Petak, 27.09.2024 | 19:20
IZVOR: kolektiv.me

URA: Dolaskom Spajićeve Vlade nastavljene surove likvidacije, žrtve nijesu sigurne ni u sopstvenom dvorištu

Dolaskom na vlast Spajićeve Vlade narušena je bezbjednosna situacija u Crnoj Gori, a na djelo se vratio obračun kriminalnih klanova, pa je situacija gotovo ista kao prije političkih promjena 2020. godine kada je na ulicama buktio njihov rat, istakli su iz Građanskog pokreta URA.




Foto: GP URA

Iz URE podsjećaju da je tokom trajanja 43. Vlade Dritana Abazovića velikim naporom i zalaganjem institucija spriječen obračun klanova, što je rezultiralo da tokom 2023. godine nemamo nijedno ubistvo kao posljedicu obračuna kriminalnih organizacija.

Sa druge strane, bezbjednosni sektor u proteklih godinu dana obilježile su svađe premijera sa ministrom unutrašnjih poslova, podnošenje krivične prijave od strane ministra Šaranovića protiv premijera Spajića zbog nezakonitog imenovanja direktora Uprave policije, otvoreni napadi ministra pravde na Specijalno policijsko odjeljenje, što je rezultiralo time da bezbjednosni sektor izgubi autoritet i integritet. Jasno je da se kriminalci osjećaju komotno u Crnoj Gori kada su na vlasti političari koji zakazuju sjednice Vijeća za nacionalnu bezbjednost zbog učestalih protesta bivših radnika Košute, a ćute na očigledno jačanje kriminalnih grupa i njihov sukob na ulicama naših gradova”, dodali su iz URE.

Iz URE zaključuju da predizborne parade danas dolaze na naplatu, jer su se činioci vlasti bavili šminkanjem, a ne suštinskim problemima bezbjednosnog sektora, zbog čega danas i treba da podnesu ostavke.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Crna Gora 2026. preuzima predsjedavanje Berlinskim procesom, počele intenzivne međuresorne pripreme

Utorak, 02.12.2025 | 09:22

Radni tim za koordinaciju aktivnosti u okviru Berlinskog procesa održao je sastanak na kojem su započete pripreme za jedan od najznačajnijih spoljnopolitičkih angažmana Crne Gore u narednoj godini – predsjedavanje Berlinskim procesom 2026. godine.

Vojinović imenovana za ambasadorku WPL-a

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 18:30

Poslanica Demokrata Anđela Vojinović imenovana je za ambasadorku Women Political Leaders (WPL) za Crnu Goru, saopšteno je iz Skupštine Crne Gore.

Spajić: Crna Gora ima punu podršku Velike Britanije da u 2026. godini zatvori pregovaračka poglavlja

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 15:15

Snažnije povezivanje Crne Gore i Velike Britanije od naredne sezone, avio-linijom British Airways-a, jednog od najznačajnijih globalnih avio brendova, jasan je signal jačanja ekonomskih veza i strateškog partnerstva dvije zemlje, saopštio je u objavi na mreži Iks, premijer Milojko Spajić.

Milatović sa britanskim parlamentarcima: Partnerstvo, zajedničke vrijednosti i konkretna saradnja

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 15:07

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se u Podgorici sa delegacijom Odbora za vanjske poslove Donjeg doma Parlamenta Ujedinjenog Kraljevstva. Njihov razgovor je protekao u prijateljskoj atmosferi i potvrdi da Crna Gora i Ujedinjeno Kraljevstvo dijele dugoročne interese i vrijednosti, stabilnost regiona, prosperite građana i snažne, pouzdane institucije, saopšteno je iz njegovog kabineta.

Vujović: Za Filipa Ivanovića Đurišić je kontroverzna ličnost

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 14:16

Za Filipa Ivanovića je masovni ubica "kontroverzna ličnost, poručuje predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Medenica osuđena na godinu i devet mjeseci, Vlahović Milosavljević na šest mjeseci zatvora

Utorak, 02.12.2025 | 09:28

Predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica osuđena je danas na godinu i devet mjeseci zatvora, a sutkinja Privrednog suda Milica Vlahović Milosavljević na šest mjeseci zatvora.

Crna Gora 2026. preuzima predsjedavanje Berlinskim procesom, počele intenzivne međuresorne pripreme

Utorak, 02.12.2025 | 09:22

Radni tim za koordinaciju aktivnosti u okviru Berlinskog procesa održao je sastanak na kojem su započete pripreme za jedan od najznačajnijih spoljnopolitičkih angažmana Crne Gore u narednoj godini – predsjedavanje Berlinskim procesom 2026. godine.

Vučević briljira, Čikago ponovo gubi

Utorak, 02.12.2025 | 09:15

Još jedan odličan meč Nikole Vučevića i novi loš njegovog tima – Čikago je poražen od Orlanda 125:120 i tako je upisao četvrti uzastopni poraz.

Meridian: Utorak i petak donose 50% više na prvu uplatu!

Utorak, 02.12.2025 | 08:08

U Meridianu, početak i kraj svake nedelje, imaju poseban ritam!

Netanijahu: Tramp me pozvao da uskoro posjetim SAD

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 21:56

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu saopštio je da ga je američki predsjednik Donald Tramp pozvao da uskoro posjeti Sjedinjene Države, u telefonskom razgovoru, nedugo nakon što je Tramp na društvenim mrežama poručio da Izrael treba održavati dijalog sa Sirijom.

Vremenska prognoza - Utorak će obilježiti ove TEMPERATURE

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 21:44

U utorak se očekuje promjenljivo oblačno rijeme, u drugom dijelu dana u južnim predjelima ponegdje kiša.

Siti cilja vezistu Foresta, cijena je astronomska

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 21:37

Mančester siti uvijek juri najbolje igrače u Premijer ligi, sada je “bacio oko” na vezistu koji oduševljava u dresu Notingem foresta.

Vještačko osnježavanje uskoro na Žabljaku, u Kolašinu i ove sezone će gledati u nebo

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 21:20

Olivera Blagojević ispred Ministarstva turizma istakla je u emisiji “Naglas” da će vještačkog osnježavanja biti na žabljačkom skijalištu ove sezone na Plavoj stazi. 

Microsoft objavio važno upozorenje

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 20:48

Microsoft je upozorio da ranija ažuriranja za Windows 11 mogu da izazovu problem.  

Legendarni Pol Pirs: Šej me najviše podsjeća na Džordana

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 20:15

Član Kuće slavnih i bivši NBA as, Pol Pirs, pohvalio je Šeja Gildžis-Aleksandera iz Oklahoma Siti Tandera, ističući kontinuitet njegovih sjajnih partija i uporedivši ga sa legendarnim Majklom Džordanom.