Petak, 08.11.2024 | 16:01
IZVOR: dan.online

Popović pred Esbjerg: Ukoliko uđemo u trku nemamo šta da tražimo

Pauze u Ligi šampiona nekim timovima prijaju, ali ne i rukometašicama Budućnosti koje ne igraju domaće prvenstvo i nemaju mečeve koji bi poslužili za podizanje forme.




Foto: arhiva, BALKAN HANDBALL - Najbolji rukomet dolazi odavde/ YouTube screenshot

Nedostatak utakmica je veliki problem za tim Bojane Popović, koji sjutra u okviru sedmog kola B grupe u "Morači" od 18 sati dočekuje danski Esbjerg, ekipu koja je na skoru (4-2) i koja je pravljena da napadne titulu prvaka Evrope.

"Najveći problem koji može da nam se desi je problem neigranja već tri sedmice. Za to vrijeme je ekipa Esbjerga imala ukupno sedam utakmica na visokom nivom, računajući reprezentativne obaveze i tri utakmice u domaćem šampionatu. Koliko god mi pokušavali da kroz treninge približimo to utakmici, to nije to, jer na treningu nemamo 14 vrhunskih igračica koje će jedne drugima da pariraju. Uzalud mi sastavimo dobru prvu postavu kada na sparingu sedam mlađih rukometašica ne mogu prvotimkama da pruže jači otpor. Makar da igramo utakmice regionalne lige mnogo bi nam značilo, ali prosto ih nemamo. Iskreno, ne znamo kao trenutno "stojimo" jer je pauza bila duga. Pojedine igračiće koje nastupaju za reprezentaciju su se i tu malo potrošile. Probaćemo, kao i protiv ostalih ekipa, da zbijemo redove i da pružimo što jači otpor", rekla je šef stručnog štaba Budućnosti, Bojana Popović.

"Plave" nakon šest kola imaju samo bod na kontu osvojen protiv prvaka Evrope Đera, a onda su uslijedila dva vezana poraza od Ludvigzburga i Vajpersa. Protiv Esbjerga koji je pokriven sjajno na svim pozicijama i čijom igrom diriguje Heni Rejstad, Budućnost je autsajder i sve osim pobjede trenutno drugoplasiranog tima danskog šampionata bila bi senzacija.

"Karika koja vuče cijeli tim je Rejstad, ona čini ostale rukometašice za 30 do 40 posto boljima. Nisu oko nje vrhunske rukometašice ali jesu dobre, sportski inteligentne i maskimalno korite što je imaju us vom okruženju. Njihov trener je izjavio da zna da se njihovi protivnici fokusiraju isključivo na Rejstad i da žele da je "zatvore" ali Esbjerg uvijek nađe način da i ostale igračice uključi u igru a i da Heni bude na svom nivou", stakala je Popović.

Obaveza ekipe je da pruži svoj maksimum i da izbjegne trku sa Esbjergom.

"Moramo da pristupimo utakmici kao tim, da igramo našu igru i uvedemo utakmicu u ritam koji nama odgovara. Jedino tako možemo da se nosimo sa Esbjergom. Ukoliko uđemo u trku sa njima nemamo šta da tražimo jer su u trčanju neprikosnoveni. Taj adut im moramo uzeti iz ruku. Nadam se da ćemo makar jedan dio utakmice uspjeti da pariramo, da će se kroz ovaj meč djevojke malo uzdignuti i dobiti samopouzdanje pred nastavak sezone i reprezentativnu karijeru",  poručila je Popović.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Zirojević: Novi šok za Lekovića, a koliko se samo pripremao uz Megatrend literaturu

Petak, 13.03.2026 | 13:34

"Današnja ostavka Andrije Nikolića na mjesto predsjednika Anketnog odbora novi je šok za poslanika Demokrata". 

Vuković Kuč: Obavijestila sam međunarodne partnere o pokušaju da se ukine pravo pro-EU poslanicima da govore u Skupštini

Petak, 13.03.2026 | 08:22

Ni po koju cijenu nećemo pristati da nas maltretiraju ljudi nedorasli politici, niti ćemo odustati od rada za članstvo Crne Gore u EU, poručila je poslanica Demokratske partije socijalista (DPS) Aleksandra Vuković Kuč.

Novi tripl-dabl Nikole Jokića

Petak, 13.03.2026 | 08:24

Srpski košarkaš je do 187. tripl-dabla u karijeri, a 25. u sezoni došao sa 30 poena, 20 skokova i 12 asistencija.

Nikolić podnio ostavku: Nećemo da učestvujemo u političkom marketingu većine

Petak, 13.03.2026 | 11:09

Šef Poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista podnio je ostavku na mjesto predsjednika Anketnog odbora koji se bavi slučajevima politički motivisanih ubistava koja su se dogodila od uvođenja višestranačja do danas, kao i okolnostima fizičkih napada i prebijanja novinara i drugih slobodnih intelektualaca od strane policijskih službenika poznatih kao „crne trojke“.

