Subota, 05.10.2024 | 08:06
IZVOR: vijesti.me

Podgorica: Ukoliko zamućenje Mareze potraje, obezbijediće CISTERNE sa pitkom vodom

Zamućenje vode.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Ukoliko potraje stanje sa zamućenjem na vodoizvorištu Mareza u mjeri da se ne može koristiti ni nakon što se prokuva, podgoričko preduzeće “Vodovod i kanalizacija” obezbijediće cisterne sa pitkom vodom na više lokacija u gradu, kazao je “Vijestima” direktor tog preduzeća Aleksandar Nišavić.

Podgorički Vodovod obavijestio je juče potrošače da su posljednje analize vode pokazale značajno povećanje mutnoće na izvorištu Mareza, a nakon obilnih padavina. Upozorili su i da se voda ne smije za piće koristiti ni nakon prokuvavanja.

“Vodovod i kanalizacija će u saradnji sa gradskim preduzećem “Čistoća”, koje posjeduje cisternu, obezbijediti pitku vodu za korisnike na nekoliko lokacija u gradu koje su definisane prema procjeni društva”, kazao je Nišavić.

Razmatraju se lokacije kod Srednje stručne škole “Sergije Stanić”, kod tržnog centra “Big fešn” i Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Kako su “Vijestima” nedavno kazali iz Vodovoda vodoizvorište Mareza je na specifičnom terenu, zbog čega i dolazi do zamućenja.

Rješenje bi bilo izgradnja postrojenja za prečišćavanje vode, ali, kako je objasnio Nišavić, to nije i najbolje rješenje.

Prema njegovim riječima, mali je broj dana godišnje kada se dogodi zamućenje vodoizvorišta, zbog čega “izgradnja postrojena nije optimalno rješenje”.

Nišavić je precizirao da je crpna stanica “Mareza” zamućena približno 10 dana godišnje, a da bi postrojenje moralo raditi tokom cijele godine.

“To, sa tehničke strane, ne predstavlja optimalno rješenje”, naglasio je on.

On je tada obećao pomoć domaćinstvima tokom takvih dana.

“Kao što smo naveli, u pitanju je u prosjeku do 10 dana u toku godine, što, složićete se, nije predug period. Dodatno, uglavnom je u pitanju samo parametar mutnoće, dok su ostali mikrobiološki parametri u dozvoljenim granicama, te je i u ovom periodu uz prokuvavanje vode sa česme istu moguće koristiti. Ipak, potrudićemo se da nađemo rješenje i u ovim danima, obezbjeđivanjem cisterni pitke vode na određenim lokacijama ili na neki drugi dostupan način u datom trenutku”, naglasio je on.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Udes na putu Podgorica-Bar: Povrijeđen motociklista

Srijeda, 27.05.2026 | 17:02

U saobraćajnoj nezgodi na magistralnom putu Bar-Podgorica povrijeđen je motociklista, nakon što je došlo do sudara automobila i motocikla.    

Mandić: Crna Gora mora saznati punu istinu o ubistvu Duška Jovanovića

Srijeda, 27.05.2026 | 16:07

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić položio je danas vijenac na grob Duška Jovanovića povodom navršavanja 22 godine od njegovog ubistva, saopštili su iz Kabineta predsjednika Skupštine.  

Milovac: Utvrditi odgovornost i tužilaca u aferi "Telekom"

Srijeda, 27.05.2026 | 16:57

Direktor Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) Dejan Milovac rekao je da je veoma važno utvrđivanje pune odgovornosti svih onih koji su do sada unutar tužilaštva vodili taj kompletan postupak.

Vujović: Što vrijeme više odmiče, to je odgovornost institucija veća

Srijeda, 27.05.2026 | 15:12

Povodom 22 godine od ubistva Duška Jovanovića, osnivača i glavnog i odgovornog urednika dnevnog lista Dan, ministarka kulture i medija, Tamara Vujović, poručila je da Crna Gora ne smije pristati na zaborav, ćutanje, niti na nedovršenu pravdu, saopšteno je iz njenog resora.

Adžić: Bili smo na korak do rješavanja ubistva Jovanovića, političke strukture minirale proces

Srijeda, 27.05.2026 | 14:43

Član Predsjedništva Građanski pokret URA Filip Adžić rekao je da je Vlada Dritana Abazovića bila na korak do rješavanja ubistva osnivača lista „Dan“ Duško Jovanović, ali da su određene političke strukture to minirale, zbog čega smo, kako je ocijenio, usljed protoka vremena, sve dalje od rješenja tog teškog zločina, saopštili su iz GP URA.

Policija od jutros traži Ljuba Milovića na Grahovu

Srijeda, 27.05.2026 | 08:47

Na Grahovu je u toku velika akcija policije, koja na tom području ponovo traži odbjeglog suspendovanog policajca Ljuba Milovića, saznaje portal Adria. Akcija je, prema nezvaničnim informacija, počela rano jutros.

