Petak, 25.10.2024 | 14:19
IZVOR: cdm.me

Simonović: Raduje me što ćemo zajedno nastaviti da pišemo nove stranice crnogorskog sportskog uspjeha

Pobijedili su sport i fer-plej, izjavio je Dušan Simonović nakon što je reizraban za predsjednika Crnogorskog olimpijskog komiteta.




Foto: X screenshot, Crnogorski olimpijski komitet

To znači da će po završetku aktuelnog mandata navršiti 25 godina kako je na poziciji prvog čovjeka krovne sportske asocijacije u zemlji.

“Crnogorski olimpijski komitet ostaje i ubuduće nacionalna olimpijska sportska ogranizacija, posvećena isključivo i samo afirmaciji sporta. Tu misiju u narednom periodu ispunjavaćemo još intenzivnije, predanije i uz još jaču artikulaciju želje da COK ostane upravo crnogorska krovna sportska organizacija i da nikada niko ne bude u prilici da ugrozi takvu našu orjentaciju”, rekao je Simonović, nakon što je dobio većinsku podršku na današnjoj Izbornoj sjednici.

Zahvalio se na povjerenju koje su mu ukazali, kako je kazao, “svi oni koji nepoljuljano vjeruju u viziju i pravac kojim se krećemo”.

“Još sam više zahvalan onima koji su taj pravac pokušali da naruše i promijene, uz skrivenu viziju podvođenja COK-a možda nekim drugim interesima. Njima hvala jer su nam jasno pokazali šta ne žalimo da postane Crnogorski olimpijski komitet. Ovaj reizbor ne doživljavam samo kao priznanje za dosadašnji rad, već kao priliku da zajedno s našim sportistima, klubovima i savezima nastavimo da gradimo još jaču i uspješniju olimpijsku porodicu Crne Gore”, naglasio je Simonović.

Vjeruje da se zajedničkim radom, posvećenošću i zalaganjem mogu postići velike stvari na međunarodnoj sceni.

“Naša zemlja ima ogroman sportski potencijal, a moja misija ostaje nepromijenjena – stvaranje najboljih uslova za razvoj sportista, jačanje infrastrukture i promocija olimpijskih vrijednosti koje nas sve povezuju. Afirmacija, ne samo našeg sporta, već i Crne Gore kao države. Hvala svima koji su dio ovog putovanja, i raduje me što ćemo zajedno nastaviti da pišemo nove stranice crnogorskog sportskog uspjeha“, zaključio je Simonović-

Simonoviću je ovo šesti mandat, a prvi put je za predsjednika COK-a izabran 28. maja 2003. godine, nakon čega je modernizovao uslove rada COK-a, realizovao niz projekata koji su imali za cilj popularizaciju ideje olimpizma na našim prostorima, ali i uveo Crnogorski olimpijski komitet u punopravno članstvo u Međunarodnom olimpijskom komitetu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

U toku hapšenja u Podgorici i Zeti: Akcija SDT-a i SPO, na meti više osoba

Srijeda, 01.04.2026 | 09:12

Po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, Specijalno policijsko odjeljenje sprovodi hitne dokazne radnje i hapšenja više osoba u Podgorici i Zeti, zbog osnovane sumnje da su učinili krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Sindikalna potrošačka korpa 2.090 eura, rast od preko dva odsto

Srijeda, 01.04.2026 | 08:25

Centar za edukaciju, informisanje i sindikalna istraživanja utvrdio je sindikalnu potrošačku korpu (SPK) za I kvartal 2026. godine. Ukupna vrijednost SPK-a za period januar-februar-mart 2026. godine iznosi 2.090,00 eura, saopšteno je iz Unije slobodnih sindikata.

Prosječna plata u februaru iznosila 1.025 eura

Srijeda, 01.04.2026 | 08:37

Prosječna neto zarada u Crnoj Gori u februaru 2026. iznosila je 1.025 eura i bila je niža 0,1 odsto u odnosu na januar, dok su realne zarade, zbog rasta potrošačkih cijena, zabilježile pad od 0,3 odsto, saopšteno je iz Uprave za statistiku MONSTAT.

Od bezazlenih šala do viralnih podvala: Danas se u svijetu obilježava Prvi april

Srijeda, 01.04.2026 | 09:27

Prvi april, poznat i kao Svjetski dan šale, obilježava se širom svijeta kroz bezazlene podvale, kreativne smicalice i humor koji često briše granice među ljudima.

Ivanović o sporazumu DPS-a sa Jedinstvenom Rusijom: Morate nekako da se pravdate, a značajno je da zna Brisel šta ste pričali o nama

Srijeda, 01.04.2026 | 13:29

Poslanica Demokratske partije socijalista Aleksandra Vuković Kuć pitala je Ivanovića kako ocjenjuje najave pojedinih čelnika crnogorskih opština da neće obilježiti 20 godina obnove nezavisnosti Crne Gore.

