Petak, 04.10.2024 | 13:28
IZVOR: kolektiv.me

Prvi put poslije pet godina opslužen MILIONITI PUTNIK na Aerodromu Tivat

Djevojčica Bejli iz Engleske je milionita ovogodišnja putnica Aerodroma Tivat




Foto: Aerodromi Crne Gore

Ona je sa roditeljima, nakon odmora u Herceg Novom, krenula ka svojoj kući letom avio-kompanije easyJet iz Tivta za London. Inače, ovo je prvi put od 2019. godine da je na tivatskom aerodromu opsluženo milion putnika, a tu vijest našim turistima saopštili su predsjednica Odbora direktora, Jelena Maraš i izvršni direktor, Roko Tolić.

“U ime Aerodroma Crne Gore izražavam veliko zadovoljstvo što nakon pet dugih godina ponovno imamo milionitog putnika u Tivtu. Takođe, indikativno je što je upravo riječ o putnici na letu jednog od naših strateških partnera - easyJet. Ova kompanija u Tivtu ostvaruje organski, sistematski rast”, poručio je izvršni direktor, Roko Tolić.

Inače, easyJet je tokom ove ljetnje sezone u Tivtu ostvario rast od 80 odsto u odnosu na prošlu godinu. Zaključno sa krajem oktobra, prevešće 133 hiljade putnika. Ova avio-kompanija povezuje Tivat sa aerodromima

London Getvik, London Luton, Berlin, Mančester, (tokom čitave IATA ljetnje sezone), sa Ženevom (od kraja aprila do kraja oktobra) i Bristolom (od kraja juna do kraja septembra).

“Dakle, nakon što je easyJet ove godine ostvario rast od 80 odsto, prema najavama za narednu ljetnju sezonu slijedi dodatni rast od 30 odsto, što je u brojkama oko 174 hiljade putnika”, pojasnio je Tolić.

Izvršni direktor ACG je najavio da sa velikim optimizmom planiraju učešće na međunarodnoj vazduhoplovnoj konferenciji Routes koja se narednih dana održava u Bahreinu.

“Očekuju nas pregovori sa velikim brojem avio-kompanija i vjerujem da ćemo se vratiti sa još dobrih vijesti”, zaključio je Tolić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Balijagić se svađao u sudnici i sudiji poručio da mu je taj proces nebitan: Pošaljite presudu Vučiću, on vam je tata

Petak, 27.02.2026 | 09:05

Pošaljite ovu presudu vašem mentoru Aleksandru Vučiću, on je vama tata, kazao je Alija Balijagić (66) juče u Osnovnom sudu u Bijelom Polju, prenose Vijesti.

VIDEO - Pogledajte kadrove iz vazduha prioritetne dionice autoputa Bar – Boljare

Petak, 27.02.2026 | 08:27

U susret potpisivanju ugovora za projektovanje i gradnju druge dionice autoputa od Mateševa do Andrijevica, pogledajte kadrove prioritetne dionice autoputa Bar – Boljare koje je zabilježila ekipa medijske agencije Media Biro.

Bratić Lakoviću: Ostavila sam ti cipele u Spužu, dobro će ti pristajati

Petak, 27.02.2026 | 10:45

Bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić reagovala je na društvenoj mreži X na objavu poslanika Pokreta Evropa sad Miodraga Lakovića, nastavljajući javnu polemiku koja se vodi oko njenog slučaja i postupanja institucija.

Spajić: Onome ko savjesno obavlja dužnost nije potreban imunitet

Petak, 27.02.2026 | 08:32

Onome ko savjesno obavlja dužnost nije potreban imunitet koji će ga štititi od odgovornosti pred zakonom, napisao je na društvenoj mreži X premijer Milojko Spajić.

Nikšićanin osumnjičen da je nožem ranio dvije osobe

Petak, 27.02.2026 | 08:21

Nikšićanin A.B. (25) osumnjičen je da je 24. februara nožem ranio dvije osobe i pobjegao, saopšteno je iz Uprave policije.

Još jedna osoba poginula u stravičnoj tramvajskoj nesreći u Milanu, u pitanju je beskućnik

Petak, 27.02.2026 | 21:33

Još jedan muškarac je poginuo u tramvajskoj nesreći koja se danas dogodila u Milanu.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 27.02.2026 | 21:49

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme. U nižim predjelima na sjeveru u jutarnjim časovima tek ponegdje moguća magla.

Spajić došao u Skupštinu, čeka se glasanje o zakonima o unutrašnjim poslovima i ANB-u

Petak, 27.02.2026 | 21:17

Crnogorski poslanici večeras bi trebalo da glasaju o predlozima zakona o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost.

Lakovićeve amandmane nije podržao niko iz većine, čak ni njegove kolege iz PES-a

Petak, 27.02.2026 | 21:42

Odbor za politički sistem, pravosuđe i upravu večeras nije podržao pet amandmana koje je podnio poslanik Evrope sad Miodrag Laković. Oni su se odnosili na Prijedlog zakona o unutrašnjim poslovima. Amandmane, mimo Lakovića, nije podržao niti jedan član iz redova parlamentarne većine.

Šćepanović: Ja sam naredio pretres objekata Aca Đukanovića

Petak, 27.02.2026 | 21:12

Na sjednici Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu na čijem dnevnom redu je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima raspravljalo se i o današnjem pretresu stana biznismena Aca Đukanovića.

Žakelj: Momci su vjerovali u pobjedu, presudio je skok i igra u odbrani

Petak, 27.02.2026 | 21:00

Košarkaši Crne Gore upisali su jednu od najvećih pobjeda u istoriji, poštu su srušili bronzanu ekipu sa Evropskog prvenstva - Grčku. Selekor "crvenih" Andrej Žakelj kazao je da je ponosan na ekipu i ocijenio da je skok i igra u odbrani presudila u večerašnjem meču.

UP: Zabilježen phishing napad putem SMS poruka usmjeren na klijente banaka

Petak, 27.02.2026 | 20:16

Uprava policije (UP) obavještava građane da je danas, u popodnevnim časovima, zabilježen phishing napad usmjeren na klijente banaka putem SMS poruka, a u kojim porukama je sadržan URL link ka lažnoj stranici za online plaćanje, sa ciljem krađe osjetljivih ličnih i finansijskih podataka.

Radulović: Pitanje Luke Bar među prioritetima

Petak, 27.02.2026 | 20:11

Ministar pomorstva Filip Radulović pozdravio je potpisivanje ugovora za drugu dionicu auto-puta Bar–Boljare, ističući značaj projekta. Saopštio da je upućen zahtjev za novu procjenu vrijednosti aerodroma, kao i da je pitanje budućnosti Luke Bar među prioritetima.

Anđušić: Vlast pokušava da usvoji zakone na brzinu i bez rasprave

Petak, 27.02.2026 | 19:36

Poslanik DPS Mihailo Anđušić ističe da se prijedlozima izmjena zakona o unutrašnjim poslovima i ANB Crna Gora se želi pretvoriti u policijsku državu uz brutalnu zloupotrebu sektora bezbjednosti od strane političkih partija.

Smjena Amorima mogla bi da košta Junajted 15,9 miliona funti

Petak, 27.02.2026 | 20:35

Troškovi Mančester junajteda zbog toga što je uručio otkaz Rubenu Amorimu mogli bi da dostignu 15,9 miliona funti, saopštio je danas klub.