Utorak, 08.10.2024 | 18:42
IZVOR: cdm.me

Selektor Crne Gore Boško Radović novi trener Podgorice

Selektor Crne Gore Boško Radović novi je trener Košarkaškog kluba Podgorica Bemax.




Foto: YouTube screenshot/FIBA Media, arhiva

“Nakon poraza na startu NLB ABA 2 lige od Džokera, te od Kotora na premijeri I A MCKL, postignut je dogovor o sporazumnom raskidu saradnje sa dosadašnjim šefom stručnog štaba Draganom Radovićem”, kažu iz Podgorice.

Inače, Dragan Radović je preuzeo kormilo tima 10.jula prošle godine, nakon odlaska Nebojše Bogavca, koji je prethodno bio dvije sezone prvi saradnik u našem klubu i koordinator mlađih selekcija.

Pod vođstvom Dragana Radovića Podgorica je prošle sezone osvojila prvo mjesto na kraju ligaškog dijela I A MCKL, gdje je zaustavljena od Sutjeske u baražu za plej-of, dok je pod njegovim vođstvom tim stigao do polufinala ABA 2 lige, gdje je eliminisan od Vojvodine.

Iz podgorice kažu da su čelnici kluba postigli dogovor sa Boškom Radovićem, koji je od 20.decembra 2019.godine u ulozi selektora Crne Gore i koji će već u nedjelju imati priliku da debituje na klupi našeg tima na Cetinju protiv Lovćena.

Boško Radović prethodno je bio pomoćnik Zvezdana Mitrovića u nacionalnom timu, pomagao je i Dušku Vujoševiću, Dejanu Radonjiću i Bogdanu Tanjeviću. Bio je selektor juniorske reprezentacije, član stručnog štaba kod Jelene Škerović u ženskoj seniorskoj selekciji Crne Gore.

Kao selekor Crne Gore vodio je našu reprezentaciju na prvenstvu Evrope 2022.godine, te na Mundobasketu prošle godine, kada je Crna Gora osvojila 11.mjesto.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nove cijene goriva: Benzin skuplji za cent, dizel jeftiniji

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 10:52

Od ponoći će u Crnoj Gori litar benzina biti skuplji jedan cent, dok će litar dizela pojeftiniti za jedan cent, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva.

Kontrola policije na Sakdarskom jezeru: Utvrđene nepravilnosti na devet plovila

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 09:22

Crnogorska granična policija zajedno s Lučkom kapetanimom Bar tokom vikenda sprovela je pojačanu akciju kontrole osoba i plovila u reonu akvatorija Skadarskog jezera i u kanalu rijeke Morača, usmjerenu na preventivno djelovanje i suzbijanje svih oblika nezakonitih aktivnosti na vodi, sa posebnim akcentom na bezbjednost osoba koje se prevoze plovilima, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Mještani Tuzi zakazali protest zbog propalog razgraničenja sa Podgoricom, taže i Rikačavko jezero

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 08:44

Stanovnici Opštine Tuzi za 3. jul zakazali su protest "Malesija se ne smanjuje" ispred zgrade Opštine nezadovoljni granicama koje je povukla Arbitražna komisija

Danas potpisivanje ugovora za prvu fazu obilaznice oko Budve

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 08:32

Izvršni direktor kompanije Monteput Milan Ljiljanić i direktor kompanije BRIV Construction Milan Marić potpisaće danas ugovor o projektovanju i izgradnji dionice Markovići – Lastva Grbaljska, koja predstavlja prvu fazu obilaznice oko Budve, saopšteno je iz Vlade.

Crnogorski državljanin uhapšen u Srbiji po međunarodnoj potjernici Interpola

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 09:29

Crnogorski državljanin A.K. (32), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu potjernicu radi izdržavanja osmomjesečne zatvorske kazne zbog nasilničkog ponašanja, uhapšen je u Srbiji prilikom pokušaja izlaska iz te države, navode iz Uprave policije.

Murinjo: Neke utakmice na Mundijalu ugasim poslije 10 minuta

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:47

Portugalski trener, Žoze Murinjo govorio je o aktulnom Svjetskom prvenstvu, a iz njegovih riječi proizilazi da nije zadovoljan viđenim.  

Kako vježbanje može poboljšati mentalno zdravlje

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:43

Kada se suočavate s problemima mentalnog zdravlja, uključivanje kretanja i vježbanja u vašu rutinu može biti moćan način za podizanje raspoloženja.

Vučić ponovo najavio izbore: Biće u naredna tri do četiri mjeseca

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:26

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da očekuje da će u Srbiji uskoro biti održani izbori, navodeći da bi građani na birališta mogli da izađu u naredna tri do četiri mjeseca.  

Bečić i Krapović sa Grinkevičem: Crna Gora posvećena jačanju kolektivne odbrane i modernizaciji odbrambenih kapaciteta

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:17

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić i ministar odbrane Dragan Krapović sastali su se danas sa vrhovnim komandantom Savezničkih snaga za Evropu (SACEUR), generalom Aleksusom Gregorijem Grinkevičem, i tom prilikom ocijenjeno je da je Crna Gora posvećena jačanju kolektivne odbrane i modernizaciji odbrambenih kapaciteta, saopšteno je iz Bečićevog Kabineta.  

Bar: Uhapšeno šest osoba, prekoračili brzinu i vozili pod dejstvom droga i alkohola

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 18:59

Saobraćajna policija u Baru uhapsila je šest osoba zbog počinjenih prekršaja iz ZOBS-a, objavila je Uprava policije na mreži X.

Siner tek nakon pet setova slomio otpor Kecmanovića

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 18:44

Branilac titule na Vimbldonu Janik Siner nije blistao na startu turnira. Italijan je dva puta gubio od srpskog tenisera Miomira Kecmanovića, ali je uspio da slavi - 4:6, 6:3, 6:7(6:8), 6:2, 6:3.

Irska preuzima ulogu posrednika u raspravi o reformi ključne klimatske politike EU

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 18:12

Industrije s visokim emisijama, poput čelika, cementa, aluminija i hemikalija, javno su se obavezale na dekarbonizaciju, ali su istovremeno lobirale protiv pojedinih dijelova ETS-a.

Novi zemljotres pogodio Karakas

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 18:03

Naknadni zemljotres jačine 4,6 stepeni po Rihterovoj skali, sa epicentrom na dubini od 10 kilometara, pogodio je rano jutros područje sjeverno od glavnog grada Venecuele, Karakasa, saopštio je Geološki institut Sjedinjenih Američkih Država.

Tužilački savjet: Duško Milanović novi rukovodioc Višeg državnog tužilaštva u Podgorici

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 18:00

Tužilački savjet je na 10. sjednici, koja održana danas donio odluku da za rukovodioca Višeg državnog tužilaštva u Podgorici izabe Duška Milanovića, dok je za rukovoditeljku Osnovnog državnog tužilaštva u Ulcinju izabrana Radmila Gačević.

Ivanović i Gorčević u radnoj posjeti Kraljevini Belgiji

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 17:46

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Crne Gore Filip Ivanović i ministarka evropskih poslova Maida Gorčević boraviće u radnoj posjeti Kraljevini Belgiji od 1. jula 2026. godine.