Subota, 02.11.2024 | 11:35
IZVOR: rts.rs

Dačić o NESREĆI u Novom Sadu: Danas će biti saslušano 20 osoba

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će početi utvrđivanje odgovornosti za jučerašnju nesreću na Željezničkoj stanici u Novom Sadu u kojoj je poginulo 14 ljudi, a teško povrijeđeno tri osobe, i da će već danas biti ispitano 20 lica.




Foto: YouTube screenshot/MUP Republike Srbije, arhiva 

Dačić kaže da mu je iz policije Novog Sada javljeno da su krenuli ka Beogradu da izdvoje dokumentaciju iz Ministarstva za građevinarstvo, saobraćaj i infrastrkuturu, kako kaže, nadležnog za ovaj slučaj.

"Ministar će dati izjavu u policiji, direktorka željeznice, i svi ostali. Rekli su mi da im je tužilaštvo dalo spisak od 20 lica koja treba da daju izjavu", rekao je Dačić.

Naglasio je da javnost mora da bude uvjerena da će svi koji su krivi za ovu nesreću odgovarati.

Naveo je da nije na policiji da utvrđuje kako je došlo do nesreće i ispituje ko je odgovoran, već na tužilaštvu.

"Može se pretpostaviti da je moguće da je došlo do korozije sajli koji su držale tu nadstrešnicu za krov", rekao je Dačić.

Navodi da je od Zavoda za zaštitu spomenika kulture, pošto je u pitanju objekat od posebnog značaja, zatražena dozvola za promjene na objektu.

"Njima se prvo obraća, da oni kažu šta može da se rekonstruiše, a šta ne. U ovom slučaju, koliko je nama poznato, iz dokumentacije koja je već izdvojena, Zavod je tražio samo sanaciju stakala i pločica na samoj nadstrešnici, a da se ne vrši rekonstrukcija. To je bilo njihovo mišljenje i oni koji su radili podnijeli su takav projekat, što je Zavod odobrio", istakao je Dačić.

Naglašava da ne vjeruje da bi, ako je taj projekat koštao između 50 i 60 miliona eura, bilo važno da se uštedi na rekonstrukcija nečega što, kako kaže, sigurno ne vrijedi toliko.

"Iz onoga se može pretpostaviti – došlo je do korozije sajli, jer su stare praktično 60 godina. One nisu mijenjane tokom rekonstrukcije objekta. Tu se postavlja pitanje da li je dovoljno da Zavod samo kaže da ne treba da se mijenja, jer je istorijska zgrada, pa da mi to držimo 300 godina tako, iako možda neko nema svijest da time ugrožava bezbjednost ljudi", tvrdi Dačić.

Objašnjava da su dokazi izvojeni i da ih čuva policija, čekajući vještačenje.

"Mi nećemo bježati od toga da se utvrdi odgovornost ko je za ovo kriv. Ali sada treba poći od tih činjenica", zaključuje Dačić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.

Babiš Spajiću: Vidljiv i mjerljiv proces proširenja - Crna Gora u EU što prije

Utorak, 20.01.2026 | 19:08

Proces proširenja EU konačno je vidljiv i mjerljiv na primjeru Crne Gore, poručeno je sa sastanka predsjednika Vlade Milojka Spajića i predsjednika Vlade Češke Republike Andreja Babiša.

BS postavila DPS-u uslove za opstanak vlasti u Bijelom Polju: Traže preuzimanje ključnih funkcije u Opštini

Utorak, 20.01.2026 | 19:36

Bošnjačka stranka (BS) uputila je Demokratskoj partiji socijalista (DPS) precizne političke i kadrovske zahtjeve kao uslov za nastavak podrške aktuelnoj lokalnoj vlasti u Bijelom Polju, potvrdio je za portal Standard izvor blizak pregovorima.

Kurti: Srbija bolje nego ikad razumije da je Kosovo država

Utorak, 20.01.2026 | 18:12

Kosovski premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti danas je u Davosu, gdje učestvuje na Svetskom ekonomskom forumu, izjavio da je Srbija „bolje nego ikad razumjela da je Kosovo država“, iako je malo vjerovatno da će ga uskoro priznati, navodeći da je važno da se „san Srbije o povratku ugasi“, prenijela je Koha.

Otvara se Ambasada Crne Gore u Kataru

Utorak, 20.01.2026 | 18:49

Crna Gora i Katar žele da unaprijede ekonomsku saradnju, poručeno je sa sastanka premijera Milojka Spajića sa ministrom finansija Katara Ali bin Ahmed Al Kuvarijem u Davosu.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 20.01.2026 | 00:00

Pretežno oblačno sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu u južnim i centralnim oblastima, uglavnom u drugom dijelu dana.

Megan Markl se ne vraća na Netfliks

Utorak, 20.01.2026 | 21:59

Serija Megan Markl “With Love, Meghan” neće se vratiti na Netfliks za treću sezonu, saznaje Page Six iz više izvora.

Suhomesnati proizvodi pod lupom SZO: Kancerogeni su poput cigareta

Utorak, 20.01.2026 | 21:45

Salame, paštete, kobasice, viršle, kulen, čajna... – svakodnevni izbor na trpezi mnogih građana – odnedavno se nalaze u kategoriji jedan kancerogenih namirnica Svjetske zdravstvene organizacije.

Dinar: Želim da nastavim, niko od igrača me nije razočarao

Utorak, 20.01.2026 | 20:17

Prvo veliko takmičenje pod komandom selektora Didijea Dinara prošlo je razočaravajuće – nakon tijesnog poraza od Slovenije, „lavovi“ su u mečevima protiv Farskih Ostrva i Švajcarske djelovali kao tim koji je zalutao na Evropsko prvenstvo.

Britanska vlada odobrila izgradnju najveće kineske ambasade u Evropi uprkos špijunskim sumnjama

Utorak, 20.01.2026 | 21:18

Vlada Ujedinjenog Kraljevstva odobrila je Kini izgradnju najveće ambasade u Evropi u kompleksu Royal Mint Court u Londonu, iako brojni britanski i američki političari upozoravaju da bi objekat mogao poslužiti kao baza za špijuniranje.

Nuklearna elektrana Černobil ostala bez struje nakon ruskog napada

Utorak, 20.01.2026 | 21:08

Nuklearna elektrana Černobil ostala je bez vanjskog napajanja električnom energijom. To je posljedica ruskog napada u kojem su oštećeni i dalekovodi koji opskrbljuju druge nuklearne elektrane.

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.

Borozan: Ovo nije realna slika naše reprezentacije, preuzimam odgovornost

Utorak, 20.01.2026 | 19:51

Naša rukometna reprezentacija ubjedljivim porazom od Švajcarske završila je nastup na Evropskom prvenstvu. Reprezentativac Vuko Borozan nije krio razočaranje nakon meča.

Rast cijena neminovan, građani nijesu iznenađeni

Utorak, 20.01.2026 | 20:41

Za godinu porasle su cijene gotovo svih proizvoda i usluga. To pokazuju podaci Monstata za decembar minule godine u odnosu na isti mjesec 2024.

Perišić želi nazad na Meacu

Utorak, 20.01.2026 | 20:07

Ivan Perišić želi povratak u Inter, ali konačna odluka je na PSV-u.