Petak, 25.10.2024 | 20:00
IZVOR: cdm.me

PORAZ “LAVICA” od Hrvatske na debiju selektorke Suzane Lazović

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore je porazom počela novi ciklus – izgubila je do Hrvatske (23:21) na debiju nove selektorke Suzane Lazović u meču u Prelogu.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/IHF

Odlično prvo poluvrijeme i vođstvo od tri gola (12:9), u nastavku više rotacija u našem sastavu i poraz od domaćina koji se takođe, priprema za EHF Euro 2024 koji počinje 28. novembra.

Duel koji je bio prva utakmica za „lavice“ nakon više od šest mjeseci, pamtiće se po povratku u nacionalni tim Đurđine Jauković koja je zaigrala nakon skoro dvije godine i postigla pet golova.

U dresu sa državnim grbom nakon godinu ponovo je zaigrala kapitenka Milena Raičević i postigla tri gola.

Da će Crna Gora na predstojećem Evropskom prvenstvu imati znatno širu rotaciju na bekovskim pozicijama nego što je to bio slučaj na aprilskom kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Parizu pokazalo je i odlično izdanje desnog beka Katarine Džaferović koja je četiri puta zatresla mrežu rivala.

I Tatjana Brnović je postigla četiri, dok su se u strijelce još upisale Dijana Mugoša, Nina Bulatović, Anastasija Marsenić, Andrijana Tatar i Matea Pletikosić.

Armel Atingre je branila u prvom poluvremenu i bila sjajna sa 11 odbrana, dok je Marina Rajčić u nastavku upisala dvije intervencije.

Od igračica koje su bile u protokolu priliku nijesu dobile samo Ivana Godeč i Nikolina Marković.

Naša reprezentacija je sjano krenula i povela 3:0, a tri puta imala je četiri gola prednosti (6:2, 10:6, 12:8) u prvom poluvremenu.

Domaćin je izjednačio u 37. minutu (13:13), a posljednji put Crna Gora je došla do vođstva u 44. minutu, kada je Bulatović pogodila za 16:15.

Izabranice selektorke Suzane Lazović su u Prelogu imale odličnu, ne i jedinu provjeru pred učešće na Evropskom prvenstvu, jer će uoči premijernog meča u Debrecinu protiv Srbije 29. novembra, odmjeriti snage i protiv Slovenije.

Rivali u grupnoj fazi na EHF Euro 2024 su još Rumunija i Češka. Plasman u glavnu rundu izboriće dvije prvoplasirane selekcije.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Crnogorski pomorci zarobljeni u Ormuskom moreuzu, iranski dronovi im kruže oko brodova

Nedjelja, 01.03.2026 | 19:01

Više od deset crnogorskih pomoraca, zarobljeno je na brodovima u Ormuskom moreuzu, koji je Iran zatvorio prijeteći da će potopiti brodove ukoliko pokušaju da pređu preko njihovih teritorijalnih voda, saznaje portal TVPG.

Nikolina Grba snimila novu pjesmu "APEL" koja poziva na mir

Nedjelja, 01.03.2026 | 18:46

Nikolina, koju publika pamti po ulozi u popularnoj seriji „Besa“, spot za novu pjesmu objavila je na svom YouTube kanalu

(VIDEO) DUBAI UTIHNUO: Grad prazan nakon iranskih napada

Nedjelja, 01.03.2026 | 16:34

Nakon iranskih napada, Dubai je postao gotovo neprepoznatljiv.

Finalni poziv za učešće - Seminar Radni odnosi i HR - novine i primjena u praksi

Nedjelja, 01.03.2026 | 17:38

Centar za ekonomiju i tehnologiju, u saradnji sa Unijom poslodavaca Crne Gore, organizuje trodnevni stručni seminar „RADNI ODNOSI I HR – novine i primjena u praksi“, koji će se održati od 04. do 06. marta 2026. godine u Hotel Tara. Seminar okuplja predstavnike ključnih institucija sistema i vodeće HR praktičare, sa ciljem unapređenja znanja i praktične primjene propisa iz oblasti radnih odnosa, zapošljavanja i poreza.  

Georgina pokazala koliko se život može promijeniti u 10 godina: Od prodavačice do modne ikone Guccija

Nedjelja, 01.03.2026 | 17:27

Georgina Rodriguez je na svom Instagram profilu podijelila niz fotografija, a među kojima je i jedna fotografija stara 10 godina kada je radila kao asistentica prodaje u Guccijevoj radnji.  

