Četvrtak, 03.10.2024 | 10:42
IZVOR: vijesti.me

Ponovo ODLOŽENO suđenje Vesni Medenici i ostalima, kažnjen advokat

U Višem sudu u Podgorici danas je ponovo odgođeno suđenje bivšoj predsjednici Vrhovnog suda Vesni Medenici i ostalim okrivljenima.




Foto: arhiva, PR Centar/YouTube screenshot

Ročište glavnog pretresa je odgođeno zbog nedolaska advokata Stefana Jovanovića, branioca okrivljenog Miloša Medenice.

Branilac je obavijestio sud da danas zakazno ročište u drugom složenom i kompleksnom predmetu. Sud je izrekao novčanu kaznu od 1.000 eura za advokata Jovanovića, zbog neopravdanog nedolaska.

Predsjednica specijalnog vijeća sudija Nada Rabrenović je saopštila i da je odbijen zahtjev odbrane za izuzeće specijalnih tužilaca Vukasa Radonjića i Jovana Vukotića.

Na prethodnom suđenju 19. septembra advokati odbrane su zatražili izuzeće specijalnog državnog tužioca Vukasa Radonjića i Jovana Vukotića, jer smatraju, krše pravo na odbranu okrivljenih.

Advokat Miloš Vuksanović je zatražio izuzeće, a kolege advokati su bili saglasni sa njim. Advokat Damir Lekić je zatražio i izuzeće glavnog specijalnog tužioca u odlučivanju o izuzeću specijalnih tužilaca Vukotića i Radonjića.

Specijalno državno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv okrivljenih Miloša i Vesne Medenice, Darka Lalovića, Vasilija Petrovića, Bojana i Marka Popovića, Marka Vučinića, Milorada Medenice, Luke Bakoča, Petra Milutinovića, Ivane Kovačević, Radomira Raičevića, Marjana Bevenje, Steva Karanikića i Gorana Jovanovića i firme “Kopad Company”, za krivična djela - stvaranje kriminalne organizacije, krijumčarenje, davanje i primanje mita, protivzakoniti uticaj i navođenje na protivzakoniti uticaj, zloupotreba službenog položaja, šverc droge, nedozvoljeno držanje oružja, nanošenje teške tjelesne povrede i sprečavanje dokazivanja.

Miloš Medenica tereti se da je u 2019. godini stvorio kriminalnu organizaciju, čiji su pripadnici postali njegova majka Vesna i drugi okrivljeni, s ciljem šverca cigareta i protivzakonitog uticaja na sudsku vlast, a radi sticanja nezakonite dobiti i moći.

Navodi se da je, u saizvršilaštvu sa okrivljenim pripadnicima kriminalne organizacije, izbjegavajući mjere carinskog nadzora, iz Slobodne carinske zone luke Bar, krijumčario cigarete uz pomoć lažne dokumentacije i davanja mita carinskim službenicima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Jočić: Raspisan javni poziv za prijavu štete od poplava u Podgorici

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:35

Glavni grad raspisao je javni poziv za prijavu štete od poplava koje su nedavno zadesile Podgoricu – nadležni poručuju da će u što kraćem roku izaći na teren i proslijediti izvještaj Vladinoj komisiji koja će odlučiti o visini naknade, prenosi RTV Podgorica.

Božović: Neistina da je bilo ko zabranio odlaganje otpada Zećanima

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:01

Direktor "Deponije" Podgorica Aleksandar Božović demantovao je izjavu predsjednika Opštine Zeta, Mihaila Asanovića, da je bilo ko zabranio odlaganje otpada na podgoričkoj Deponiji.

Vešović: Glavni grad pomaže podstanare sa 100 eura mjesečno

Četvrtak, 15.01.2026 | 19:31

Podstanari u Podgorici i ove godine moći će da ostvare pravo na mjesečnu subvenciju – Glavni grad raspisao je konkurs koji će trajati trideset dana. Iz gradske uprave ističu da je izdvojen novac za oko 140 domaćinstava.

Kotor: Iz Njegoševe ulice uklonjeno pet nezakonito postavljenih nadzornih kamera

Četvrtak, 15.01.2026 | 18:23

Pet nadzornih kamera nezakonito postavljenih u Njegoševoj ulici kod glavne Pošte, uklonjeno je krajem godine ukazom Komunalne policije, saopšteno je Radio Kotoru iz ove opštinske službe.

Kolaps željezničkog saobraćaja zbog blokade Zećana: Vozovi u stanici Golubovci, kasne preko sat

Četvrtak, 15.01.2026 | 17:54

Kolaps željezničkog saobraćaja zbog blokade željeznice u Zeti. Mještani, koji se protive gradnji kolektora, postavili su kombi preko pruge u selu Bistrice.

Mugoša: Većina nedavno htjela da zabrani javna okupljanja - više im ne smetaju blokade

Četvrtak, 15.01.2026 | 09:57

Poslanik Socijaldemokrata Boris Mugoša komentarisao je aktuelne blokade saobraćajnica u Podgorici.

