Četvrtak, 10.10.2024 | 09:53
IZVOR: kolektiv.me

Podgorica trči: Prijavite se na vrijeme za Podgorica Millennium Run 10. novembra

Četvrto izdanje Podgorica Millennium Run, u organizaciji Multisport akademije Mayer, biće održano 9. i 10. novembra, pod sloganom „Podgorica trči“. Ovaj događaj još jednom će okupiti ljubitelje zdravih stilova života iz Crne Gore, regiona i svijeta, šireći zajedništvo i sportski duh ulicama glavnog grada.




Foto: Millennium Run

Podgorica Millennium Run iz godine u godinu privlači sve više trkača, a namijenjen je svim generacijama - od rekreativaca do najiskusnijih sportista.

Događaj počinje 9. novembra, kada će najmlađi takmičari imati priliku da se oprobaju u Dječijoj trci prilagođenoj njihovom uzrastu - na distancama od 200 do 800 metara. Prijave za ovu trku su otvorene na zvaničnom sajtu manifestacije, a učešće na trci je besplatno. Glavni takmičarski dan, 10. novembar, rezervisan je za iskusnije učesnike koji će se takmičiti u disciplinama na 5 km, 10 km, 21,1 km, kao i u čuvenom maratonu na 42,2 km.

Igor Majer, organizator trke i osnivač Multisport akademije Mayer istakao je da su u susret ovogodišnjem izdanju Podgorica Millennium Run-a stigle dobre vijesti, kao potvrda kvaliteta svega što je do sada urađeno.

„Veoma sam ponosan što je Multisport akademija Mayer, na Konkursu za izbor za organizatora međunarodnog maratona, dobila povjerenje Glavnog grada da trku organizuje i u naredne četiri godine. Ovaj produžetak jasno potvrđuje kvalitet i značaj koji Millennium Run ima, ne samo za Podgoricu, već i za cijelu Crnu Goru. Naš cilj je da iz godine u godinu podižemo standarde i unapređujemo iskustvo učesnika, kako bismo nastavili da promovišemo zdrave stilove života i sportski duh. Pozivam sve da nam se pridruže i postanu dio našeg jedinstvenog trkačkog festivala koji postepeno stiče prepoznatljivost u ovom dijelu Evrope“, poručio je Majer.

I  ove godine generalni pokrovitelj manifestacije je Glavni grad Podgorica, koji u kontinuitetu prepoznaje njen značaj u promociji sportskih, ali i turističkih potencijala naše zemlje, a tu su i drugi značajni sponzori trke.

Medijski partneri ovogodišnjeg Millennium Run-a su RTCG, Vijesti, CdM, Gradska RTV Podgorica, Pobjeda, Antena M, Portal Analitika, Volim PG, Share Montenegro, Roditelji.me, DRS.

Registracije za Podgorica Millennium Run otvorene su do 1. novembra, a zainteresovani mogu da se prijave na zvaničnoj stranici putem linka www.podgorica.run/registracija.

Svi detalji uključujući pravila učešća, kotizacije, raspored trka i informacije o nagradnom fondu dostupni su OVDJE.

Podgorica uskoro trči, a ti?

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Zelenski: Dug rat u Iranu od koristi Rusiji, štetan za Ukrajinu

Utorak, 31.03.2026 | 13:45

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski ocijenio je danas da bi dugotrajni rat u Iranu bio veoma koristan za Rusiju i izuzetno štetan za Ukrajinu.    

Iran pooštrio kazne za špijunažu: Izdajnici će se suočiti sa smrtnom kaznom i oduzimanjem imovine

Utorak, 31.03.2026 | 13:56

Stanovnici Irana koji budu optuženi za špijunažu ili saradnju s neprijateljskim zemljama mogli bi se suočiti sa smrtnom kaznom i oduzimanjem imovine, rekao je portparol iranskog pravosuđa.

Bijelo Polje: Bivši javni izvršitelj osumnjičen da je oštetio budžet za preko dva miliona eura

Utorak, 31.03.2026 | 15:45

Bjelopoljska policija uhapsila je bivšeg javnog izvršitelja V.B. (42) i protiv njega podnijela krivičnu prijavu Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, zbog sumnje da je počinio krivično djelo zloupotreba službenog položaja u produženom trajanju i na taj način oštetio crnogorski budžet za preko dva miliona eura.