Šćepanović: Neizručenje Marovića je politički dogovor

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 16:10

Mujović obišao ustanovu na Kakarickoj gori: Nastavak podrške rehabilitaciji i resocijalizaciji korisnika

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 16:04

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović sa predsjednicom Skupštine Jelenom Borovinić Bojović i zamjenicima Nađom Ljiljanić i Borisom Spalevićem, boravio je danas u radnoj posjeti Javnoj ustanovi za smještaj, rehabilitaciju i resocijalizaciju korisnika psihoaktivnih supstanci na Kakarickoj gori, gdje je sa direktorom ustanove Markom Čađenovićem, razgovarao o aktuelnim aktivnostima, rezultatima rada i planovima za naredni period, saopštili su iz Glavnog grada.

Azemović: Hrvatska snažan oslonac Crnoj Gori na putu ka EU

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 16:02

Savez Crnogoraca Hrvatske organizovao je 28. februara u Zagrebu, u Kancelariji Evropskog parlamenta, diskusiju na temu “Hrvatska i Crna Gora jučer, danas i sjutra”, saopštili su iz Ministarstva dijaspore.  

Mandić: Svako dijete u Crnoj Gori treba da se osjeća ravnopravnim građaninom bez obzira na jezik

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 15:45

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević i predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić govorili su na svečanoj akademiji povodom otvaranja manifestacije „Mart — mjesec srpskog jezika i književnosti“, koju je organizovao Studijski program za srpski jezik i južnoslovenske književnosti u amfiteatru Filološkog fakulteta u Nikšiću.  

Ivanović s Joanikijem razgovarao o prednostima pristupanja Crne Gore Evropskoj uniji

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 15:37

Potrpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Iavnović susreo se danas s Mitropolitom crnogorsko-primorskim Joanikijem, s kojim je razgovarao o prednostima pristupanja Crne Gore Evropskoj uniji i namjeri da se pregovarački proces završi do kraja ove godine.

FIFA uvodi četiri nova pravila na svjetskom prvenstvu!

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 15:35

Na predstojećem Svjetskom prvenstvo u fudbalu 2026, koje će se tokom ljeta igrati u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, biće uvedeno nekoliko novih pravila s ciljem ubrzavanja igre i smanjenja zadržavanja vremena.

Pali djelovi sa nadstrešnice na ulazu u Srpsko narodno pozorište u Novom Sadu

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 15:24

Djelovi sa nadstrešnice na ulazu u Srpsko narodno pozorište u Novom Sadu danas su pali, javlja reporter Bete sa lica mjesta.  

Hadži Ismailova džamija u Nikšiću primjer suživota: „Jedni drugima smo braća“

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 15:17

Hadži Ismailova džamija u Grudskoj mahali, Nikšiću, najbolji je primjer suživota, dobra koje je odvraćalo od zla, ali i kako su pojedinci mijenjali lošu sliku jednog vremena, liječili rane i slali poruke zajedništva. Trenutno su u toku radovi na rekonstrukciji jedne od najstarijih džamija u Crnoj Gori koju je 1804. godine na temeljima srušene bogomolje obnovio bogati trgovac Hadži Ismail Lekić, a koja je 1952. godine proglašena kulturno-istorijskim spomenikom. Nakon rekonstrukcije, ponovo će se u njoj naći dva duboreza koja je uradio Željko Cerović i na najbolji način pokazao šta znači suživot, piše RTNK.  

Spalević: Tamo gdje su nam ostavili ruševine, vratićemo osmijeh i radost

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 15:03

Glavni grad Podgorica najavljuje obnovu devastiranog odmarališta Kekec u Sutomoru, s planiranom izgradnjom novog odmarališta do 2027. godine, čime će djeca ponovo dobiti prostor za igru i radost, saopštio je zamjenik gradonačelnika Boris Spalević.    

Milatović zakazao sjednicu Savjeta za odbranu i bezbjednost za 9. mart zbog Bliskog istoka

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 14:51

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović zakazao je nastavak sjednice Savjeta za odbranu i bezbjednost za 9. mart u 11 sati, a imajući u vidu da predsjednik Vlade nije u zemlji ove sedmice.