Četvrtak, 03.10.2024 | 21:48
IZVOR: krstarica

„Razveo se kada je prvi put vidio ženu bez šminke“: Ovo su najčudniji razlozi za razvod braka

Jedna žena je zatražila razvod jer je suprug previše pričao okolo.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Ljudi su kroz istoriju imali mnoge čudne razloge za stupanje u brak, a za razvod još čudnije.

Jedan bračni par iz Egipta podnio je zahtjev za razvod 2017. godine, samo dvije nedelje nakon vjenčanja, zbog nesuglasica oko podjele kućnih poslova. Njoj je jako smetalo što je suprug insistirao na tome da se on sam brine o svim kućnim obavezama.

„Nije mi dopuštao da radim po kući, osjećala sam se kao gost u hotelu“, prokomentarisala je kasnije.

Primjera radi, “neformalni” intimni odnosi nisu bili tako bezopasni za muškarce u Škotskoj sve do 1939. godine. Naime, žena sa kojom je momak bio intiman mogla je kasnije da zahtijeva da je oženi.
Još jedan bizaran zakon zadržao se u američkoj državi Alabami sve do 2000. godine – do tada nije bilo dopušteno međurasnim parovima da se vjenčaju.

Kada je razvod braka u pitanju, prema islamskom zakonu, razvedeni par se može ponovo vjenčati samo ako se žena uda za nekog drugog, a zatim se razvede od te osobe. Uglavnom, žena se mora ponovno udati i razvesti ako želi ponovno da se uda za bivšeg supruga.

Jedna žena iz Kalifornije zatražila je razvod 2012. godine jer je suprug previše pričao okolo i nije mogao nijednu njihovu tajnu da zadrži za sebe.

Jedan Italijan je 2017. godine podnio zahtjev za razvod braka nakon što je svjedočio kako njegova žena levitira u vazduhu. Tvrdio je da je opsjednuta đavolom.

Neimenovani muškarac iz jedne od arapskih zemalja razveo od svoje 28-godišnje žene samo nekoliko dana nakon što su se vjenčali – jer je prvi put vidio bez šminke. Rekao je da ga je prevarila korišćenjem velike količine šminke i lažnih trepavica.

Sve je razotkrio nakon što se otišli da se okupaju u moru u Dubaiju. Voda joj je isprala šminku, a on je pretrnuo. Tvrdi da je nije prepoznao, kao da gleda u drugu ženu. Prije vjenčanja su bili vjereni šest mjeseci.

Brak jednog saudijskog para navodno se raspao kada je supruga rekla da joj se više sviđa očeva kamila nego njen muž. Bila je to šala koja njemu nije bila ni malo smiješna.

Tamošnji mediji pisali su kako je povrijeđeni suprug zatražio razvod kome su svjedočili i njen otac i njegova kamila.

Mladoženja u Saudijskoj Arabiji razveo se od svoje supruge samo dva sata nakon vjenčanja zbog zloupotrebe povjerenja, jer je prijateljima poslala slike sa svadbene ceremonije na Snapchatu.

Tvrdio je kasnije kako su se dogovorili da neće dijeliti fotografije sa vjenčanja po društvenim mrežama.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ženska osoba spasena iz Morače

Utorak, 03.03.2026 | 21:22

Brzom reakcijom policije i vatrogasaca spasena je ženska osoba koja se iz za sada neutvrđenih razloga našla u rijeci Morači.

Mujović: Napadom na imovinu izvođača radova u Botunu pređena crvena linija

Srijeda, 04.03.2026 | 09:33

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović saopštio je za Portal RTCG da je vandalizmom i napadom na imovinu izvođača radova na postrojenju u Botunu pređena crvena linija.

Botunjani i danas protestuju, Stojanović: Zapaljen bager na gradilištu, obezbjeđenje nije reagovalo

Srijeda, 04.03.2026 | 08:29

Mještani Botuna i jutros su se okupili kod gradilišta sistema za prečišćavanje otpadnih voda u tom zetskom naselju, najavljujući radikalizaciju protesta. Jedan od okupljenih Peđa Stojanović, kazao je za ADRIA TV da je jutros neko zapalio bager na gradilištu, a da ti povodom obezbjeđenje nije reagovalo.

Aco Đukanović nakon pregleda u privatnoj klinici vraćen u pritvor

Srijeda, 04.03.2026 | 10:35

Uhapšeni biznismen Aco Đukanović viđen je sinoć u jednoj privatnoj bolničkoj ustanovi u Podgorici, gdje je doveden u pratnji policije. To je Portalu RTCG potvrđeno iz više izvora.  

