Ponedjeljak, 14.10.2024 | 10:02
IZVOR: ona.telegraf.rs

Četiri horoskopska znaka koja ulaze u period SREĆE

Kada su astrološki aspekti u pitanju, Merkur 14. oktobra, ulazi u znak Škorpije, gdje će ostati do 2. novembra 2024, što u prevodu znači da ova planeta u ovom znaku neće ostaviti "kamen na kamenu" ukoliko odlučite da se upustite u potragu za skrivenim odgovorima, jer će u ovom ovom periodu nastati prenaglašena potreba u potrazi za istinom i sumnjičava priroda našeg bića. Naša razmišljanja i komunikacija biće duboka, a Škorpija je poznata i kao neumoljiva. Drugim riječima, nećemo odustajati dok ne saznamo činjenice.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Komunikacija će biti direktnija, snažnija, pronicljivija, radoznala i sklona čitanju između redova, što može, ali i ne mora biti mudro.

Tokom ovog vremena, možete da iskoristite Škorpionov perceptivni i proračunati pristup da se koncentrišete i fokusirate na ono ka čemu želite da usmjerite svoju energiju, jer Škorpija zna da bude laserski fokusirana. Merkur u Škorpiji je iskren do te mjere da je tup - ponekad previše tup pod plaštom iskrenosti. Tokom ovog perioda, imamo tendenciju da poprilično razmatramo ideje prije nego što dođemo do konačnog zaključka, ali pošto je Škorpija fiksni znak, odluke donijete u ovom trenutku su obično nepovratne.

Merkur u Škorpiji je strastven u govoru i komunikaciji, ali moramo biti oprezni kada drugima držimo lekcije, ukoliko se ujedno ne fokusiramo i na sopstveno samousavršavanje. Jer u ovom periodu i drugi će biti podjednako strastveni i dosta tajni će biti razmenjeno zbog čega je najbolje da ne prelazimo na teren "ličnog" i da ne gubimo objektivnost.

Uz to Merkur u Škorpiji uvodi i period velike sreće za četiri horoskopska znaka.

1. Škorpija

Merkur je u vašem znaku, tako da bi trebalo da se osjećate sasvim u skladu sa njegovom energijom. Prirodno ste radoznali i volite da dođete do "dna" stvari, pa će vam Merkur u vašem znaku dobro pristajati i osjećaćete se prilično prijatno i više ličiti na sebe. Nemojte da se iznenadite ako ne budete dovoljno sigurniji u svoje ideje, ili budete previše radoznali. Možda će vam se čini da vaš um preplavljen svim vrstama ideja. Ovo je sjajno vrijeme za učenje i pisanje i možete očekivati da ćete imati veoma zanimljive razgovore sa prijateljima i kolegama. Odličan je trenutak da se fokusirate na sve lične navike koje biste željeli da promijenite. Takođe biste se mogli malo više da se usredsredite na svoje zdravlje i stvari koje možete da promijenite radi njegovog poboljšanja.

2. Rak

Škorpija je vodeni znak kao i Rak. Razlika je u tome što je Rak kardinalni znak, što znači da je spreman da preduzme akciju. Škorpija je fiksni znak i ima tendenciju da razmišlja o stvarima više od drugih prije nego što se odluči o pravcu akcije. Jednom kada se odluče, rijetko ga mijenjaju. Neki ljudi ovo mogu da nazovu tvrdoglavim, ali ipak Rak će jako dobro da se uskaldi sa Škorpijom u ovom trenutku i treblo bi sve da osjeća "dublje" u ovom trenutku.

Škorpija stavlja Merkur u petu kuću Raka koja vlada djecom, prijateljima, zabavom i ljubavlju. Možete ući u izazovne, ali pozitivne mentalne aktivnosti, kreativnost i prijateljstva. Ovo je odlično vrijeme za pisanje ili bavljenje bilo kojom drugom mentalnom aktivnošću ili razonodom. U ovom trenutku možete da dotaknete svoje „unutrašnje dijete“. Pošto peta kuća vlada ljubavlju, možete se usredsrediti na upoznavanje sa nekim novim ili na trenutnu vezu. Možda će neko izazvati vaše interesovanje, iako to nije garancija da će se pretvoriti u vezu.

3. Ribe

Ribe su još jedan vodeni znak kompatibilan sa Škorpijom, tako da bi njima trebala prilično lako da teče komunikacija tokom ovog perioda. Razlika je u tome što su Ribe promjenljiv znak što znači da se stalno predomišljaju i mijenjaju, a budući da je Škorpija fiksna i da se ne mijenja toliko, već upravo suprotno - sporo se kreće i donosi odluke- tako da će i komunikacija za Ribe da počne da se odvija na dubljem i sadržajnijem nivou koji će vam se dopasti.

