Ponedjeljak, 30.09.2024 | 17:38
IZVOR: Cdm.me

Bez Jadranke na Montesongu: Postojala je želja, zauzetost i obaveze učinili svoje

Javni konkurs za izbor pjesme koja će predstavljati Crnu Goru na Eurosongu 2025. u Bazelu traje do sjutra.




Foto: YouTube screenshot/Momčilo Zeković

Pojedini mediji iz Srbije ranije danas objavili su vijest da je Jadranka Barjaktarović poslala prijavu za Montesong, no crnogorska pjevačica je to demantovala.

Nakon što se iz medija upoznala sa konkursom, te “obavila razgovore se najodgovornijim ljudima iz direkcije festivala”, Jadranka kaže da je poželjela da bude učesnik Montesonga 2024, a bila je “zahvalna i RTCG-u što joj daje priliku”.

Njen PR tim je, dodaje se u saopštenju pjevačice, u saradnji sa autorskim timom preuzeo aktivnosti da kompozicija sa kojom je željela da nastupi bude spremna na način koji zaslužuje tako prestižno takmičenje, a preko kojeg je možda mogla doći u situaciju da bude predstavnica svoje zemlje na Eurosongu 2025.

No, od toga neće biti ništa.

“Velika zauzetost i obaveze cijelog tima nijesu dopustile da kompoziciju pripremimo do zadatog termina. Kako je cijeli tim o svim prethodnim snimljenim kompozicijama razmišljao do posljednjih detalja, konstatovali smo da nijesmo u mogućnosti da na tom nivou odgovorimo za ovako važnu priliku, te zajednički donijeli odluku da pjesmu uradimo u narednom periodu na način kako zaslužuje i pratimo naredne konkurse. Još jednom izražavam veliko žaljenje zbog nemogućnosti da i ove godine učestvujem”, poručila je Jadranka Barjaktarović u saopštenju, prenosi Cdm.

Izbor kompozicija za takmičenje, njih 16, obaviće Selekciona komisija RTCG-a od blagovremeno pristiglih prijava po raspisanom konkursu.

Prijave se šalju anonimno. Identitet autora/izvođača biće poznat tek nakon što komisija uradi svoj dio posla i odabere 16 veličanstvenih.

“Način izbora i rada Selekcione komisije regulisan je posebnim pravilnikom. Selekciona komisija će izabrati 16 kompozicija rukovodeći se isključivo muzičkim, interpretatorskim i umjetničkim kvalitetom tih kompozicija”, navedeno je, između ostalog, u tekstu konkursa.

Finalno izdanje Montesonga biće održano u sportskoj dvorani Voco u Podgorici, 27. novembra, na Dan Radija i Televizije Crne Gore.

Montesong zajednički organizuju Javni servis Crne Gore i Udruženje estradnih umjetnika i izvođača.

Montesong 2024, kako su najavili organizatori, pobjednika će dobiti kombinacijom glasova stručnog žirija i publike.

Stručni žiri na Montesongu biće sastavljen od renomiranih muzičkih profesionalaca, medijskih stvaralaca i predstavnika organizacija koje prate Eurosong.

“Dok će publika imati pravo na 50 odsto odlučivanja. Odnos glasova biće određen po evrovizijskom principu – pola žiri, pola publika”, poručili su organizatori.

Podsjetimo, Crna Gora se nakon dvogodišnje pauze vraća na Eurosong.

U  istoriji nezavisne Crne Gore, plasman u finale Eurosonga obezbijedili su samo Sergej Ćetković i Nenad Knežević Knez.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Yes
01.10.2024 13:55

Jadranka , Crnogorska Heroina .

2 0

Tramp: Danci su stigli brodom na Grenland prije 500 godina, to ne znači da je njihov

Subota, 10.01.2026 | 14:22

Američki predsjednik Donald Trump ponovo je izazvao reakcije izjavom o Grenlandu, poručivši da istorijskoi “otkriće” teritorija ne znači automatski i pravo vlasništva.

VIDEO: Građani pregradili kanal ribarskim mrežama

Subota, 10.01.2026 | 14:25

Obilne padavine izazvale su izlivanje ribnjaka na Marezi, a mještani su na probijenim branama kanala postavili mreže kako bi lovili ribu koja je izašla iz ribnjaka.

