Utorak, 01.10.2024 | 21:28
IZVOR: krstarica

Da li ostavljate veš u mašini tokom noći? U ovim situacijama to može biti kobno

Da li je potrebno da ponovo operete veš?




Foto: Ilustracija, Pixabay

Ostavili ste veš preko noću u veš mašini i ništa stigli da ga raširite. Ujutro vas čeka dilema, da li ga još jednom oprati ili….? Stručnjaci otkrivaju kada to može da bude veoma problematično.

Veš ponekad ne stignete da operete preko dana, pa ga stavite uveče na pranje u mašinu, a onda ujutru, kada je otvorite, niste sigurni da li je sve u redu. Možete li samo da ga proširite, ili je ipak potrebno da ponovo operete veš?

Ako prilikom otvaranja mašine primijetite neprijatan miris, to znači da su se unutra razvile gljivice ili bakterije, jer nije bilo cirkulacije vazduha i da vaš veš nije tako čist kao odmah nakon pranja. Ako ga samo stavite u mašinu za sušenje ili na žicu, to može da bude ogromna greška. Bilo bi dobro da ponovite pranje u tom slučaju, jer nije preporučljivo da na kožu stavite ovakvu tkaninu. Bolje da potrošite još malo vremena za novo pranje, nego da rizikujete infekciju ili neprijatan svrab.

„Koliko je veš bio prljav, koliko ste stavili deterdženta, koja je temperatura vode za pranje, da li ste stavili izbjeljivač – sve to može da utiče na to koliko će veš biti čist ako ga ostavite preko noći u mašini“, objašnjava Meri Galjardi, stručnjak za čišćenje i održavanje doma.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Medojević: Da nije bilo PzP-a, srpski jezik ne bi bio u Ustavu

Subota, 17.01.2026 | 08:10

Predsjednik Pokreta za promjene Nebojša Medojević tvrdi da je lično intervenisao tokom izrade Ustava 2007. godine kako bi srpski jezik ušao u najviši pravni akt Crne Gore. U razgovoru za Pobjedu kaže da je alternativa bila ustav u kojem se Srbi i srpski jezik uopšte ne bi pominjali.

Vlada planira da stane na put blokadama saobraćaja: Uskoro izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima?

Subota, 17.01.2026 | 10:41

Izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima, kojima su predviđene oštrije sankcije za neprijavljena javna okupljanja koja blokiraju ključnu infrastrukturu, trebalo bi uskoro da budu predate u skupštinsku proceduru, saznaje Pobjeda.

Oboren rekord: Crna Gora i Slovenija odigrale najefikasniji meč u istoriji EHF Euro

Subota, 17.01.2026 | 08:16

Utakmica u Oslu između Crne Gore i Slovenije ušla je u istoriju evropskog rukometa, jer je viđen rekordan broj golova na jednom meču EHF Euro.

Skener u KCCG u kvaru od 15. decembra, očekuju sanaciju u skorijem roku

Subota, 17.01.2026 | 08:13

Skener – CT aparat „Philips Incisive“ u Kliničkom centru Crne Gore (KCCG) van funkcije je od 15. decembra 2025, saopšteno je portalu CdM iz ove zdravstvene ustanove.

Botunjani blokiraju most na Sitnici prema Cetinju i kod restorana "Jezero" u Vranjini

Subota, 17.01.2026 | 12:07

Mještani Botuna i Zete i danas će protestovati protiv izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, a kako saznaju mediji, blokade će biti organizovane na mostu na Sitnici, prema Cetinju i kod restorana "Jezero" u Vranjini.

Tišina pa preokret: Šta se dešava između Nikolije i Relje?

Subota, 17.01.2026 | 21:56

Nikolija Jovanović privukla je pažnju javnosti nakon što je na Instagramu prestala pratiti svog partnera Relju Popovića, u jeku medijskih navoda o njegovoj navodnoj preljubi. Dok su se glasine širile, pjevačica se nije oglašavala, dodatno potičući interes javnosti.

Pljušte reakcije iz Evrope na Trumpove prijetnje carinama: "Neće nas zastrašiti, ne dozvoljavamo ucjene"

Subota, 17.01.2026 | 21:15

Brojni evropski lideri oglasili su se nakon što je Donald Trump saopćio kako će uvesti dodatne carine evropskim zemljama zbog neslaganja s američkim politikom "posjedovanja" teritorije Grenlanda.

MERS: Rješenje Agencije za zaštitu životne sredine u slučaju Mostine doneseno bez činjenične i pravne osnove

Subota, 17.01.2026 | 20:20

Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera reagovalo je povodom navoda u vezi sa poništavanjem rješenja Agencije za zaštitu životne sredine (EPA) i zatvaranjem Mostine, i saopštilo da je bilo u zakonskoj obavezi da ga poništi jer je doneseno bez činjenične i pravne osnove.

Poslanice DPS-a: Hitno identifikovati one koji prijete Elzi Numanović

Subota, 17.01.2026 | 19:06

Poslanice Demokratske partije socijalista uputile su podršku odbornici te partije u Skupštini opštine Bijelo Polje, Elzi Numanović zbog, kako su navele, prijetnji koje su joj upućene preko društvenih mreža.  

Hakeri sada mogu špijunirati putem slušalica i zvučnika

Subota, 17.01.2026 | 20:31

​Googleov dodatak Fast Pair namijenjen je povezivanju slušalica i zvučnika s Android ili ChromeOS uređajem samo jednim dodirom. Ali, sada se čini da je cijena te pogodnosti sigurnosna ranjivost koja bi milione uređaja mogla ostaviti otvorenima za hakere i prisluškivače.

„Plave“ izgubile od Borusije, u posljednjih devet minuta dale samo gol

Subota, 17.01.2026 | 19:16

Korak naprijed, korak nazad, to je očigledno sudbina najmlađe ekipe u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Tramp od 1. februara uvodi carine evropskim zemljama zbog Grenlanda

Subota, 17.01.2026 | 21:10

Predsjednik SAD Donald Tramp najavio je nove carine od 10 odsto na Veliku Britaniju, Dansku i druge evropske zemlje zbog njihovog protivljenja da Sjedinjene Američke Država preuzmu Grenland, prenosi N1 Beograd.

Bečić sa Rajzing Rajnke: Interes SAD je stabilna i demokratska Crna Gora

Subota, 17.01.2026 | 18:32

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić primio je juče u oproštajnu posjetu, ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država Džudi Rajzing Rajnke, i tom prilikom ocijenjeno je da je interes SAD stabilna i demokratska Crna Gora.

Završene trosatne blokade mosta prema Cetinju i na putu ka Virpazaru, sjutra u podne novo okupljenje

Subota, 17.01.2026 | 18:15

Blokade na mostu na Sitnici prema Cetinju i kod restorana “Jezero” u Vranjini koje su mještani Botuna započeli u 15 sati za danas su završene, a kako je kazao jedan od organizatora današnje blokade u Donjoj Gorici, Bojan Tezić, novo okupljanje će najvjerovatnije biti sjutra u podne u Zeti.

Kako stres svakodnevno utiče na zdravlje crijeva i varenje?

Subota, 17.01.2026 | 19:01

Svakodnevni stres, od neočekivanih računa do osjećaja potcijenjenosti na poslu, može negativno uticati na zdravlje crijeva, upozorava nutricionistkinja Kim Plasa.