Sančez poručio Trampu: Ne možete da igrate ruski rulet sa sudbinom miliona

Srijeda, 04.03.2026 | 10:07

Tenziје između dvije NATO saveznice porasle su nakon što je Sančez osudio američko i izraelsko bombardovanje Irana kao nepromišljeno i nezakonito, a potom zabranio američkim avionima korišćenje pomorskih i vazdušnih baza na jugu Španije za ofanzivu protiv Teherana.

Nikolić: Šaranović obmanuo poslanike da je usvajanje Zakona o MUP-u uslov za zatvaranje poglavlja 24

Srijeda, 04.03.2026 | 17:46

Nakon stava Evropske komisije (EK), pozivamo vladu da povuče zakone o Upravi policije (UP) i Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB) do usklađivanja sa tekovinom Evropske unije (EU), odnosno do usvajanja opšte uredbe o zaštiti podataka, na mreži X kazao je šef poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista (DPS) Andrija Nikolić.

Dajković: Ukinuta odluka o mojoj suspenziji, neću se vratiti u Glavni grad

Srijeda, 04.03.2026 | 18:07

Državna komisija je nedvosmisleno potvrdila ono što sam govorio od prvog dana – da je odluka gradonačelnika Saše Mujovića o mojoj suspenziji bila politički motivisana, pravno neutemeljena i donijeta isključivo u ciljem političkog obračuna. To je saopštio predsjednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković.

Odbornici će 19. marta raspravljati o predlogu da se skrati mandat Skupštini Glavnog grada

Srijeda, 04.03.2026 | 17:50

Osim o skraćenju mandata Skupštini, na toj sjednici raspravljaće se i o produženom boravku djece

Uprava policije: Požar na gradilištu u Botunu podmetnut, policija saslušala 13 osoba i traga za počiniocem

Srijeda, 04.03.2026 | 17:42

Uprava policije saopštila je da traga za osobom osumnjičenom za podmetanje požara na radnoj mašini na gradilištu kolektora u Botunu, a do sada je prikupila obavještenja od 13 osoba, potvrđujući ranije objavu Portala Standard da je požar podmetnut i da nadležni rade na identifikaciji počinioca.

Mujović: Napad na gradilište u Botunu svojevrstan državni udar, inspirisan manipulacijama neodgovornih političkih krugova

Srijeda, 04.03.2026 | 17:25

Napad na gradilište u Botunu svojevrstan je državni udar, inspirisan manipulacijama neodgovornih političkih krugova, kazao je za TV Podgorica gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.

Ibrahimović: Neophodno spriječiti dalje pogoršanje situacije na Bliskom istoku

Srijeda, 04.03.2026 | 16:42

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Crne Gore Ervin Ibrahimović imao je telefonski razgovor sa ministrom vanjskih poslova Kraljevine Bahrein Abdulatifom bin Rašidom Al Zajanijem o aktuelnim bezbjednosnim prilikama na Bliskom istoku i njihovim širim implikacijama.

Policija ponovo pozajmljivala puške od vojske za takmičenje u Dubaiju

Srijeda, 04.03.2026 | 16:25

Dvije snajperske puške sa pratećom opremom i municijom, ukupne vrijednosti od preko 35.000 eura, Vojska Crne Gore (VCG) ustupila je Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP).

Avion iz Dubaija sletio u Tivat: U Crnu Goru stiglo 138 putnika

Srijeda, 04.03.2026 | 16:20

Avion sa 138 putnika, koji je jutros u 11 časova po lokalnom vremenu poletio iz Dubaija, sletio je na Aerodrom Tivat, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova MVP.

Otvorena nova zgrada Komande Mornarice VCG u Baru: "Sektor odbrane je temelj sistema"

Srijeda, 04.03.2026 | 16:05

U kasarni "Narodni heroj Petar Pero Ćetković" u Baru svečano je otvorena nova zgrada Komande Mornarice Vojska Crne Gore sa savremenim Mornaričkim operativnim centrom. Ovim činom označen je značajan strateški iskorak u modernizaciji sistema odbrane i jačanju bezbjednosti crnogorskog pomorskog prostora. To je saopšteno iz Ministarstva odbrane.    

Dukaj: U Plavu, Plužinama i Budvi pokrenute procedure o imenovanju potpredsjednika

Srijeda, 04.03.2026 | 15:53

Ministar javne uprave Maraš Dukaj, kazao je da su u opštinama Plav, Plužine i Budva pokrenute procedure o imenovanju potpredsjednika u sve tri lokalne samouprave.