Albanske političke partije se ujedinjuju, lider najvjerovatnije Nik Đeljošaj

Srijeda, 27.05.2026 | 09:25

Prema nezvaničnim, ali veoma pouzdanim informacijama, albanske političke partije u Crnoj Gori pripremaju formalno ujedinjenje u jedinstveni politički subjekt „Forumi Shqiptar“, čime bi prvi put bila stvorena jedinstvena politička organizacija Albanaca na državnom nivou. Sporazum predviđa objedinjavanje Albanske alternative, Demokratskog saveza Albanaca i Albanske nacionalne unije.

Velika nostalgija Njemaca za Angelom Merkel, ali da li je tokom njene vladavine bilo baš bajno?

Srijeda, 27.05.2026 | 09:59

Dok je Njemačka suočena sa dubokom političkom i ekonomskom krizom, društvenim mrežama i medijima širi se neočekivani kult ličnosti bivše njemačke kancelarke Angele Merkel.  

Isprobajte vojničku metodu uspavljivanja: Tehnika koja pomaže da zaspite za nekoliko minuta

Utorak, 26.05.2026 | 21:24

Cilj je da se organizam postepeno prebaci iz stanja napetosti u stanje odmora.

Modrić ide sa San Sira? Povratak u Real sve realnija opcija!

Utorak, 26.05.2026 | 17:23

pizoda Luke Modrića u Milanu praktično je završena nakon velikog neuspjeha “rosonera” da izbore plasman u Ligu šampiona naredne sezone, prenosi „Tutosport“.

Udes na putu Podgorica-Bar: Povrijeđen motociklista

Srijeda, 27.05.2026 | 17:02

U saobraćajnoj nezgodi na magistralnom putu Bar-Podgorica povrijeđen je motociklista, nakon što je došlo do sudara automobila i motocikla.    

Francuska stoji uz crnogorski narod i podržava ga na putu ka evropskim integracijama

Srijeda, 27.05.2026 | 16:37

Crna Gora može računati na punu političku podršku Francuske u završnoj fazi pregovaračkog procesa i pripremi Ugovora o pristupanju Evropskoj uniji, poručio je francuski predsjednik Emanuel Makron tokom sastanka sa premijerom Milojkom Spajićem u Jelisejskoj palati, saopšteno je danas iz Vlade Crne Gore.  

Pokret za Podgoricu: Predložićemo sastanak parlamentarne većine i DNP

Srijeda, 27.05.2026 | 16:22

Građani Podgorice zaslužuju da Skupština Glavnog grada funkcioniše stabilno, efikasno i u punom kapacitetu, jer od njenog rada zavise brojne odluke važne za svakodnevni život našeg grada, saopštio je Pokret za Podgoricu.  

Spajić pred poslanicima 2. juna

Srijeda, 27.05.2026 | 16:44

Premijerski sat u Skupštini Crne Gore zakazan je za utorak, 2. jun.  

Mandić: Crna Gora mora saznati punu istinu o ubistvu Duška Jovanovića

Srijeda, 27.05.2026 | 16:07

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić položio je danas vijenac na grob Duška Jovanovića povodom navršavanja 22 godine od njegovog ubistva, saopštili su iz Kabineta predsjednika Skupštine.  

Vlast čeka odgovor opozicije: “Evropski put ne trpi improvizacije”

Srijeda, 27.05.2026 | 15:33

Zbog potrebe da se uoči glasanja o ustavnim promjenama obezbijedi što širi društveni i politički konsenzus, a da prijedlog jedinstvene platforme opozicije još uvijek nije dostavljen, očekujemo da sve opozicione partije koje su učestvovale u razgovorima, vođenim uz posredovanje Delegacije Evropske unije, i iskazale spremnost da doprinesu ubrzanju evropskih integracija, svoju saglasnost pretoče u jedinstvenu i formalizovanu platformu, saopštila je parlamentarna većina.

Milovac: Utvrditi odgovornost i tužilaca u aferi "Telekom"

Srijeda, 27.05.2026 | 16:57

Direktor Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) Dejan Milovac rekao je da je veoma važno utvrđivanje pune odgovornosti svih onih koji su do sada unutar tužilaštva vodili taj kompletan postupak.

Vujović: Što vrijeme više odmiče, to je odgovornost institucija veća

Srijeda, 27.05.2026 | 15:12

Povodom 22 godine od ubistva Duška Jovanovića, osnivača i glavnog i odgovornog urednika dnevnog lista Dan, ministarka kulture i medija, Tamara Vujović, poručila je da Crna Gora ne smije pristati na zaborav, ćutanje, niti na nedovršenu pravdu, saopšteno je iz njenog resora.

Evropska studijska grupa posjetila vjetroelektranu „Gvozd“

Srijeda, 27.05.2026 | 15:00

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) ugostila je grupu evropskih influensera iz više država članica Evropske unije tokom posjete vjetroelektrani „Gvozd“, organizovane u okviru studijskog putovanja podržanog od strane Evropske komisije.

Žakelj pred Dubai: Utakmicu će odlučiti ko bude čvršći, agresivniji i bolji u skoku

Srijeda, 27.05.2026 | 15:54

Majstorica polufinala plej-ofa ABA lige igra se u četvrtak (19) u Zenici