Subota, 26.10.2024 | 09:03
IZVOR: index.hr

VIDEO: Šumaherov BOLID ide na aukciju, očekuje se da će dostići REKORDNU CIJENU

Jedan od najuspješnijih bolida Formule 1 kojim je upravljao Michael Schumacher biće na aukciji u novembru i mogao bi srušiti rekorde.




Foto: YouTube screenshot/MAXIMU3

Iako nije jedini F1 bolid kojim je Schumacher vozio i koji se nedavno našao na prodaji, ovaj Ferrari 248 F1 jedan je od posljednjih bolida koje je vozio tokom sezone 2006. godine, njegove posljednje godine u sportu prije nego što se 2010. vratio iz penzije i pridružio Mercedesu.

Ovaj Ferrari 248 F1 peti je od ukupno osam šasija izrađenih za 2006. godinu, a svoju je trkačku premijeru imao na Imoli, u četvrtoj trci prvenstva. Schumacher je sjeo za volan i osvojio pole poziciju, a potom i pobjedu, svoju prvu u prvenstvu 2006. godine.

Na sljedećoj trci na Nürburgringu Schumacher se kvalifikovao na drugo mjesto, ali mu je pametna strategija tokom zaustavljanja u boksu omogućila pobjedu. Ovaj automobil tada je zauzeo drugo mjesto na Velikim nagradama Španije, Velike Britanije i Kanade, a vratio se i za Veliku nagradu Sjedinjenih Američkih Država, gdje je Schumacher osvojio još jedan pole poziciju i još jednu pobjedu.

S njemačkim asom za volanom, 248 F1 je zatim odvezen do pobjede na Velikoj nagradi Francuske prije nego što je povučen iz trka nakon Velike nagrade Mađarske. Schumacher je posljednji put vozio ovaj bolid na Ferrari Finali Mondiali proslavi na Monzi na kraju sezone.

RM Sotheby’s navodi da je ovaj bolid u decembru 2007. privatni kolekcionar kupio od Ferrarija, nakon čega je ostao u istoj kolekciji.

Dobio je Ferrari Classiche certifikat i korišten je za nekoliko privatnih testnih sesija na stazi Fiorano. Takođe je bio izložen u muzeju Petersen Automotive u Los Angelesu 2017. na izložbi "Seeing Red: 70 Years of Ferrari".

Procjenjuje se da će ovaj Ferrari 248 F1 na aukciji postići cijenu veću od 10 miliona dolara, a s obzirom na njegovu istoriju, lako bi mogao postati jedan od najskupljih Schumacherovih F1 bolida ikad prodatih. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Policija neće braniti okupljanja na Grahovcu, organizatori upozoreni na odgovornost

Utorak, 19.05.2026 | 08:12

Policija neće zabranjivati najavljene skupove na Grahovcu 21. maja, ali će organizatore upozoriti da snose punu odgovornost za zakonito i bezbjedno održavanje događaja, pišu Vijesti. Iz policije poručuju da imaju pravo da prekinu okupljanja ukoliko dođe do narušavanja javnog reda i mira.Policija neće zabranjivati najavljene skupove na Grahovcu 21. maja, ali će organizatore upozoriti da snose punu odgovornost za zakonito i bezbjedno održavanje događaja, pišu Vijesti. Iz policije poručuju da imaju pravo da prekinu okupljanja ukoliko dođe do narušavanja javnog reda i mira.

Policija donijela rješenje o zabrani koncerta Baja Malog Knindže u Pljevljima

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 17:29

Odjeljenje bezbjednosti Pljevlja je, shodno Zakonu o javnim okupljanjima i javnim priredbama, donijelo rješenje kojim se ne dozvoljava održavanje javne priredbe – Spasovdanskog koncerta, sa prijavljenim nastupom vokalnog soliste Mirka Pajčina i orkestra, na Trgu 13. jula u Pljevljima, a koji je bio najavljen za 21. maj, iz bezbjednosnih razloga.  

Ursula fon der Lajen razgovarala sa Vučićem o skupu u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 17:58

Portparolka Evropske komisije Paola Pinjo potvrdila je danas da je predsjednica Evropske komisije Ursula fond der Lajen tokom vikenda razgovarala sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o predstojećem samitu EU – Zapadni Balkan, ali i o tekućem stanju reformi na evropskom putu Srbije.

Skupština sjutra ponovo o izmjenama Zakona o Ustavnom sudu

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 16:49

Skupština Crne Gore ponovo će sjutra glasati o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu, koje je predsjednik države Jakov Milatović vratio parlamentu na ponovno odlučivanje.

