Nedjelja, 29.09.2024 | 14:17
IZVOR: B92

Alkaras "razbio" rivala u Pekingu!

Španski teniser Karlos Alkaras deklasirao je Talona Grikspora u osmini finala turnira u Peking




Foto: YouTube screenshot/US Open Tennis Championships

Alkaras je slavio sa 6:1, 6:2, poslije manje od jednog časa igre i tako ostvario 200. ATP pobjedu u karijeri.

Bio je ovo šesti međusobni duel dvojice igrača i peta pobjeda momka iz Mursije.

Od samog starta susreta bilo je jasno da će on biti jednosmjerna ulica.

Započeo ga je Karlitos baš kao i prethodni protiv Đovanija Petši Perikara – brejkom.

Gdje je prvi, tu je i drugi bio, Grikspor se ubrzo samo upisao, ali je uvodni period bio gotov poslije samo 24 minuta igre.

Talon je drugi set otvorio osvajanjem servis gema, međutim, već u sljedećem, Alkaras je stigao do tri vezane brejk lopte, iskoristio je drugu i tako zakoračio ka pobjedi.

Kakav je ovo meč bio najbolje se vidi po petom gemu drugog seta, kada je Grikspor imao 40:0 – džabe.

Vezao je Alkaras pet poena, a gem je bio okončan duplom servis greškom Holanđanina.

Imao je Alkaras u sedmom gemu jednu meč loptu na servisu Grikspora, ali je meč priveo kraju u narednom gemu.

Naredni Karlitosov rival biće Karen Hačanov, koji je eliminisao Fransiska Serundola.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Podgorica dobija nova četiri padel terena

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:16

Podgorica će uskoro dobiti četiri nova padel terena izgrađena po najvišim standardima, nakon što su Padel Montenegro i Bemax Arena potpisali ugovor o saradnji kojim je predviđena izgradnja i upravljanje modernim sportskim prostorom u glavnom gradu.  

Bjelopoljac odbio test na narkotike, kažnjen sa 31 danom zatvora

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:13

Bjelopoljac A.Z. (2003) oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 31 dana nakon što je odbio da se testira na prisustvo opojnih droga.  

Agencija za zaštitu životne sredine: Gradacija potkornjaka u NP „Prokletije“ zahtijeva stručno i naučno utemeljene mjere, a ne masovnu sječu

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:56

Agencija za zaštitu životne sredine povodom u medijima iznesenim navodima, obavještava javnost o podnošenju krivične prijave protiv odgovornog lica u Agenciji, sanitarnim mjerama i realnim uzrocima gradacije potkornjaka u NP „Prokletije”. Saopštenje prenosimo integralno:

Đuretić: Navodi iz prijave, za koju sam saznala iz medija, u potpunosti neosnovani, NP sprovodili zakonom definisane mjere

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:52

Direktorice JP Nacionalni parkovi Crne Gore Marinela Đuretić reagovala je povodom informacije o podnošenju krivične prijave protiv nje i bivših direktora ovog preduzeća Aleksandra Bulatovića i Vladimira Martinovića, kao i protiv direktora Agencije za zaštitu životne sredine Milana Gazdića, koji su osumnjičeni uništenje životne sredine i pričinjenu materijalnu štetu od preko pet miliona eura. Đuretić je kazala da su navodi iz prijave, za koju je saznala iz medija, u potpunosti neosnovani, i da je preduzeće na čijem je čelu sprovodilo zakonom definisane mjere.

PES Mojkovac: DPS ima sindrom kolektivne amnezije, kognitivnu disonancu ili nešto treće?

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:49

DPS ima sindrom kolektivne amnezije, kognitivnu disonancu ili nešto treće, upitali su iz mojkovačkog PES-a.    

U banjalučkom vrtiću preminula beba, u toku uviđaj

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:34

U jednom banjalučkom vrtiću danas je preminula devetomjesečna beba, prenosi N1 BiH.

Teorija zavjere pala u vodu, bio je to pravi Džim Keri

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:19

Dodjela nagrada Cezar našla se u centru neobične kontroverze nakon što su se društvenim mrežama proširile teorije zavjere da se na ceremoniji u Parizu nije pojavio pravi Džim Keri, već njegov “dvojnik”.

Kurti: Prioritet izabrati predsjednika Kosova prije isteka roka i izbjeći vanredne izbore

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:12

Kosovski premijer Aljbin Kurti izjavio je danas da je glavni politički prioritet u ovom trenutku izbjegavanje prijevremenih parlamentarnih izbora te dodao da postoji realna mogućnost da u narednih nekoliko dana bude izabran novi predsjednik Kosova.

Nikolić Šćepanoviću: Budite odgovorni pa saopštite koji visoki zvaničnik Srbije vam je rekao da je neizručenje Marovića politički dogovor?

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:04

Poslanik Andrija Nikolić (DPS) osvrnuo se na izjave Šćepanovića da mu je jedan visoki zvaničnik Srbije kazao da je pitanje neizručenja Svetozara Marovića politički dogovor.

Evroliga odgodila ukupno tri utakmice

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 18:44

Evroliga je nakon meča Hapoel – Pariz odgodila još dvije utakmice.