Zgrada Dnevnog centra Cetinje osvijetljena plavom bojom

Srijeda, 01.04.2026 | 21:37

Zgrada Dnevnog centra na Cetinju večeras je obasjana plavom bojom u znak solidarnosti i podrške za sve osobe koje žive sa razvojnim poremećajima autističnog spektra.

Vučurović: Rekonstrukcija Vlade mogla bi se desiti ovog mjeseca

Srijeda, 01.04.2026 | 21:22

Poslanik Nove srpske demokratije Jovan Vučurović kazao je kako bi se rekonstrukcija Vlade mogla dogoditi ovog mjeseca. Na pitanje da li će on biti ministar bez portfelja, kazao je kako ne želi da prejudicira, ali ako mu da funkcija bude povjerena – da će je obavljati na korist građana.

Odžić: Slobodno demonstrirajte "silu države" i smanjite namete na privredu i građane

Srijeda, 01.04.2026 | 21:27

Predsjednik SDP-a i predstavnik Evropskog saveza Petar Odžić poručio je vlasti da "demonstriraju silu" i smanje namete na privredu i građane. Upozorio je da PDV u turizmu na ovom nivou, uz rast cijena koje će usloviti kriza sa energentima, vodi potpunoj nekonkurentnosti ponude u odnosu na region.

Odgovor Rusije na predlog o prekidu vatre za Uskrs granatiranje Ukrajine

Srijeda, 01.04.2026 | 21:57

Odgovor Rusije na ukrajinski predlog o prekidu vatre za uskršnje praznike je današnje granatiranje većeg broja ukrajinskih regiona, izjavio je danas ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski u svom redovnom video obraćanju.

Rat na Bliskom Istoku mijenja mapu turizma – šansa ili rizik za Crnu Goru, Albaniju i Hrvatsku?

Srijeda, 01.04.2026 | 20:42

Samo u prvih 48 sati od izbijanja rata na Bliskom istoku 28. februara u ovom regionu otkazano je više od 5.000 letova, pokazuju podaci platforme FlightAware.

Zgrada Skupštine osvijetljena plavom bojom, znak podrške osobama sa autizmom

Srijeda, 01.04.2026 | 20:26

Zgrada Skupštine Crne Gore večeras je osvijetljena plavom bojom, povodom 2. aprila, Svjetskog dana osoba sa autizmom, u znak podrške sa ovom ranjivom kategorijom društva.

Nova mapa otkriva skriveni svijet ispod leda Antarktike: Detalji koji mijenjaju sve

Srijeda, 01.04.2026 | 21:41

Naučnici su izradili novu, do sada najdetaljniju mapu Antarktika, koja prvi put otkriva skriveni svijet ispod ledenog pokrivača ovog kontinenta i donosi važne podatke za razumijevanje klimatskih promjena.

Katnić: Od početka 2025. u Podgorici 103 požara na vozilima

Srijeda, 01.04.2026 | 19:37

Od početka 2025. do danas u Podgorici je zabilježeno 103 požara na putničkim i sedam na teretnim vozilima. U ranim jutarnjim satima 30. marta vatrogasci su intervenirali u garaži stambene zgrade, gdje su bili izloženi opasnosti zbog prisustva goriva i drugih zapaljivih materijala.

Obratite pažnju ako putujete u Njemačku: Plaćanje ovim kovanicama uskoro više neće biti moguće

Srijeda, 01.04.2026 | 20:56

Njemačka razmatra značajnu promjenu u korištenju sitnog novca. Prema preporuci Nacionalnog foruma za gotovinu Njemačke Bundesbanke, 1 i 2 centa bi mogli prestati imati praktičnu ulogu pri gotovinskim plaćanjima, a u budućnosti bi mogli potpuno nestati. Nova pravila predviđaju zaokruživanje cijena na najbližih pet centi prilikom plaćanja gotovinom.

Gutić: Dnevni centri nijesu samo ustanova, već sigurno utočište

Srijeda, 01.04.2026 | 20:19

Povodom obilježavanja jubileja – 10 godina rada JU Dnevni centar za djecu i omladinu sa smetnjama i teškoćama u razvoju Podgorica, ministar Damir Gutić je istakao da ovaj jubilej predstavlja potvrdu značaja usluga podrške za život u zajednici, naglašavajući njihovu ulogu u unapređenju kvaliteta života djece i mladih sa smetnjama u razvoju i njihovih porodica, kao i u procesu prevencije institucionalizacije.