Četvrtak, 31.10.2024 | 14:50
IZVOR: cdm.me

"Rezultati u oblasti pravde i borbe protiv organizovanog kriminala govore o PERFEKTNOM vođenju bezbjednosnog sektora"

Crna Gora danas svjedoči istorijskim rezultatima u oblasti pravde i borbe protiv organizovanog kriminala, rezultatima koji jasno govore o odgovornom i perfektnom vođenju bezbjednosnog sektora, kazao je predsjednik Kluba poslanika i generalni sekretar Demokrata Boris Bogdanović.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/Demokratska Crna Gora

Prema njegovim riječima, zahvaljujući posvećenom radu i reformskoj viziji, Crna Gora je po prvi put ostvarila rezultate koji je približavaju najvišim evropskim standardima.

“Ne samo da je borba protiv kriminala konačno utemeljena na transparentnosti i odgovornosti, već su i konkretni pokazatelji napretka prepoznati i u najnovijem Izvještaju EU, koji je jasno demantovao sve pokušaje retrogradnih i antievropskih snaga da ovu borbu prikažu drugačije. Naši partneri u EU jasno su vidjeli i priznali rezultate koje smo postigli u uspostavljanju efikasnog mehanizma borbe protiv kriminalnih struktura”, rekao je Bogdanović.

 Kako je dodao, ovakav napredak nije samo rezultat dobrog vođenja i stručnosti, “već i volje i hrabrosti da se suočimo s naslijeđem korupcije i kriminala koji su godinama urušavali povjerenje u institucije”.

Danas, ističe, Crna Gora stoji na pragu članstva u Evropskoj uniji, spremna da podijeli vrijednosti pravde, sigurnosti i prosperiteta s evropskom zajednicom naroda.

“Nismo i nećemo dozvoliti da bilo koja sila uspori ovaj proces. Naš put je evropski put, a naša posvećenost borbi protiv kriminala i korupcije nepokolebljiva. Uz sve postignute rezultate, pokazali smo da Crna Gora ima snagu i kapacitet da osigura sigurnost svojih građana i postane primjer stabilnosti i odgovornosti u regionu. Demokrate, kao pokretači ovih promjena, ostaju odlučne da vode Crnu Goru prema još većim uspjesima, gradeći državu u kojoj zakon i pravda nikada neće biti u službi pojedinaca, već uvijek u interesu naroda i evropske budućnosti Crne Gore”, zaključio je Bogdanović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Klub odbornika DPS Berane: Vlast namjerava da podigne cijene parkinga za 30 odsto

Srijeda, 26.11.2025 | 19:41

Stavljanjem u skupštinsku proceduru Predloga Odluke o davanju saglasnosti na cjenovnik usluga Društva sa ograničenom odgovornošću „Parking servis“ Berane i povećanjem cijena za 30% predstavlja još jedan pokušaj lokalne vlasti da svoje neuspjehe i neodgovornost prebaci na teret građana, saopštio je je Kluba odbornika Demokratske partije socijalista u SO Berane.

Milatović: Do kraja sedmice novi poziv za sudiju Ustavnog suda

Srijeda, 26.11.2025 | 19:03

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je da će nakon što dobije zvanično obavještenje od Skupštine, raspisati novi poziv za sudiju Ustavnog suda.

Đukanović ASK-u: Razumio sam, nastavljate sa ćeranjem, da vidimo do kad ćete moći

Srijeda, 26.11.2025 | 18:47

Agencija za sprečavanje korupcije i njen čelnik u v.d. statusu su baš uporni, navodi bivši predsjednik države Milo Đukanović. Sve se dešava nakon što su iz ASK saopštili kako on nije prijavio kolekciju satova vrijednu više od 200.000 eura.

STEGA najavila izradu inkluzivne i evropski orijentisane strategije uz široko učešće građana i stručnjaka

Srijeda, 26.11.2025 | 17:32

Strategija za evropsku i građansku Crnu Goru (STEGA) želi da gradi inkluzivnu, jedinstvenu i evropski orijentisanu državu, zasnovanu na dijalogu, raskidu sa lošim praksama i udruživanju progresivnih snaga, a Strategija koju priprema biće zajednički, promišljen i otvoren dokument nastao kroz široko učešće građana i stručnjaka.

Laković: Nijesmo pokazali dovoljnu odgovornost

Srijeda, 26.11.2025 | 17:29

Juče nijesmo pokazali dovoljnu odgovornost, poručuje poslanik Evrope sad Miodrag Laković komentarišući glasanje za sudije Ustavnog suda.

RIM u šoku: Par brutalno napadnut, djevojka silovana pred vjerenikom

Srijeda, 26.11.2025 | 09:27

Prema navodima stranih medija, rimska policija provodi opsežnu istragu nakon što je mladi par u istočnom dijelu glavnog grada brutalno napadnut u parku Tor Tre Teste.

