Četvrtak, 03.10.2024 | 08:22
IZVOR: kolektiv.me

Upozorenje MUP-a: Očekuje se JAKA KIŠA, PLJUSKOVI i GRMLJAVINA

Tokom četvrtka i petka (3. i 4. oktobra 2024. godine), područje Crne Gore biće pod uticajem ciklonske aktivnosti, sa centrom u oblasti Đenovskog zaliva, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).




Foto: Ilustracija, Pixabay

Kako su naveli, ovaj meteorološki sistem donijeće seriju frontalnih talasa iznad Balkana, što će prouzrokovati izrazito nestabilne vremenske prilike i obilne padavine na teritoriji naše zemlje.

"Očekuje se pretežno oblačno vrijeme, uz povremeno umjerenu do jaku kišu, pljuskove i grmljavinu. Intenzivne padavine su naročito moguće u noći između četvrtka i petka, kao i u petak tokom prvog dijela dana. Lokalno može pasti između 150 i 200 litara kiše po metru kvadratnom. Od sredine dana u petak, u jugozapadnim djelovima zemlje, padavine će početi da slabe, a do poslijepodnevnih sati očekuje se prestanak padavina u većem dijelu Crne Gore. Vjetar će biti južnih smjerova, umjeren do jak, dok su u noći između četvrtka i petka, kao i u petak tokom prijepodneva, mogući udari olujne jačine. Duž obale, more će biti talasasto do veoma talasasto, s postepenim smirivanjem talasa krajem petka".

Iz MUP-a upozoravaju da su zbog obilnih padavina, moguće lokalne poplave posebno u urbanim sredinama, bujičnim tokovima i duž saobraćajnica koje prolaze kroz planinske predjele.

Direktorat za zaštitu i spašavanje MUP-a apeluje na građane da prate zvanična saopštenja i preduzmu mjere zaštite kako bi umanjili potencijalne posljedice ovih vremenskih nepogoda.

"Dajemo sljedeće preporuke građanima: Pratite zvanična saopštenja- redovno pratite informacije i upozorenja nadležnih institucija putem medija; Pripremite se za nepogode- osigurajte vašu imovinu, posebno ako živite u područjima koja su podložna poplavama ili jakim vjetrovima; Izbjegavajte putovanja-ukoliko nije neophodno, izbjegavajte putovanja, naročito u planinskim predjelima i područjima koja su sklona odronima; Budite spremni na prekide u snabdijevanju-pripremite najvažnije u slučaju prekida u snabdijevanju vodom, strujom ili komunikacijama. Direktorat za zaštitu i spašavanje MUP-a ostaje u stalnom kontaktu sa svim relevantnim službama kako bi se adekvatno odgovorilo na sve eventualne posljedice vremenskih nepogoda. Apelujemo na sve građane da preduzmu odgovarajuće mjere kako bi zaštitili sebe i svoju imovinu. Direktorat za zaštitu i spašavanje MUP-a poslao je navedeno upozorenje svim učesnicima u sistemu zaštite i spašavanja, i ukazao na potrebu podizanja operativne spremnosti", zaključeno je u saopštenju MUP-a.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević: PES je ujakova partija, ima poseban telefon sa urbanističkim planovima; Čarapić: Nije istina

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:04

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević i šef Kluba poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić imali su žustru prepirku u Skupštini Crne Gore.

Milatović zahtijeva od Ministarstva pravde hitno postupanje za pomilovanje u slučaju Bratić

Četvrtak, 19.02.2026 | 15:16

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je da zahtijeva od Ministarstva pravde hitno postupanje za pomilovanje u skladu sa zakonom u slučaju uhapšene Vesne Bratić. Iz njegovog Kabineta su saopštili da traže da Ministarstvo pravde bez odlaganja prikupi sve potrebne podatke, temeljno sagleda molbu i dostavi obrazloženi predlog za pomilovanje.

Knežević: Predrag Šuković išao da postavlja prisluškivače u hotelu gdje boravi Kan, logistiku mu pružao Ivan Delić

Četvrtak, 19.02.2026 | 16:16

Bivši pomoćnik direktora Uprave policije Dejan Knežević kazao je da je šef Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) Predrag Šuković išao da postavlja prisluškivače u jednom budvanskom hotelu gdje boravi Marko Ljubiša Kan, a da mu je za to logistiku pružqo visokorangirani pripadnik kriminalne organizaije Ivan Delić.

