Srijeda, 30.10.2024 | 19:44
IZVOR: cdm.me/gradski.me

Rmandić: Sistem bezbjednosti pred TOTALNIM KOLAPSOM, urušavao se tri decenije

Nezavisni sindikat policaje prije sedam dana podnio je Vladi zahtjev za povećanje zarada, ističući da zaslužuju veću brigu države i bolji položaj u društvu. Predsjednik Nezavisnog sindikata policije Crne Gore, Igor Rmandić, za Gradsku kaže da se sistem bezbjednosti urušavao tri decenije.




Foto: YouTube screenshot/MediaBiro 

Sistem bezbjednosti je, prema riječima Rmandića, pred totalnim kolapsom pa ističe da se nada da će bezbjednosni sektor staviti prst na čelo i preduzeti korake kako bi bezbjednost građana bila osigurana.

Inflacija i smanjenje zarada za 10 odsto u Ministarstvu unutrašnjih poslova sa početka ove godine, doveli su do nezadovoljstva, a posljedično i odliva kadrova policijskih službenika. Nezavisni sindikat policije je zbog toga prije 7 dana podnio Vladi zahtjev za povećanje zarada.

“Čekamo odgovor, jer smo postavili određeni rok da li je Vlada spremna za razgovore ili ne. Tražimo dostojanstvo za policijsku profesiju, jer su naše zarade jako male. Nama ljudi masovno odlaze u penziju nezadovoljni primanjima i radnim okruženjem. Sa druge strane, imamo i mlade koji napuštaju policijsku organizaciju“, kaže Rmandić.

Podsjeća na najsvježije pohvale Crne Gore od strane Evropske komisije za korake napretka prema EU, sa akcentom na sprječavanje krijmučarenja ljudi, ističući da za to nijesu zaslužni ni Vlada, ni ministarstvo već odgovoran policijski službenik.

“Mi moramo da se posvetimo našem policajcu, koji je osnovna ćelija društva: da ga uvažimo, pružimo dužnu pažnju i poštovanje, jer je on taj od koga sve kreće“, poručuje Rmandić.

Uzimajući u obzir zabrinutost građana, koji najavljuju i proteste, zbog još neuhvaćenog bjegunca, dvostrukog ubice Alije Balijagića, upitan da li je sektor bezbjednosti pao na ispitu, Rmandić kaže da su svi zakazali.

„Apsolutno su svi zakazali. Čovjek koji je 38 godina proveo u zatvoru, a ima 65 godina, svima je jasno da ne može da se resocijalizuje. Pitanje je za tužilaštvo i sudstvo šta taj čovjek radi na ulici“, navodi Rmandić.

Sistem bezbjednosti je, prema riječima Rmandića, pred totalnim kolapsom pa ističe da se nada da će bezbjednosni sektor staviti prst na čelo i preduzeti korake kako bi bezbjednost građana bila osigurana.

Inflacija i smanjenje zarada za 10 odsto u Ministarstvu unutrašnjih poslova sa početka ove godine, doveli su do nezadovoljstva, a posljedično i odliva kadrova policijskih službenika. Nezavisni sindikat policije je zbog toga prije 7 dana podnio Vladi zahtjev za povećanje zarada.

“Čekamo odgovor, jer smo postavili određeni rok da li je Vlada spremna za razgovore ili ne. Tražimo dostojanstvo za policijsku profesiju, jer su naše zarade jako male. Nama ljudi masovno odlaze u penziju nezadovoljni primanjima i radnim okruženjem. Sa druge strane, imamo i mlade koji napuštaju policijsku organizaciju“, kaže Rmandić.

Podsjeća na najsvježije pohvale Crne Gore od strane Evropske komisije za korake napretka prema EU, sa akcentom na sprječavanje krijmučarenja ljudi, ističući da za to nijesu zaslužni ni Vlada, ni ministarstvo već odgovoran policijski službenik.

“Mi moramo da se posvetimo našem policajcu, koji je osnovna ćelija društva: da ga uvažimo, pružimo dužnu pažnju i poštovanje, jer je on taj od koga sve kreće“, poručuje Rmandić.

Uzimajući u obzir zabrinutost građana, koji najavljuju i proteste, zbog još neuhvaćenog bjegunca, dvostrukog ubice Alije Balijagića, upitan da li je sektor bezbjednosti pao na ispitu, Rmandić kaže da su svi zakazali.

„Apsolutno su svi zakazali. Čovjek koji je 38 godina proveo u zatvoru, a ima 65 godina, svima je jasno da ne može da se resocijalizuje. Pitanje je za tužilaštvo i sudstvo šta taj čovjek radi na ulici“, navodi Rmandić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mostar proglasio vanredno stanje nakon požara na deponiji Uborak

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:23

Grad Mostar proglasio je vanredno stanje nakon velikog požara koji je jutros zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na tom lokalitetu.     

Pucnjava na Voždovcu, ubijena jedna osoba

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:33

Jedna osoba je ubijena, dok je druga povrijeđena tokom pucnjave u jednom kafiću na Voždovcu, prenosi N1 Beograd.  

Mladić čije je tijelo pronađeno na gradilištu u Budvi preminuo prirodnom smrću

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:10

Iz Uprave policije nezvanično su Portalu RTCG saopštili da je mladić čije je tijelo juče pronađeno u Budvi A.A.M. (34), koji je državljanin Saudijske Arabije.  

Podgorica: Uhapšen osumnjičeni za prebijanje na Rimskom trgu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:43

Podgorička policija uhapsila je 20-godišnjeg mladića zbog sumnje da je jednoj osobi nanio teške tjelesne povrede.

Tivćanin odbio test na droge, osuđen na 30 dana zatvora

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:55

F.D. (22) iz Tivta oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 30 dana jer je dana 21. juna odbio da se testira na prisustvo narkotika u organizmu.

Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crne Gore na evropskom putu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:02

Predsjednik Francuske Emanuel Makron uputio je pismo zahvalnosti predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, nakon bilateralne posjete Crnoj Gori i učešća na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan.

Subotić: Bez strategije nema razvoja države

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:32

Poslanik Pokreta Evropa sad Jovan Subotić poručio je u Skupštini Crne Gore da su strategije, projekti i procedure ključni za razvoj države, ocjenjujući da je upravo njihovo zanemarivanje dovelo do brojnih problema sa kojima se Crna Gora suočava danas.

Okupila se košarkaša reprezentacija Crne Gore

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:24

"Crveni" sa dosta kadrovskih problema počeli pripreme za kvalifikacione utakmice sa Portugalom u gostima, te Rumunijom u "Morači"

Veći dio Podgorice bio bez struje

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:22

Veći dio Podgorice je jutros zbog kratkotrajnog ispada trafostanice 110/10 kV “Podgorica 4”, bio bez struje, saopštili su iz Crnogorskog elektrodistributivnog sistema CEDIS.

Čovjek techno-orkestar premijerno u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:55

Stephan Bodzin, apsolutni čarobnjak elektronske muzike, jedan od najimpresivnijih i najcjenjenijih live izvođača elektronske scene današnjice, na oduševljenje muzičkih sladokusaca, po prvi put će usidriti svoj legendarni live nastup u Crnoj Gori, 4. jula, na ulcinjskoj Velikoj plaži. Bodzin aka „Techno orkestar u jednoj osobi” – preuzeće kormilo jedne od najiščekivanijih noći ljeta i povesti publiku prvog poglavlja EXIT 2 Montenegro festivala na hipnotično putovanje između mora, zvijezda i bezvremenskog techno zvuka.