Škorpija postavlja Merkur u vašu devetu kuću koja vlada putovanjima, obrazovanjem i pogledom na svijet. Deveta kuća je odlična za pisanje, objavljivanje i internet. Moguće je da za to vrijeme planirate ili idete na putovanje ili odlučite da na neki način povećate svoje obrazovanje ili znanje. Ovo može biti formalno neformalno, kao što je čitanje, pohađanje časa, razgovor sa drugima ili bilo koji drugi način na koji možete da apsorbujete nove informacije.

Bićete podstaknuti da bacite "širu mrežu" u smislu novih ideja i moda ćete osvijestiti nove ideje i razumijevanja života, filozofije, duhovnosti, politike, pa čak i religije.

4. Ovan

Ovan je vatreni znak, za razliku od vodene Škorpije. Razlog zbog kojeg ćete se osjećati prijatno sa Merkurom u Škorpiji je zato što, kao i Škorpijom, vama vlada planeta Mars. Kao i Škorpija, vi ste direktni i pokušavate da pristupite stvarima sa stanovišta istine i poštenja. Iako ste različiti, ove stvari su vam zajedničke, pa bi ovaj tranzit Merkura trebalo da vam odgovara.

Najveća razlika je u tome što je Ovan kardinalni znak, što znači da ste uvijek spremni da preduzmete akciju. Škorpija kao fiksni znak ne preduzima akciju tako brzo, ali voli da razmisli o stvarima prije nego što donese konačnu odluku, a onda obično ostaje na mjestu kada se odluka donese. Škorpija sada postavlja Merkur u vašu osmu kuću koja vlada promjenama i transformacijom, porezima, smrću, zajmovima, nasljeđem i dugovima. To je složena kuća, možda i najkompleksnija. Osma kuća je povezana sa tabu stvarima kao i zagrobnim životom koji bi u ovom trenutku mogao privući vašu pažnju.

Za to vrijeme možete tražiti zajam, platiti poreze, dobiti hipoteku ili neku vrstu polise osiguranja. Vaše interesovanje može biti usmjereno na novac i dug ili čak na povišicu. Moguće je da za to vrijeme na neki način dobijete neku sumu novca - alternativno, možete potrošiti više nego što je normalno.

Izvor: ona.telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Srijeda donosi PROLAZNU OBLAČNOST - Pročitajte prognozu za 15. JUL

Utorak, 14.07.2026 | 22:00

U srijedu će biti pretežno sunčano i toplo, tokom dana prolazna oblačnost, koja će mjestimično usloviti kišu, ponegdje kratkotrajan pljusak i grmljavinu, prvenstveno u kontinentalnim predjelima, a moguće i planinskom zaleđu Boke.

Zatvaranje Poglavlja 8 donosi niže cijene, veću konkurenciju i stroža pravila

Srijeda, 15.07.2026 | 08:23

Zatvaranjem dva poglavlja, 29 – Carinska unija i 8 – Konkurencija, povećavamo povjerenje investitora i konkurenciju. Šta to znači za građane? Niže cijene, ali i bolji kvalitet proizvoda i usluga. U slučaju povrede pravila konkurencije predviđene su veće kazne nego što je to bio slučaj do sada.

POGLEDAJTE: Stigao dugoočekivani trejler za film - "Novak Đoković: Zimski vuk"

Utorak, 14.07.2026 | 18:16

Prvi trejler za dugo očekivani dokumentarni film o Novaku Đokoviću, pod nazivom "Novak Đoković: Zimski vuk" (Novak Djokovic: The Wolf in Winter), objavljen je danas, a svjetska premijera zakazana je za 20. avgust na platformi Prajm video (Prime Video).

Spajić: Crna Gora pripada evropskoj porodici; Kos: Ovo je super utorak za proširenje EU

Utorak, 14.07.2026 | 16:37

Crna Gora je na Međuvladinoj konferenciji u Briselu zatvorila pregovaračka poglavlja 8 (Konkurencija) i 29 (Carinska unija), čime je broj privremeno zatvorenih poglavlja povećan na 18 od ukupno 33. Iako je za zatvaranje bilo spremno i Poglavlje 14 (Saobraćajna politika), ono nije dobilo podršku Hrvatske zbog otvorenog pitanja kabotaže, odnosno prava prevoznika iz jedne države da obavlja prevoz unutar druge države.

