Petak, 08.11.2024 | 16:08
IZVOR: kolektiv.me

Vlada dala SAGLASNOST za zakup objekta u Donjoj Gorici za potrebe studentskog doma

Vlada je na današnjoj telefonskoj sjednici, na osnovu pribavljenih saglasnosti većine članova, dala saglasnost za zakup objekta u Donjoj Gorici za potrebe studentskog doma.




Foto: Vlada Crne Gore/S.Matić 

“Ministarstvu prostornog planiranja, urbanizma i drzavne imovine obratila se Uprava za državnu imovinu aktom broj 02-012/24-13351 od 8.11.2024. godine, kojim je dostavila Informaciju o Vladi Crne Gore o zakupu objekta u Donjoj Gorici za potrebe studentskog doma”, saopšteno je iz Vlade.

Ministarstvo je 7. novembra proslijedilo Upravi za državnu imovinu, Zahtjev za zakup objekta u Donjoj Gorici za potrebe studentskog doma koje je ministarstvu dostavila JU Dom učenika i studenata Podgorica kao i ponudu privrednog društva Čelebić city d.o.o.

“Kako je navedeno u zahtjevu, poslovni objekat se zakupljuje na period od dva mjeseca, nalazi se u Podgorici – Donjoj Gorici, ukupne površine 4210 m2″, navode iz Vlade.

Ponuđena cijena zakupnine na mjesečnom nivou iznosi šest eura po metru kvadratnom +PDV, odnosno 30.564,60 eura sa uračunatim PDV-om na mjesečnom nivou što za dva mjeseca ukupno iznosi 61.129,20 eura sa uračunatim PDV-om.

"Zakonom o javnim nabavkama u članu 14 stav 1 definisano je izuzeće za nabavke specifičnih predmeta. Ovaj zakon ne primjenjuje se na: 1) kupovinu ili zakup zemljišta, gradevinskih objekata ili druge nepokretne imovine kao i prava koja se na njih odnose”, zaključuju iz Vlade.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Dvije osobe uhapšene u Podgorici, osumnjičene za nasilničko ponašanje

Srijeda, 02.09.2026 | 15:18

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica rasvijetlili su krivično djelo nasilničko ponašanje, izvršeno krajem avgusta, i po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici uhapsili N.M. (44) i B.M. (25), saopšteno je iz Uprave policije.

Majka jednog od najboljih fudbalera otkrila: "Morao je na operaciju srca..."

Srijeda, 02.09.2026 | 15:04

Majka jednog od najboljih fudbalera, Kristijana Ronalda, Dolores Aveiro, otkrila je u razgovoru za engleski list San da je njen sin kao petanestogodišnjak bio podvrgnut laserskoj intervenciji na srcu zbog aritmije, što mu je omogućilo da nesmetano nastavi sa vrhunskom karijerom.

Akcija “Pojas”: U Podgorici sankcionisano 110 vozača

Srijeda, 02.09.2026 | 14:32

Podgorička policija srovela je danas prije podne akciju pojas i tom prilikom sankcionisala 110 vozača.

Vuksanoviću predstavljeni novi minobacački sistemi Vojske Crne Gore

Srijeda, 02.09.2026 | 14:24

Načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Miodrag Vuksanović, obišao je u kasarni „Milovan Šaranović“ u Danilovgradu nove SPEAR minobacačke sisteme kalibra 120 mm, integrisane na lako oklopna taktička vozila JLTV Oshkosh, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

UIKS: Ukupno 29 pritvorenika štrajkuje glađu, pruža im se kontinuirana zdravstvena zaštita

Srijeda, 02.09.2026 | 13:59

Ukupno 29 pritvorenika smještenih u Istražnom zatvoru Podgorica učestvuje u štrajku glađu, saopšteno je iz Uprave za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS).

Hadžić: Izdajnici su Đukanović i Marković, na mene ne utiču pritisci nikakve vrste i ni od kakve sile i nesoja

Srijeda, 02.09.2026 | 21:56

Poslanik sa liste Pokreta Evropa sad (PES) Seid Hadžić, nazvao je izdajnicima nekadašnjeg predsjednika i premijera Crne Gore i bivšeg predsjednika Demokratske partije socijalista (DPS) Mila Đukanovića i nekadašnjeg premijera i bivšeg visokog funkcionera DPS-a Duška Markovića.

Dukić bez medalje u Tarantu

Srijeda, 02.09.2026 | 15:23

Uoči poslednje dva dana i poslednje tri regate crnogorski jedriličar bio je na pol poziciji, uoči poslednje regate bio je na trećem mestu, ali je na kraju takmičenje završio na šestom.

Dvije osobe uhapšene u Podgorici, osumnjičene za nasilničko ponašanje

Srijeda, 02.09.2026 | 15:18

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica rasvijetlili su krivično djelo nasilničko ponašanje, izvršeno krajem avgusta, i po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici uhapsili N.M. (44) i B.M. (25), saopšteno je iz Uprave policije.

Vanredni parlamentarni izbori u Srbiji 25. oktobra

Srijeda, 02.09.2026 | 15:08

Vanredni parlamentarni izbori u Srbiji će biti održani 25. oktobra, prenijela je danas Radio-televizija Srbije.

Škole zabranjuju upotrebu vještačke inteligencije

Srijeda, 02.09.2026 | 14:42

Državne škole u Njujorku zabranile su upotrebu vještačke inteligencije tokom školske 2026-2027. godine, potvrdio je taj školski okrug za ABC Njuz.

Akcija “Pojas”: U Podgorici sankcionisano 110 vozača

Srijeda, 02.09.2026 | 14:32

Podgorička policija srovela je danas prije podne akciju pojas i tom prilikom sankcionisala 110 vozača.

Vuksanoviću predstavljeni novi minobacački sistemi Vojske Crne Gore

Srijeda, 02.09.2026 | 14:24

Načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Miodrag Vuksanović, obišao je u kasarni „Milovan Šaranović“ u Danilovgradu nove SPEAR minobacačke sisteme kalibra 120 mm, integrisane na lako oklopna taktička vozila JLTV Oshkosh, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

UIKS: Ukupno 29 pritvorenika štrajkuje glađu, pruža im se kontinuirana zdravstvena zaštita

Srijeda, 02.09.2026 | 13:59

Ukupno 29 pritvorenika smještenih u Istražnom zatvoru Podgorica učestvuje u štrajku glađu, saopšteno je iz Uprave za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS).

Jakšić Stojanović: Nikšić zaslužuje status univerzitetskog centra

Srijeda, 02.09.2026 | 13:37

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić Stojanović poručila je da Nikšić zaslužuje status univerzitetskog centra, te da se intenzivno radi na unapređenju uslova za visoko obrazovanje u tom gradu.

Ryanair: Avio-karte u Evropi poskupiće naredne godine ako cijena nafte ostane visoka

Srijeda, 02.09.2026 | 13:23

Avio-kompanija Ryanair upozorila je da bi cijene avionskih karata na evropskim kratkim linijama mogle značajno porasti tokom ljeta 2027. ukoliko cijene nafte ostanu na sadašnjim visokim nivoima, dok bi pojedine konkurentske kompanije mogle imati ozbiljne finansijske probleme ili čak bankrotirati.