Ponedjeljak, 07.10.2024 | 18:56
IZVOR: rtcg.me

ODLAZAK LEGENDE - PREMINUO nekadašnji fudbaler Ajaksa i Barselone

Nekadašnji fudbaler Ajaksa i Barselone, Holanđanin Johan Neskens preminuo je u 73. godini, saopštio je Fudbalski savez Holandije.




Foto: YouTube screenhsot/SABC

"Jesenji dan koji je počeo sunčano, sve dok do nas nije stigla poruka iz Alžira da je Johan Neskens preminuo. Johan je ostao u Alžiru zbog projekta našeg saveza. Riječi su neadekvatne za ovaj ogroman, iznenadni gubitak. Naše misli su sa njegovom suprugom Marlis, njegovom djecom, porodicom i prijateljima. Svijet se ne oprašta samo od darovitog sportiste, već posebno od posvećenog, poletnog i divnog čovjeka", piše na sajtu Fudbalskog saveza Holandije.

Neskens je sa Ajaksom osvojio tri puta Ligu šampiona (1971, 1972, 1973) i dva puta Superkup Evrope (1972, 1973), dok je sa Barselonom osvojio Kup pobjednika kupova 1979. godine.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On je sa reprezentacijom Holandije, za koju je odigrao 49 utakmica i postigao 17 golova, osvojio srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu dva puta (1974, 1978) i bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu 1976. godine.

Neskens je bio drugi najbolji strijelac Svjetskog prvenstva 1974. godine sa pet postignutih golova i bio je izabran od strane Pelea za jednog od 100 najboljih živih fudbalera 2004. godine.

Neskens je nakon igračke karijere bio trener šest timova, među kojima su i holandski NEC i holandska

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Spalević: Uklanjamo prepreke na kanalu Mareza, slijedi rušenje nelegalnog puta

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:43

Zamjenik gradonačelnika Podgorice, Boris Spalević, najavio je nastavak radova na čišćenju kanala Mareza, ističući da je preostalo uklanjanje još nekoliko zemljanih prepreka i nezakonito izgrađenog puta kako bi se omogućilo nesmetano ulivanje kanala u Moraču i njegova potpuna prohodnost.

Svijet Rubio: Evropski izvještaj o smrti Navaljnog je uznemirujući

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:46

Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je da su nalazi pet evropskih država o smrti ruskog opozicionara Aleksej Navaljni zabrinjavajući, navodeći da Sjedinjene Države nemaju osnova da dovode u pitanje njihove zaključke.

Dragićević o rušenju fabrike na Zabjelu: Posljedice po javno zdravlje mogu biti nesagledive

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:03

Građanski aktivista Aleksandar Dragićević, napisao je na svom Fejsbuk nalogu da je juče dobio poziv o rušenju fabrike 19. Decembar na Zabjelu, kao i da se u okviru fabrike nalaze određene količina azbesta, koji je vrlo kancerogen i opasan po zdravlje.

Đenero: Potisnuti kvaziidentitetske teme koje razaraju ustavne definicije crnogorske države, fokusirati se na reforme

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:32

Jedini način da Crna Gora u ovoj godini završi pretpristupne pregovore brzo je i efikasno formiranje proevropske parlamentarne većine, rekonstrukcija Vlade i predsjedništva parlamenta, i potiskivanje svih ovih kvaziidentitetskih tema, zapravo tema koje služe razaranju ustavne definicije crnogorske države, a potpuno posvećivanje pretpristupnim reformama, poručio je Davor Đenero, politolog i nezavisni analitičar, u intervjuu za „Slobodnu Bosnu.“

Kalas: Zemlje članice EU nisu spremne da daju Ukrajini konkretan datum za članstvo

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:19

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbjednost Kaja Kalas kaže da Unija treba da definiše svoje ključne zahtjeve prema Rusiji prije mirovnih pregovora o Ukrajini.

Vučić: Rekao sam Amerikancima da razgovaraju sa Crnom Gorom o naftovodima i gasovodima

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:07

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da će u saradnji sa Azerbejdžanom u okolini Niša biti izgrađena gasna elektrana, za koju očekuje da bi mogla početi sa radom 2029. godine. Tokom današnje posjete Beogradu, predsjednik Azerbejdžana Ilham Alijev zahvalio je Vučiću što je upravo na Dan državnosti Srbije primio delegaciju njegove zemlje, što je ocijenio kao gest poštovanja i prijateljstva, te uputio čestitke predsjedniku i građanima Srbije povodom praznika.    

Dan državnosti u Srbiji: Bez susreta vlasti i studenta na Sretenje

Nedjelja, 15.02.2026 | 18:06

Državni vrh i antirežimski demonstranti okupili su se u Kragujevcu i Orašcu u različitim periodima dana.     

CNP: „Seviljski berberin“ očarao publiku

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:46

Koncertno izvođenje opere Seviljski berberin Đoakina Rosinija, u režiji italijanskog reditelja Stefana Ferare, održano je sinoć na Velikoj sceni Crnogorskog narodnog pozorišta, čime je, kako se navodi u saopštenju, nacionalni teatar još jednom potvrdio snažan kontinuitet razvoja muzičko-scenske djelatnosti.

Šabović: Država koja krije spomenik Đurišiću ne može donijeti pravdu za Bukovicu

Nedjelja, 15.02.2026 | 17:28

Član Glavnog Odbora Socijaldemokratske partije Crne Gore Mirza Šabović kazao je da država koja krije spomenik Pavlu Đurišiću ne može donijeti pravdu za Bukovicu.  

Odžić: U doba „oslobodilaca“ Crna Gora zadužena u milijardama, spomenici bježe, turizam sveden na razglednicu

Nedjelja, 15.02.2026 | 16:16

Zamjenik predsjednika SDP-a i predstavnik Evropskog saveza, Petar Odžić, u saopštenju je kritikovao aktuelnu vlast navodeći da je u doba tzv. „oslobodilaca“ Crna Gora zadužena u milijardama, dok su ugašeni nacionalna avio-kompanija i Crnogorska plovidba, a aviodostupnost svedena na minimum.