Utorak, 29.10.2024 | 10:27
IZVOR: cdm.me

BEZ IZNENAĐENJA na prvom spisku NOVOG SELEKTORA - “LAVOVI” se okupljaju idućeg ponedjeljka

Uvodna sedmica novembra biće u znaku „lavova“ i prve akcije pod vođstvom novog selektora Didijea Dinara.




Foto: YouTube screenshot/KAWA News, arhiva

Crna Gora počinje kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2026. godine i to duelom protiv Finske 6. novembra u „Bemax areni“ u Podgorici, te gostovanjem Slovačkoj u Košicama četiri dana kasnije. Protivnik u kvalifikacionoj grupi 2 je još Mađarska.

Poznat je i prvi spisak selektora Dinara koji za predstojeće mečeve računa na 18 igrača među kojima nema debitanata, već su to igrači koji su iznijeli teret prethodnih kvalifikacija i velikih takmičenja.

Zbog povrede je otpao desni bek Stefan Čavor, a iz istog razloga u predstojećoj EHF sedmici neće biti ni pivota Nebojše Simovića koji je trebalo da se vrati u nacionalni tim.

Selektor Dinar računa i na srednjeg beka Miloša Božovića koji će ipak, propustiti ovo okupljanje zbog privatnih razloga.

I pivot Vuk Lazović će zbog privatnih razloga biti na raspolaganju stručnom štabu samo za prvi meč u kvalifikacijama protiv Finske.

Okupljanje nacionalnog tima je u ponedjeljak u Podgorici.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pomorski saobraćaj usporen nakon što je Iran saopštio da je ponovo zatvorio Hormuški moreuz

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 08:54

Broj brodova koji su prošli kroz Hormuški moreuz naglo je opao sinoć nakon što je Iran objavio da je ponovo zatvorio taj plovni put, navodeći kao razlog izraelsko i američko kršenje privremenog mirovnog sporazuma, pokazuju podaci o pomorskom saobraćaju.

Serena Vilijams u singlu na Vimbldonu poslije četiri godine

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 08:51

Jedna od najvećih teniserki svih vremena, Serena Vilijams, vraća se na najveću scenu svjetskog tenisa i to u singlu na Vimbldonu.

Dodik: “Stvari se u BiH neće rješavati ratom već političkom voljom naroda”

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 08:45

Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je da se stvari u BiH neće rješavati ratom već političkom voljom naroda.

Uhapšeni u posljednjoj akciji SDT-a pušteni da se brane sa slobode

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 08:32

Navodni članovi kriminalne grupe koji su, prema tvrdnjama Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), krijumčarili cigarete, a koji su procesuirani u poslednjoj akciji, pušteni su da se brane sa slobode.

EU uvodi strože kontrole vozila na granicama

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 08:32

Nova pravila za ulazak u EU stupiće na snagu 1. jula, a njima je predviđeno da laka komercijalna vozila (LCV) i kombiji s najvećom dopuštenom težinom, uključujući prikolicu, od između 2,5 i 3,5 tona, koja se bave međunarodnim prevozom moraju da ugrade pametne tahografe (G2V2).

Na graničnom prelazu Luka Kotor uhapšena državljanka Ukrajine po međunarodnoj potjernici

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 08:30

Službenici Sektora granične policije su juče, na graničnom prelazu Luka Kotor, prilikom pokušaja ulaska u Crnu Goru, uhapsili državljanku Ukrajine M.K. (43) iz Kijeva, za kojom je bila raspisana međunarodna potjernica od strane NCB Interpola Kijev.

Vojinović: Klima se promijenila na cijeloj teritoriji Crne Gore

Nedjelja, 21.06.2026 | 21:39

Klimatske promjene više nijesu problem budućnosti, već realnost koju osjećamo svakodnevno. Temperature u Crnoj Gori rastu, godišnja doba gube svoje prepoznatljive granice, a stručnjaci upozoravaju da je sjever zemlje među područjima koja se najbrže zagrijavaju.

Koprivica: Vlada će iskoristiti sve pravne mogućnosti da privatizaciju Telekoma proglasi ništavnom

Nedjelja, 21.06.2026 | 21:11

Vlada Crne Gore iskoristiće sve pravne mogućnosti da privatizaciju Telekoma Crne Gore iz 2005. godine proglasi ništavnom i zatraži obeštećenje države nastale prodajom tog državnog preduzeća Mađar Telekomu, za koju je američki sud 2011. presudio isplatu odštete od 95,2 miliona zbog dokazane korupcije u procesu.

Obradović i PAO: “Najveći ugovor za najvećeg ikada”

Nedjelja, 21.06.2026 | 21:26

Željko Obradović opet na klupi Panatinaikos – od danas je zvanično.

NSD: Osvanuo divlji objekat aktiviste BNG-a na glavnom bulevaru kod zgrade Opštine Budva

Nedjelja, 21.06.2026 | 21:08

 Iz Opštinskog odbora Nove srpske demokratije (NSD) Budva saopšteno je da Komunalna policija, borbena divizija DPS-a, ekspresno sankcioniše građane Budve koji se na minut ili dva nepropisno zaustave, uključuje rotacije i poziva pauk službu.