Gorčević: Od danas Crna Gora ima više zatvorenih nego otvorenih poglavlja

Utorak, 14.07.2026 | 23:00

Od danas Crna Gora ima više zatvorenih nego otvorenih poglavlja, saopštila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

SDT traži da se Simović kazni zatvorom, on poručio da se ne osjeća krivim i da trošenje državnog novca nije njegov manir

Srijeda, 15.07.2026 | 16:12

Državni tužilac Siniša Milić zatražio je danas da se bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović oglasi krivim i osudi na kaznu zatvora po mjeri suda jer je, kako je obrazložio, tokom postupka nesumnjivo utvrđeno da je izvršio krivično djelo zloupotreba službenog položaja.  

Dva strana državljana povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi na putu Kolašin – Mioska

Srijeda, 15.07.2026 | 15:55

Dvije osobe povrijeđene su u saobraćajnoj nezgodi do koje je došlo na magistralnom putu Kolašin – Mioska, u mjestu Žuti Krš, saopšteno je CdM-u iz policije.  

Igalo: Zabranjeno kretanje u kupaćem kostimu kroz parkove i gradske ulice

Srijeda, 15.07.2026 | 15:34

Sjutra će u parku ispod Titove vile biti postavljene prve informativne table koje će građanima i turistima ukazivati na zabranu kretanja u kupaćem kostimu na javnim zelenim površinama, prenosi Novski portal.  

Morska voda sanitarno ispravna

Srijeda, 15.07.2026 | 15:08

Morska voda na crnogorskim kupalištima dobrog kvaliteta, sanitarno je ispravna, te bezbjedna za kupanje i rekreaciju.

Koliko često je potrebno čistiti toster kako bi ostao funkcionalan?

Srijeda, 15.07.2026 | 15:00

Toster je jedan od sastavnih uređaja u svakom domu, a iako se možda ne koristi svaki dan, on je jedan od najzanemarenijih uređaja u smislu čišćenja.

Vojinović: Privremeno zatvaranje još dva poglavlja pokazuje da evropski put više ne zavisi od političkih interesa

Srijeda, 15.07.2026 | 14:34

Poslanica Demokrata Anđela Vojinović ocijenila je da je privremeno zatvaranje još dva pregovaračka poglavlja potvrda da Crna Gora ostvaruje konkretne rezultate na putu ka Evropskoj uniji. Ona je poručila da evropske integracije više nijesu sredstvo političkih ucjena, već proces zasnovan na reformama, istovremeno kritikujući DPS zbog, kako navodi, propuštenih prilika tokom godina vlasti

Goranu Vesiću i ostalim optuženima u slučaju „nadstrešnica“ produžena mjera kućnog pritvora

Srijeda, 15.07.2026 | 14:26

Potvrđivanjem optužnice protiv Jelene Tanasković, Gorana Vesića, Anite Dimoski, Milana Spremića, Marine Gavrilović i Dejana Todorovića u slučaju pada nadstrešnice, prema imenovanim okrivljenima je produžena mjera kućnog pritvora, javlja N1.

Prosječan junski račun 33,80 eura

Srijeda, 15.07.2026 | 14:10

Prosječan junski račun za električnu energiju za domaćinstva na nivou Crne Gore (izuzimajući neočitana mjerna mjesta u objektima koji nijesu stalno nastanjeni) iznosio je 33,80 eura, saopštila je Elektroprivreda Crne Gore.

Na moru i Skadarskom jezeru juče kontrolisano 50 plovila, kod 28 osoba registrovani prekršaji

Srijeda, 15.07.2026 | 14:07

Uprava policije saopštila je da je na moru i Skadarskom jezeru juče kontrolisano 50 plovila, i da su kod 28 osoba koje su upravljale plovilima registrovani prekršaji.

Apelacioni sud potvrdio oslobađajuću presudu Dušku Kneževiću i ostalim optuženima u slučaju “Aerodromi – Atlas banka”

Srijeda, 15.07.2026 | 13:38

Apelacioni sud Crne Gore potvrdio je oslobađajuću presudu Dušku Kneževiću, Marku Nikoliću, Dijani Zečević i Atlas banci u stečaju, odbivši žalbe Specijalnog državnog tužilaštva i Aerodroma Crne Gore. Sud je ocijenio da nije dokazano da su optuženi zloupotrebom položaja oštetili Aerodrome za tri miliona eura.