Protesti Zećana će biti svakodnevni

Četvrtak, 15.01.2026 | 08:10

Stanovnici Zete i Botuna juče su nenajavljeno blokirali kružni tok na putu prema Cetinju i Nikšiću u znak protesta zbog početka gradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.

Huter: Građani se dovode u zabludu, krize se rješavaju novim foteljama, vlast bez legitimiteta

Četvrtak, 15.01.2026 | 08:27

Poslanik Demokratske partije socijalista Oskar Huter u razgovoru za portal CdM govorio je o navodima da će napustiti DPS zbog odluka budvanskog odbora te partije, situaciji oko izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, stabilnosti aktuelne vlasti, političkom uticaju Andrije Mandića, ali i o aktuelnoj poziciji i planovima DPS-a.

Rat i u Bijeloj kući: Melanija povrijedila najstariju Donaldovu kćerku

Četvrtak, 15.01.2026 | 13:18

Ivanka Tramp navodno je žestoko povrijeđena zbog tvrdnji da ju je Melanija isključila iz dokumentarnog filma o sebi i da je nije pozvala ni na premijeru.

Četvoro astronauta vratilo se na Zemlju: Sletjeli u Pacifik zbog hitnog medicinskog stanja

Četvrtak, 15.01.2026 | 10:13

Četiri astronauta u kapsuli SpaceX Crew Dragon spustila su se u more rano u četvrtak u Tihom okeanu, čime je okončan nedjelju dana dug napor da se neimenovani član posade vrati kući radi procene zdravstvenog problema.

Bijela kuća: Evropski vojnici koji su stigli na Grenland ne brinu Trampa

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:35

Portparolka Bele kuće Kerolajn Levit izjavila je danas da vojne aktivnosti evropskih zemalja na Grenlandu nisu promijenile namjere američkog predsjednika Donalda Trampa da to arktičko ostrvo postane američka teritorija, prenio je Si-En-En (CNN).

VIDEO: Pahlavi: Priznao bih Izrael, normalizovao odnose sa SAD, okončao nuklearni program

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:14

Sin svrgnutog iranskog šaha Reza Pahlavi, koji živi u Vašingtonu, objavio je danas da bi, u slučaju povratka na vlast u Iranu, odmah priznao Izrael, normalizovao odnose sa SAD, okončao razvoj iranskog nuklearnog programa i obustavio podršku terorističkim grupama na Bliskom istoku.

Venus Vilijams navija za Đokovića: „Želim da vidim Novaka kako osvaja 25. Grend slem titulu”

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:13

Novak Đoković u Melburnu kreće u pohod na 25. grend slem trofej.

SZO traži da se poskupe zaslađena pića i alkohol

Četvrtak, 15.01.2026 | 21:00

Gojaznost je u porastu širom svijeta. Zato je Svjetska zdravstvena organizacija objavila dva izvještaja u kojima poziva na akciju u vezi sa zaslađenim pićima i alkoholom.

Forum žena SDP: Napad na Elzu je napad na svaku ženu koja se usudi da se politički angažuje i suprotstavi retrogradnim politikama

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:49

Napad na Elzu Numanović je napad na svaku ženu koja se usudi da se politički angažuje i suprotstavi retrogradnim politikama, saopštile su predstavnice Foruma žena SDP i Evropskog saveza.

Jočić: Raspisan javni poziv za prijavu štete od poplava u Podgorici

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:35

Glavni grad raspisao je javni poziv za prijavu štete od poplava koje su nedavno zadesile Podgoricu – nadležni poručuju da će u što kraćem roku izaći na teren i proslijediti izvještaj Vladinoj komisiji koja će odlučiti o visini naknade, prenosi RTV Podgorica.

Bešić: Izlazak DNP iz vlasti ne bi proizveo krupne probleme

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:29

Profesor Fakulteta političkih nauka iz Beograda Miloš Bešić smatra da Demokratska narodna partija (DNP) neće izaći iz vlasti, a i ako to učini, po njegovom mišljenju, to neće proizvesti krupnije probleme.

Voren Bafet podijelio zlatni savjet za zaradu: „Nastavite ga kupovati i u dobru i u zlu“

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:15

Šest decenija investiranja Vorena Bafeta naučilo je svijet jednostavnim principima koje svako može primijeniti. Njegova ključna preporuka je jasna i dosljedna: ulagati u jeftin indeksni fond S&P 500.

Na Grenland stigli vojni kontigenti nekoliko evropskih zemalja

Četvrtak, 15.01.2026 | 19:56

Vojni kontigenti nekoliko evropskih država počeli su da stižu na Grenland, ali radi se o malom broju vojnika, koji su u takozvanoj izviđačkoj misiji, prenosi danas Bi-Bi-Si (BBC).

Božović: Neistina da je bilo ko zabranio odlaganje otpada Zećanima

Četvrtak, 15.01.2026 | 20:01

Direktor "Deponije" Podgorica Aleksandar Božović demantovao je izjavu predsjednika Opštine Zeta, Mihaila Asanovića, da je bilo ko zabranio odlaganje otpada na podgoričkoj Deponiji.