Autobuski prevoznici neće poskupiti karte

Petak, 13.03.2026 | 08:29

Poskupljenja karata za putnički saobraćaj zasad neće biti, saopšteno je "Danu" iz organizacije Klaster prevoz Crne Gore, koji okuplja najveći broj crnogorskih autobuskih prevoznika.

Kovačević optužio DPS da su polomili i odnijeli vrata

Petak, 13.03.2026 | 21:32

Primjetno je da je više vrata u objektu izbijeno i odneseno od strane prethodnog korisnika, saopštio je danas predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević, tokom obilaska prostorija u Ulici narodnih heroja. Tu je mislio na Demokratsku partiju socijalista-.

Kirije u Podgorici pale za 20 odsto, Udruženje podstanara planira kontrolu cijena

Petak, 13.03.2026 | 21:15

Veliki broj stranaca je otišao, a sa njima su pale i kirije, i to za 20 odsto. Više u novčaniku ostaje za 60 hiljada podstanara, koliko ih je na nivou države. No, i danas, za plaćanje kirije za jednosoban stan, treba izdvojiti oko 400 eura, što je, na prosječnu platu od oko 1000 eura, bolni izdatak. Evo kako Udruženje podstanara planira da kontroliše cijene izdavanja u narednom periodu.

Živković u Kolašinu: Slijede političke promjene koje će označiti kraj propadanja Crne Gore

Petak, 13.03.2026 | 21:02

Predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković, boravio je u radnoj posjeti Kolašinu, gdje se sreo sa brojnim građanima, članovima i lokalnim funkcionerima, sa kojima je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi.

Đukanović: Odlazak Lakovića neće kvantitativno ugroziti PES, ali može uticati na kredibilitet partije

Petak, 13.03.2026 | 20:45

Nakon što su poslanici prije sedam dana usvojili izmjene i dopune zakona o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost, uslijedile su ostavke u parlamentu. Prvi je to učinio poslanik PES-a Miodrag Laković koji je napustio tu partiju. Odlazak Lakovića, prema riječima profesorice Nikolete Đukanović, neće u kvantitativnom smislu ugroziti PES, ali može uticati na kvalitet partije.

Drama između Luke Dončića i njegove bivše vjerenice: Želio odvesti kćerku u Ameriku, ona zvala policiju

Petak, 13.03.2026 | 20:22

Nakon što je Luka Dončić potvrdio da je otkazao zaruke s Anamarijom Goltes, objavljeni su detalji drame koja je izbila između njih nakon što su se rastali.

Đani hitno operisan, ugradili mu stentove: Supruga otkrila detalje

Petak, 13.03.2026 | 20:05

Pevač Radiša Trajković Đani sinoć je hitno operisan na VMA. Njemu je ugrađeno pet stentova, a tim povodom oglasila se njegova supruga Slađa koja je rekla da se on sada osjeća bolje.

U posljednje dvije godine zaposleno 309 zdravstvenih radnika, 224 napustilo sistem

Petak, 13.03.2026 | 19:30

Iako se prethodnih dana u medijima pojavila informacija da je 26 ljekara i 256 medicinskih sestara i tehničara napustilo Klinički centar Crne Gore i prešlo u privatni sektor, predsjednik Samostalnog sindikata zdravstva Mihailo Babović kazao je za RTV Podgorica da državni zdravstveni sistem nema alternativu.

MUP: Građani nemarom izazivaju požare, o spaljivanju otpada obavijestiti lokalnu službu

Petak, 13.03.2026 | 19:21

Prethodnih dana Operativno komunikacioni centar 112 je zabilježio veći broj prijava požara na otvorenom prostoru a samim tim i angažovanje opštinskih službi zaštite i spašavanja na gašenju istih, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Stanić: Tražimo od Vlade da smanji iznos akciza na gorivo

Petak, 13.03.2026 | 18:57

Ako je Vlada Crne Gore u nečemu trebala da slijedi Vladu Srbije, onda bi to bilo smanjenje akciza na gorivo, koje je susjedna država smanjila za 20 odsto i time spriječila ogromni rast cijena na pumpama koji se desio u našoj zemlji, kazao je predsjednik GO Socijaldemokratske partije i predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić.

Fudbalski savez Irana: Niko ne može isključiti Iran sa SP, Amerika je ta koja treba biti izbačena

Petak, 13.03.2026 | 18:45

Fudbalski savez Irana odgovorio je predsjedniku SAD Donaldu Trampu na njegovu izjavu da ne bi trebalo da dođu na Svjetsko prvenstvo zbog bezbjednosti svojih igrača.