Utorak, 08.10.2024 | 10:53
IZVOR: kolektiv.me

FUNK festival: Predstava "Ženomrzačke priče" u srijedu u holu tehničkih fakulteta

Predstava Ženomrzačke priče biće izvedena u holu tehničkih fakulteta Univerziteta Crne Gore (UCG) u Podgorici, u srijedu, 9. oktobra, u 19 sati, kao dio FUNK festivala – Festivala umjetnosti, nauke i kulture UCG.




Foto: Univerzitet Crne Gore

Predstava je nastala u produkciji Fakulteta dramskih umjetnosti UCG i Centra za kulturu Tivat, kao master predstava glumice Anđele Marunović, pod mentorstvom prof. Dubravke Drakić. Istražuje tamnu stranu ljudske prirode kroz prizmu mizoginije, prikazujući društvene norme, predrasude i odnose moći koji definišu i ograničavaju živote žena. Svaka priča donosi ekstremne primjere seksizma i mizoginije, često prikazujući žene kao žrtve ili počinioce u mračnim, ironičnim i grotesknim situacijama.

Festival umjetnosti, nauke i kulture – FUNK, u okviru kojeg se organizuje i predstava Ženomrzačke priče, pokrenut je povodom 50 godina Univerziteta Crne Gore. Kao multidisciplinarni festival, FUNK promoviše umjetnost, nauku i stvaralaštvo studenata i akademskog osoblja. Održava se u oktobru, u  kampusu i u prostorima UCG u Podgorici. Osim produkcija UCG-a, festival će ugostiti i renomirane umjetnike i naučnike iz regiona i svijeta.

Predstava je, kao i svi događaji Festivala umjetnosti, nauke i kulture – FUNK, otvorena za zainteresovanu javnost. Pozivamo medije da isprate događaj i budu dio ove jedinstvene umjetničke večeri.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Glumica Zoja Bećović ovogodišnja dobitnica nagrade ,,Vasilije Ivanovič Šćućkin"

Subota, 27.12.2025 | 16:48

Dan Gradskog pozorišta Podgorica, 27. decembar, obilježen je svečanom dodjelom nagrade ,,Vasilije Ivanovič Šćućkin" i uručenjem godišnjih priznanja zaposlenima, za poseban umjetnički doprinos, kao i za visoke rezultate ostvarene u tehničkom i administrativnom sektoru u 2025. godini.

Vujović: Pavićević je bio autor snažnog i prepoznatljivog izraza, njegovo stvaralaštvo ostavilo je djela trajne vrijednosti

Utorak, 23.12.2025 | 12:19

Ministarka kulture i medija, dr Tamara Vujović, uputila je telegram saučešća povodom smrti Tomislava Toma Pavićevića, istaknutog kulturnog stvaraoca.

KIC: Program „Književnost pod krovom Doma omladine”, 23. decembar, sala DODEST

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 10:00

Književni program KIC-a „Budo Tomović” povodom šest decenija postojanja te ustanove organizuje program „Književnost pod krovom Doma omladine”.

Dokumentarni film „Čovjek lavina“ 22. decembra u KIC-u

Subota, 20.12.2025 | 08:59

Nakon uspješne premijere, podgorička publika će ponovo imati priliku da pogleda dokumentarni film „Čovjek lavina“, posvećen legendarnom bubnjaru Dragoljubu Đuričiću, u ponedjeljak, 22. decembra, u sali DODEST, sa početkom u 20 sati. Projekciju filma realizujemo u saradnji sa Mrežom kinoprikazivača Crne Gore.

NeonoeN o Montesongu: Želimo transparentan i pravičan proces koji nikome neće ostaviti prostor za sumnje

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 18:12

Podgorički rokenrol bend NeonoeN, pobjednik prošlogodišnjeg Montesonga, oglasio se na svom zvaničnom Fejsbuk profilu i finalistima ove sezone uputio jasnu poruku.

Todorović: Hoće li Šćepanović podnijeti ostavku kad objavimo snimak?

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:41

Portparolka DNP-a Jovana Todorović reagovala je povodom, kako kaže, neistinitog i namjerno manipulativnog saopštenja UP.

CNN: Tramp razmatra vojnu intervenciju u Iranu

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:54

Američki predsjednik Donald Tramp razmatra niz potencijalnih vojnih opcija u Iranu nakon smrtonosnih protesta u toj zemlji, rekla su dva američka zvaničnika za CNN, dok razmišlja da ostvari svoje nedavne prijetnje da će napasti iranski režim ukoliko upotrijebi smrtonosnu silu protiv civila.

Žakelj: Pokazali smo reakciju, u nastavku moramo još jače i agresivnije

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:29

Budućnost je ostvarila 10. pobjedu u ABA ligi, pošto je 11. put u nizu nadigrala Zadar - večeras u Hrvatskoj je bilo 87:66 u korist crnogorskog šampiona.

Podgorica: Veći dio Zagoriča bez struje

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:17

Bez napajanja je dio Zagoriča - između Ulice Piperske, željezničke pruge, Ulice Nikole Tesle, Ludvika Kube, brda Gorice, škole i vrtića Mali Princ.

Vukićević: Ove godine iz naše zemlje letjeće se ka više od 130 destinacija

Nedjelja, 11.01.2026 | 20:05

Avio-dostupnost Crne Gore znatno je bolja u odnosu na ranije – u vazdušnom saobraćaju uradilo se mnogo i nacionalna avio-kompanija postiže izuzetne rezultate.

Novo razočaranje na Old trafordu: Kraj za Junajted u FA kupu

Nedjelja, 11.01.2026 | 19:45

Mančester junajted je predaleko od trofeja, izvjesno je da ga neće biti ni ove sezone nakon što je velikan ispao iz FA kupa.  

Remi "lavova" u posljednjem test meču pred EP

Nedjelja, 11.01.2026 | 19:07

Nakon ubjedljive pobjede remi – rukometši Crne Gore u drugom kontrolnom meču protiv Bosne i Hercegovine uoči EHF Euro odigrali su 37:37.

Milan izvukao bod na „Frankiju“

Nedjelja, 11.01.2026 | 18:30

Fudbaleri Milana Fiorentine remizirali su na "Frankiju" (1:1) u utakmici 20. kola Serije A.

Stiže zamjena za Vlahovića, Francuz koji rešeta u Premijer ligi

Nedjelja, 11.01.2026 | 18:08

Dušan Vlahović će, prema najavama, na kraju sezone napustiti Juventus, pa klub iz Torina već razmatra rješenja za poziciju napadača. Kako prenosi Tuttosport, glavna meta je Francuz Žan-Filip Mateta iz Kristal Palasa.

Uhapšene tri osobe osumnjičene za krađe, otuđeni djelovi računara, električni aparati i alkoholna pića

Nedjelja, 11.01.2026 | 17:47

Policija je saopštila da je u Podgorici rasvijetlila dvije krađe i po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici uhapsila tri osobe.