Venera u Vodoliji donosi ROMANSU - Tri znaka očekuje šok preokret

Subota, 10.01.2026 | 08:54

Venera ulazi u Vodoliju 17. januara i odmah mijenja pravila igre. Ovo nije period velikih romantičnih iskri ili filmskih izjava. Ovo je vrijeme kada se ljudi zaljubljuju u način razmišljanja, u energiju i u to kako im neko čita misli bez potrebe za dramatikom. Vodolija donosi slobodu, autentičnost i ljubavne priče koje nastaju nenametljivo, kroz razgovor i zajedničke ideje.

Vučelić: Vlada nije poligon za lične frustracije

Subota, 10.01.2026 | 08:34

Vlada ne može biti poligon za lične frustracije, a Crna Gora je veća od bilo čijih političkih igara.

UP: Granična policija u vozilu pronašla rezani duvan sakriven ispod tapacira

Subota, 10.01.2026 | 10:27

Službenici Regionalnog centra granične policije „Jug“ – Stanice granične policije Ulcinj su u vozilu jednog lica, crnogorskog državljanina, pronašli sakriveni duvan koji je lice posjedovalo radi nedozvoljene trgovine, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Metoda 5/25/25 – najpopularnija dijeta nakon praznika

Subota, 10.01.2026 | 21:36

Metoda 5/25/25 koju je izmislila fitnes instruktorka Džuli Kepicijelo ne ograničava vaš tanjir, a pomaže gubljenju kilograma.

Isplaćeno oko 660.000 eura, Šarići čekaju još 15 miliona

Subota, 10.01.2026 | 21:10

Loše optužnice u predmetima "Šarić" i "Kalić", koji su nekada predstavljani kao dokaz dobrog rada tužilaštva i borbe protiv kriminala i navodno nedodirljivih, do sada su državu, odnosno građane, koštali oko 660.000 eura.

Tri i po godine zatvora za silovanje i dječiju pornografiju

Subota, 10.01.2026 | 20:42

Vrhovni sud Crne Gore potvrdio je pravosnažnu presudu M. B. iz Podgorice, koji je u martu prošle godine pravosnažno osuđen na tri i po godine zatvora za silovanje maloljetnice i dječiju pornografiju i ovom odlukom stavio tačku na pokušaje odbrane da ovom okrivljenom ublaži kaznu.

Nigerija očitala lekciju Alžiru za plasman u polufinale

Subota, 10.01.2026 | 20:20

Fudbaleri Nigerije su treći učesnici polufinala Afričkog kupa nacija u Maroku.

Zakon o Vladi kasni, reforme neophodne

Subota, 10.01.2026 | 20:05

Crna Gora još nema Zakon o Vladi. Iako je Ministarstvo javne uprave tokom prošle godine najavljivalo finalnu verziju, taj zakon još nije stigao u Parlament. Pravnik Boris Marić kaže da bi se tim aktom regulisala brojna pitanja, recimo ograničenje broja resora. Upravo zbog toga u opoziciji smatraju da ova Vlada neće usvojiti zakon.

Namirnice koje možete jesti u većim količinama bez straha od debljanja

Subota, 10.01.2026 | 19:53

Neumorno brojanje kalorija i vaganje porcija može mršavljenje pretvoriti u pravu muku. Međutim, određene namirnice toliko su zasitne i prirodno niskokalorične da je dobijanje kilograma od njih praktički nemoguće.

Moštrokol: Stojimo na raspolaganju u slučaju pogoršanja situacije i rasta vodostaja

Subota, 10.01.2026 | 19:28

Crveni krst Cetinje danima pažljivo prati situaciju na terenu i kretanje vodostaja na Rijeci Crnojevića i Žabljaku Crnojevića, područjima Prijestonice Cetinje koja se suočavaju sa neposrednom opasnošću od poplava – poručio je predsjednik Crvenog krsta Cetinje Predrag Moštrokol.

Tramp: Putin se plaši SAD, ali ne i Evrope

Subota, 10.01.2026 | 19:09

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je da se predsjednik Rusije Vladimir Putin plaši SAD, ali ne i Evrope.

Odron kod Virpazara, savjetuje se korišćenje drugih putnih pravaca

Subota, 10.01.2026 | 19:04

Iz Komunalne djelatnosti Bar obavještavaju da je došlo do odrona na putnom pravcu Virpazar – Bar, preko Sutormana, na oko pet kilometara od Virpazara prema Baru.

Mještani pomogli zavijanim putnicima na Semolju

Subota, 10.01.2026 | 18:54

Akcija spašavanja više osoba koji su bili zavijani u automobilu u reonu planinskog prevoja Semolj, prekinuta je, nakon što su mještani oklnih sela došli do vozila i pomogli putnicima.