Ivanović - Ponomarenkova: Slovačka nastavlja podršku Crnoj Gori na putu ka EU

Utorak, 31.03.2026 | 13:21

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović sastao se danas sa ambasadorkom Slovačke Republike u Crnoj Gori, Evom Ponomarenkovom, saopšteno je iz Vlade.

Ivanović: Godinu nakon invazije Krima, DPS htio da intenzivira saradnju sa Putinovom strankom

Utorak, 31.03.2026 | 14:10

Potpredsjednik Vlade Crne Gore Filip Ivanović  za vanjske i evropske poslove oštro je reagovao na aktuelne polemike povodom saradnje Demokratska partija socijalista (DPS) sa Jedinstvena Rusija, partijom ruskog predsjednika Vladimir Putin.

Ministarstvo zdravlja: Alkohol je povezan sa više od 200 bolesti

Srijeda, 01.04.2026 | 13:11

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv alkoholizma, iz Ministarstva zdravlja ukazuju na složene i dalekosežne posljedice upotrebe alkohola, koje prevazilaze individualni izbor i reflektuju se na porodicu, zajednicu i šire okruženje.

Sporazum G2G sa SAD je u strateškom interesu Crne Gore

Srijeda, 01.04.2026 | 12:48

Otuda se ključno pitanje ne odnosi samo na sadržaj sporazuma sa Sjedinjenim Američkim Državama, već i na kontekst u kojem se on osporava. Ako takav sporazum, prema riječima američkog otpravnika poslova Majkla Kiza, otvara prostor za nova radna mjesta, razvoj infrastrukture, energetskih kapaciteta, digitalne povezanosti i snažniju regionalnu integraciju Crne Gore, onda je legitimno zapitati se: kome zapravo ne odgovara snažnija, povezanija i ekonomski stabilnija Crna Gora?

Stojović: Pojedinci iz prethodnog sistema su legalizovali špijunažu za subjekte koji nijesu euro-atlantski partneri

Srijeda, 01.04.2026 | 12:37

Pojedinci iz prethodnog sistema su legalizovali špijunažu za subjekte koji nijesu euro-atlantski partneri, saopštio je na mreži X poslanik Pokreta Evropa sad PES, Gordan Stojović.

Skupština CG: Na poslanička pitanja odgovaraju Ivanović, Radunović, Joković i Ćulafić

Srijeda, 01.04.2026 | 12:28

Sjednica Skupštine Crne Gore nastvalja se danas, a na poslanička pitanja, odgovaraće potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović, ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković, i Damjan Ćulafić, ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera.

Vujičić: Dvadeset prvi maj nije stvar „zakonskog minimuma”

Srijeda, 01.04.2026 | 12:15

Dvadeset prvi maj nije stvar „zakonskog minimuma”, nego odnosa prema državi koju predstavljate, poručila je Tanja Vujičić, odbornica Evropskog saveza u Skupštini Opštine Herceg Novi.

Kapelo o ispadanju italije: Ovo je sportska tragedija, sramota

Srijeda, 01.04.2026 | 12:07

Legendarni italijanski stručnjak Fabio Kapelo oštro je prokomentarisao ispadanje Italije od Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Mundijal. Smatra da je ovo težak udarac za zemlju u kojoj je fudbal gotovo religija.

Čarapić: DPS igra na ruku Rusiji; Vuković: Perfidna kampanja se već dugo vodi protiv nas

Srijeda, 01.04.2026 | 11:50

Na mreži X nastavljena je rasprava poslanika DPS-a i PES-a o sporazumu s Jedinstvenom Rusijom.

Sadržaj nije zauvijek izgubljen: Postoji način kako da pročitate obrisane poruke na WhatsAppu

Srijeda, 01.04.2026 | 11:26

Telefon može da sačuva tragove komunikacije

Nurković: Rasvjetljavanje masakra u Baru dug prema žrtvama

Srijeda, 01.04.2026 | 11:06

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore Mirsad Nurković obratio se na otvaranju međunarodnog naučnog simpozijuma „Masakr u Baru 1945 – skrivena istina“, koji je održan u organizaciji Nacionalnog savjeta Albanaca i Bošnjačkog vijeća u Crnoj Gori.

Milatović čestitao selekciji BiH plasman na Mundijal

Srijeda, 01.04.2026 | 11:04

Predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović čestitao je fudbalskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine plasman na Svjetsko prvenstvo.