Izmjene Zakona o radu: Minimalac u skladu sa kupovnom moći, više vremena za porodicu

Četvrtak, 19.02.2026 | 19:22

Vlada Crne Gore utvrdila je predlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o radu po kojem se uvodi kupovna moć kao dodatni kriterijum za određivanje minimalne zarade, a posebna novina je i da će očevi imati pravo na 10 dana odsustva nakon rođenja djeteta. Takođe, prema riječima ministarke Naide Nišić, zakon će propisivati fleksibilnije radno vrijeme i rad van prostorija poslodavca, a poslodavci sa više od 100 zaposlenih imaće obavezu da dostavljaju izvještaje o razlikama u zaradama između žena i muškaraca.

Joković čestitao Bajram umjesto Ramazana...

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:59

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i predsjednik Socijalističke narodne partije (SNP) Vladimir Joković kazao je da nas Bajram podsjeća na vrijednosti solidarnosti, međusobnog poštovanja, praštanja i brige za bližnje, vrijednosti na kojima gradimo snažno i pravedno društvo

Marić odabrao za start Lige nacija

Petak, 20.02.2026 | 12:23

Početak marta donijeće i istorijski nastup naše ženske seniorske reprezentacije u Ligi B UEFA Lige nacija.

Spalević: Čišćenje kanala Mareza već dalo rezultate, rizik od poplava značajno manji, kvalitet vode veći

Petak, 20.02.2026 | 12:22

Zamjenik gradonačelnika Podgorice Boris Spalević kazao je u „Bojama jutra“ na programu Televiziji Vijesti da je čišćenje kanala Mareza već dalo rezultate nakon obilnih padavina i da je njegova prohodnost direktno povezana sa kvalitetom vode.

Kaluđerović: Zabraniti društvene mreže mlađima od 13 godina, a djeci od 13 do 16 trebaće saglasnost

Petak, 20.02.2026 | 11:54

U Skupštini Crne Gore juče je radni sastanak povodom Predloga zakona o zaštiti maloljetnika u digitalnom okruženju, na inicijativu poslanice Slađane Kaluđerović, predlagačice zakona.

Unlu sa Bečićem: Turska pozdravlja vidljive rezultate u borbi protiv organizovanog kriminala i visoke korupcije

Petak, 20.02.2026 | 11:49

Ambasadorka Turske u u Crnoj Gori Ajda Unlu je u razgovoru sa potpredsjednikom Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksom Bečićem pozdravila vidljive rezultate u borbi protiv organizovanog kriminala i visoke korupcije

Medojević: Novović planira da se kandiduje za predsjednika

Petak, 20.02.2026 | 11:36

Predsjednik Pokreta za promjene Nebojša Medojević kazao je danas da ima informacije da glavni specijalni tužilac Vladimir Novović ima političke ambicije i da planira da se kandiduje za predsjednika na narednim izborima.

Podgorica: U City kvartu zabilježeno nepropisno odlaganje otpada (FOTO)

Petak, 20.02.2026 | 11:24

U Ulici Maša Đurovčića, u podgoričkom City kvartu, zabilježen je slučaj nepropisnog odlaganja otpada u posudi koja nije namijenjena za tu vrstu materijala.

Joković: Izgradnja pravednog i solidarnog društva trajna obaveza svih nosilaca javnih funkcija

Petak, 20.02.2026 | 11:06

Povodom Međunarodnog dana socijalne pravde predsjednik Socijalističke narodne partije Vladimir Joković poručio je da je izgradnja pravednog i solidarnog društva trajna obaveza svih nosilaca javnih funkcija.

Ministarsvo socijalnog staranja: Socijalna pravda temelj inkluzivnog društva i ključni indikator napretka

Petak, 20.02.2026 | 10:47

Ministarstvo socijalnog staranja, brige o porodici i demografije saopštilo je povodom obilježavanja Svjetskog dana socijalne pravde da intenzivno radi na unapređenju normativnog okvira u cilju poboljšanja položaja korisnika.

Kamiondžije iz Crne Gore i regiona će ubrzo ponovo krenuti u blokade

Petak, 20.02.2026 | 10:33

Izvjesno je da će prevoznici iz Crne Gore i regiona krenuti ponovo u blokadu imajući u vidu da Evropska komisija nije prihvatila njihove zahtjeve kada je riječ o liberalizaciji pravila boravka u zemljama Šengen zone – saopštio je Pobjedi predstavnik Udruženja prevoznika Crne Gore Đorđije Lješnjak.

Melina Džinović i njen partner ipak ne planiraju svadbu: "Željela je pokazati da je srećna"

Petak, 20.02.2026 | 10:22

Bosanskohercegovačka modna dizajnerkaa Melina Džinović i njen novi partner iz Velike Britanije, čije ime još uvijek nije poznato javnosti, još uvijek se ne planiraju vjenčati.