Odlazak još jedne legende: Karvahal napušta Real Madrid

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 17:07

Kada je 22. avgusta 2022. godine Kazemiro, glasom koji je podrhtavao od suza, saopštio da odlazi iz Real Madrida, završila se era najboljeg veznog reda u istoriji sporta. Dvije godine kasnije, od Reala i fudbala se oprostio Toni Kros, a prošlog ljeta je otišao treći član čuvenog "bermudskog trougla", u kojem su se "gubili" svi rivali.   

Jakić: Državnost nije samo datum, već svakodnevna odgovornost

Utorak, 19.05.2026 | 15:27

Državnost nije samo datum zapisan u istorijskim čitankama, već svakodnevna odgovornost i snaga institucija i građana, poručio je predsjednik Opštine Šavnik Jugoslav Jakić.  

Mašković poručio Mujoviću: Po ko zna koji put pokazali ste da nijeste dorasli funkciji koju obavljate

Utorak, 19.05.2026 | 15:17

Odbornik Demokratske partije socijalista u Skupštini Glavnog grada Miloš Mašković poručio je gradonačelniku Podgorice Saši Mujoviću da je „po ko zna koji put pokazao da nije dorastao funkciji koju obavlja“, reagujući na njegove komentare povodom predloga opozicije da Mašković bude izabran za potpredsjednika gradskog parlamenta.  

Besplatan ulaz u nacionalne parkove 21. maja

Utorak, 19.05.2026 | 14:57

Povodom Dana nezavisnosti u četvrtak 21. maja će biti besplatan ulaz u svih pet nacionalnih parkova, saopštili su iz Nacionalnih parkova Crne Gore (NPCG).

Burno u Skupštini – Knežević Huteru: Vi ste poslanik kavačkog klana, Huter mu odgovorio: Vi ste špijun BIA

Utorak, 19.05.2026 | 14:53

Poslanici crnogorskog parlamenta danas su ponovo usvojili izmjene Zakona o Ustavnom sudu, nakon što je predsjednik države Jakov Milatović vratio zakon Skupštini. Prethodno je, tokom zasijedanja, došlo je do burne rasprave poslanika DPS-a Oskara Hutera i DNP-a Milana Kneževića.

Zeta traži usklađivanje razgraničenja Podgorice i Tuzi sa budućim procesom prema Zeti

Utorak, 19.05.2026 | 14:42

Opština Zeta uputila je arbitražnoj komisiji Vlade Crne Gore dopis sa zahtjevom da se u procesu razgraničenja između Podgorice i Tuzi uzmu u obzir i budući odnosi sa Zetom, kako bi se izbjegli eventualni teritorijalni sporovi između dvije novoformirane opštine.  

Koliko sati sna nam je potrebno: Prekratko, ali i predugo spavanje ubrzava starenje

Utorak, 19.05.2026 | 14:32

Naučnici iz Sjedinjenih Američkih Država analizirali su podatke gotovo pola miliona učesnika iz UK Biobanka i utvrdili da je otprilike sedam sati sna povezano s manje znakova biološkog starenja.

Zavod za transfuziju krvi: Najljepši poklon Crnoj Gori – darovana kap života

Utorak, 19.05.2026 | 14:30

Na Dan nezavisnosti Crne Gore slavimo slobodu, zajedništvo i snagu našeg naroda. Najljepši način da obilježimo ovaj jubilej jeste da pokažemo ono po čemu smo uvijek bili prepoznati – humanost i brigu jednih za druge, saopšteno je iz Zavoda za transfuziju krvi.

Mandić: Svečana sjednica Skupštine biće 28. juna, Nikolić: Nije iznenađenje što se ne obilježava 21. maja

Utorak, 19.05.2026 | 14:06

Više predloga za dopunu dnevnog reda Skupštine, Pižurica opet predložio izmjene Zakona o dinastiji Petrović Njegoš.

Milatović: Znanje i mladi su ključ budućnosti Crne Gore

Utorak, 19.05.2026 | 14:16

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović primio je danas studente sa Harvarda i Masačusetskog instituta tehnologije (MIT), u okviru njihovog programa posjete zemljama Zapadnog Balkana.  

Ćulafić: Novi zakon – veća odgovornost za štetu u životnoj sredini

Utorak, 19.05.2026 | 13:58

Vlada Crne Gore je, na predlog ministra ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjana Ćulafića, utvrdila Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgovornosti za štetu u životnoj sredini, čime je napravljen još jedan značajan pomak u daljem unapređenju pravnog i institucionalnog okvira zaštite životne sredine i nastavku usklađivanja sa pravnom tekovinom Evropske unije u okviru Poglavlja 27.