilo je novi Zakon o PDV-u kojim se širi poreski obuhvat i uvode evropska pravila za kontrolu internet platformi preko kojih se izdaje privatni smještaj. Booking, Airbnb i srodne platforme moraće da dostavljaju podatke Poreskoj upravi, dok mali izdavaoci sa prihodima ispod 30.000 eura ostaju van sistema PDV-a, piše Portal RTV PG.  

Eksplozivna naprava aktivirana ispod automobila u Beranama, policija traga za počiniocima

Četvrtak, 11.06.2026 | 11:51

Jaka eksplozija sinoć oko tri sata posle ponoći probudila je stanovnike Trinaestojulske ulice u Beranama, kada je aktivirana razorna eksplozivna naprava ispod jednog privatnog automobila.   

Juve šalje Adžića na pozajmicu?

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:59

Pred nama je još jedan prelazni rok u evropskom fudbalu i čini se da je on veoma bitan za budućnost Vasilija Adžića.

DNP: Podržaćemo Srđana Perića za predsjednika Skupštine Glavnog grada

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:18

“Iako smo tokom razgovora prethodnih dana jasno saopštili da je naš isključivi cilj sprečavanje uvođenja prinudne uprave u Podgoricu, i da nećemo pristati ni na kakve ucjene ili uslovljavanja, jer se DNP ne vraća u bilo koji oblik koalicionog djelovanja, suočili smo se sa nizom uslova, ucjena i namjernim odugovlačenjem. Tako su predstavnici PES-a ultimativno tražili da podržimo Sašu Mujovića i njegov Izvještaj o radu što bi predstavljalo gaženje svih naših principa i načela kako u ljudskom tako i u političkom smislu”, kažu iz DNP-a.

Anime turizam osvaja svijet: Turisti masovno posjećuju mjesta sa ekrana

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:48

Turizam je tokom poslednjih godina doživeo brojne promene, ali malo koji trend je rastao tako brzo kao anime turizam.

Nišavić: Realizovano oko 25 odsto projekta postrojenja u Botunu, vrijednost radova oko 95 miliona eura

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:36

Gradnja sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu odvijaju se planiranom dinamikom, a trenutno je, kako navode iz Vodovoda, realizovano oko 25 odsto projekta. Realizacija ekološkog projekta u Botunu odvija se planiranom dinamikom, navode iz podgoričkog Vodovoda – naglašavaju da je trenutno u toku gradnja najvažnijih djelova postrojenja.

Ibrahimović: Preporuke SE imaju važan udio u evropskom integracionom procesu Crne Gore

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:31

Preporuke i izvještaji Savjeta Evrope (SE) imaju značajan udio u evropskom integracionom procesu Crne Gore i važan su okvir za dalje unapređenje zakonodavnog i institucionalnog sistema, kazao je ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović.

Tramp otkazao napad na Iran, tvrdi da su blizu postizanja sporazuma: "Uskoro vrijeme i mjesto potpisivanja"

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:24

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp objavio je da je otkazao planirane napade na Iran jer su blizu postizanja sporazuma s Iranom.

Murinjo i zvanično na klupi Real Madrida

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:12

Žoze Murinjo je ponovo trener Real Madrida.

Kovačević: Dogovor sa ugostiteljima o smanjenju nivoa buke ili slijede rigorozne kazne

Četvrtak, 11.06.2026 | 20:36

Nakon godina upozorenja i svakodnevnih prijava građana, nadležna inspekcija najavljuje oštriju borbu protiv prekomjerne buke iz podgoričkih ugostiteljskih objekata. Pored novčanih kazni, najavljuju i privremena zatvaranja objekata, ukoliko se na sjutrašnjem sastanku sa ugostiteljima ne pronađe rješenje.

Laković: Predstavnici radnika ključni u dijalogu o pravednoj tranziciji

Četvrtak, 11.06.2026 | 20:51

Rudnik uglja Pljevlja (RUP) ostaje potpuno posvećen očuvanju radnih mjesta, sigurnosti zaposlenih u dijalogu sa sindikatima, nevladinim sektorom, Opštinom i Vladom, istakao je na trećoj sjednici Savjeta za pravednu tranziciju izvršni direktor RUP Nemanja Laković koja je održana u Vili Gorica.

Vlada odlučila: Potrebna nabavka po dva aviona i helikoptera za gašanje požara

Četvrtak, 11.06.2026 | 18:44

Vlada Crne Gore zadužila je nadležna ministarstva i institucije da ispitaju tržište i dostave predlog najpovoljnije ponude za nabavku po dva višenamjenska aviona i helikoptera za gašenje požara, evakuaciju, traganje i spašavanje.

Propao izbor osam specijalnih tužilaca, raspisuje se novi konkurs

Četvrtak, 11.06.2026 | 20:00

Javni oglas za izbor osam specijalnih tužilaca u Specijalnom državnom tužilaštvu (SDT) nije uspio, prijavio se samo jedan kandidat a i on danas nije dobio podršku Tužilačkog savjeta (TS).

Lavrov: Afrika više ne želi da bude izvor sirovina za Zapad

Četvrtak, 11.06.2026 | 19:48

Afričke države ne žele da budu puki dobavljači sirovina za Zapad, saopštio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov, tokom razgovora s komesarom Afričke unije za politička pitanja, mir i bezbjednost Banholom Adeojeom.