Uhapšena osumnjičena za izazivanje opšte opasnosti zbog jučerašnjeg požara u Podgorici

Srijeda, 26.11.2025 | 08:27

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“, Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su, u veoma kratkom roku, brzom i efikasnom aktivnošću, rasvijetlili krivično djelo izazivanje opšte opasnosti i lišili slobode osumnjičenu L.K. (51), saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Podgorica: Uhapšen mladić (22), osumnjičen za teško ubistvo u pokušaju

Srijeda, 26.11.2025 | 10:31

Podgorička policija u saradnji sa tužiocem u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici uhapsila je V.M. (22) koji se sumnjiči za teško ubistvo u pokušaju.

Od Botuna do Brisela: Poslanici spremili pitanja za Spajića

Srijeda, 26.11.2025 | 08:17

U Skupštini Crne Gore u četvrtak, 27. novembra, biće održan Premijerski sat na kojem će predsjednik Vlade Milojko Spajić odgovarati na pitanja poslanika o aktuelnim političkim, ekonomskim i infrastrukturnim temama.

Voda sa Mareze ponovo nije za piće

Srijeda, 26.11.2025 | 09:07

Podgoričko preduzeće “Vodovod i kanalizacija” obavijestilo je potrošače koji se snabdijevaju sa crpne sranice Mareza da je, usljed jake kiše koja je sinoć padala, došlo do zamućenja vode na vodoizvorištu Mareza.

Pita od heljde sa gotovim korama: Pravi se jednostavno, a nema ukusnije

Srijeda, 26.11.2025 | 21:42

Pita od heljde je star, ali izuzetno vrijedan specijalitet koji savršeno odgovara savremenim potrebama za zdravijom ishranom.

Pucnjava u blizini Bijele kuće, upucana dva pripadnika Nacionalne garde

Srijeda, 26.11.2025 | 21:34

U blizini Bijele kuće u Vašingtonu došlo je do pucnjave u kojoj su upucana dva pripadnika Nacionalne garde, piše CNN.

Furiozna poslednja četvrtina Zvezde: Olimpijakos je srušen u Areni

Srijeda, 26.11.2025 | 21:29

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su ekipu Olimpijakosa u 13. kolu Evrolige rezultatom 91:80 (21:15, 16:23, 22:27, 32:15 )

Ejdrijan Njui postaje šef tima Aston Martina od 2026. godine

Srijeda, 26.11.2025 | 21:23

Ejdrijan Njui, jedan od najcjenjenijih inženjera u istoriji Formule 1, preuzeće funkciju šefa tima Aston Martina od sezone 2026, saopštio je britanski tim. Dosadašnji rukovodilac Endi Kauel preći će na poziciju prvog čovjeka zaduženog za strategiju.

Iković: Kokošije đubrivo se odlaže u Zetu, rukovodstvo ne zna ili neće to da zaustavi

Srijeda, 26.11.2025 | 20:58

Prema nezvaničnim informacijama đubrivo se doprema sa farme kokošaka iz Martinića na parcelama na obali Gračanice na dalju preradu i pakovanje za prodaju - saopštio je na društvenoj mreži Instagram građanski i ekološki aktivista i odbornik Pokreta Preokret u Skupštini Opštine Danilovgrad Vuk Iković.

Drobnjak i Popović ne igraju protiv Portugala

Srijeda, 26.11.2025 | 20:49

Igor Drobnjak i Petar Popović neće igrati u sjutrašnjem meču prve runde kvalifikacija za Mundobasket protiv Portugala.

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu; U Crnoj Gori se nerado volontira i pomaže

Srijeda, 26.11.2025 | 20:37

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu, ali nema dobre ocjene kad je u pitanju odnos prema drugima  

Gimnazija "Slobodan Škerović" obilježila simboličan jubilej - ukupno 25.000 knjiga upisano u fond škole

Srijeda, 26.11.2025 | 20:33

Direktor škole Zoran Pejović istakao da imaju kapaciteta da poklanjaju knjige drugim osnovnim i srednjim školama, kao i da će nastaviti to da rade i u budućnosti

Pokuševski se obratio Željku Obradoviću: Ti si Partizan

Srijeda, 26.11.2025 | 20:11

Košarkaš Partizana Aleksej Pokuševski se oglasio povodom vesti da Željko Obradović više nije trener crno-bijelih.

Željeznički prevoz: Broj putnika veći 10 odsto u odnosu na 2024. godinu

Srijeda, 26.11.2025 | 20:06

Željeznički prevoz bilježi porast putnika za oko 10 odsto ove godine, saopšteno je iz tog preduzeća u Jutarnjem programu RTV Podgorica.