Petak, 08.11.2024 | 17:33
IZVOR: analitika.me /dan.me

Piperović: Optužnica PROTIV Katnića i Lazovića NIKADA NEĆE BITI POTVRĐENA, u njoj nema ništa

Advokat Zoran Piperović kazao je da optužnica protiv Milivoja Katnića i Zorana Lazovića nikad neće biti potvrđena jer u njoj nema ništa.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro; YouTube screenshot/PR Centar (Kolaž)

On je to naveo u izjavi za medije, nakon što je današnje ročište za kontrolu optužnice prekinuto zbog obaveze jednog od sudija povodom sastanka sa nadležnima a vežano za zahtjev zaposlenih u pravosuđu koji se odnosi na poboljšanje uslova rada.

Sudskim vijećem je predsjedavao sudija Zoran Radović a članovi vijeća su i sudija Vesna Kovačević i sudija Nenad Vujanović.

Bivši glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić se na kraju ročišta sudu obratio molbom da termin za naredno ročište bude zakazan što prije, jer je lošeg zdravstvenog stanja. 

Advokat Zoran Piperović je naglasio da je danas dva ipo sata tužilac Miloš Šoškić iznosio nešto što nema veze sa dispozitivom optužnice.

Šoškić je na današnjem ročištu, sve vrijeme, čitao navode SDT- a o identifikaciji korisnika SKY aplikacije, među kojima su kako tvrdi tužilac: Ljubo Milović, Petar Lazović, Marko Novaković, Milan Vučinić, Radoje Zvicer, Duško Roganović, Darko Šarić, Marko Miljković, Veljko Belivuk.

Šoškić je obraćanje sudu počeo navodeći da je SDT putem Međunarodne pravne pomoći, uz saradnju sa Ministarstvom pravde, od nadležnih organa Francuske nabavilo SKY komunikaciju, među kojima je i ona za koju smatraju da je bitna za ovaj krivično pravni postupak a za koju je istakao da mogu da koriste kao dokaz. 

Šoškić je kazao da je SDT identifikacije prethodno pomenutih lica (među kojima nisu Zoran Lazović i Milivoje Katnić kao korisnike SKY aplikacije utvrdilo na osnovu, između ostalog, životnih prilika, službenih zabilješki Uprave policije, fotografija, poruka koje se odnose na rođenja djece, na smrtne slučajeve u porodici, na proslave rođendana, poruke koje su razmjenjivane sa suprugama, novinskim člancima, evidencijama o prelsku graničnog prelaza i slično.

Veći dio komunikacije koju je danas Šoškić citira je privatne prirode.

 Šoškić je naveo da je iz poruka koje su se, kako SDT sumnja, odvijale između Petra Lazovića, Radoja Zvicera, Milana Vučinića, Darka Šarića i drugih, zaključeno danavedena lica komuniciraju o Katniću i Lazoviću i njihovim navodnim djelovanjima koja su, kako SDT smatra bila protivpravna.

U jednom trenu, u sudnici, advokat Piperović se sudu obratio kazavši da tužilac pominje osobe koje nisu obuhvaćene ovom optužnicom. Sudija Radović je opomenuo advokata Piperovića jer je prekinuo tužioca u izlaganju.

Za sve vrijeme današnjeg ročišta optuženi Katnić i Lazović nisu mogli da se obrate sudu povodom optužbi koje se njima stavljaju na teret.

Sud je odredio naredni 18. 11. 2024. kaotermin za nastavak ročišta.

Podsjećamo, Specijalno državno tužilaštvo (SDT) podiglo je 11. novembraoptužnicu protiv bivšeg glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića i nekadašnjeg oficira policije Zorana Lazovića.

Katnić i Lazović su uhapšeni 14. aprila, po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva. Pritvor im je tom prilikom određen zbog "opasnosti od bjekstva i mogućeg uticaja na svjedoke". Tužilaštvo ih sumnjiči za učešće i stvaranje kriminalne organizacije i zloupotrebu službenog položaja. Tužilaštvo tereti Lazovića da je formirao kriminalnu organizaciju, čiji su članovi, osim Katnića, postali i specijalni tužilac Saša Čađenović i sin Lazovića, agent Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) Petar Lazović.

Do hapšenja je došlo na osnovu saradnje tužilaštva sa Europolom, Agencijom Evropske unije (EU) za saradnju organa za sprovođenje zakona. Milivoje Katnić je bio glavni specijalni tužilac od 2015. do februara 2022. godine, kada je penzionisan. Tužilac Saša Čađenović je bio njegov zamjenik. Uhapšen je u decembru 2022. zbog navodnih veza sa kavačkim kriminalnim klanom.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Advokatski tim Aca Đukanovića: Zaklinjanje se odnosilo na slučaj „Limenka“, ne na tužbu

Srijeda, 22.04.2026 | 17:37

Iz advokatskog tima Aca Đukanovića ukazali su na pomenutu okolnost, za koju su kazali da žele da vjeruju da je posljedica omaške u prenošenju, a ne namjere da se izjave sa ročišta interpretiraju van njihovog stvarnog smisla

Određeno zadržavanje Bjelopoljcu: Osumnjičen da je sjekirom razbio šoferšajbnu sugrađaninu usred vožnje

Srijeda, 22.04.2026 | 17:01

Državni tužilac u ODT Bijelo Polje, nakon saslušanja osumnjičenog D.S. iz tog grada, donio je rješenje kojim mu je određeno zadržavanje u trajanju do 72 sata zbog sumnje da je sjekirom polomio šoferšajbnu na vozilu kojim je upravljao B.K.

Podnijet optužni predlog protiv optuženih u slučaju uginuća i nelegalnog zakopavanja 18.000 komada živine

Srijeda, 22.04.2026 | 16:12

Osnovno državno tužilaštvo u Bijelom Polju podnijelo je optužni predlog protiv dvije firme iz Bijelog Polja i izvršnih direktora u tim firmama zbog sumnje da su počinili krivičnog djela prenošenje zaraznih bolesti kod životinja i biljaka.  

Mujović odao priznanje košarkašicama Budućnosti Bemax za rezultate i doprinos sportu

Srijeda, 22.04.2026 | 17:11

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, sa saradnicima, upriličio je danas prijem za košarkašice ŽKK Budućnost Bemax, povodom ostvarenih rezultata i kontinuiranog doprinosa promociji sporta u glavnom gradu.

Digitalna bezbjednost u fokusu AMU radionica u Ulcinju, Baru, Zeti i Danilovgradu

Srijeda, 22.04.2026 | 17:59

Agencija za audiovizuelne medijske usluge (AMU) nastavila je sprovođenje aktivnosti usmjerenih na razvoj medijske pismenosti i unapređenje digitalnih kompetencija među djecom i mladima, kroz aprilski ciklus radionica u više crnogorskih opština.  

Adžović: Vladavina prava i evropske integracije ključ za nove investicije u regionu

Srijeda, 22.04.2026 | 19:10

Ministarka javnih radova Majda Adžović učestvovala je na panelu „Gdje se kapital susreće sa ambicijom: Investiranje u Jadranski region“, održanom u okviru Adria Future Summit, gdje je predstavila investicione potencijale Crne Gore i razvojne perspektive Jadranskog regiona.

Šahmanović: Crna Gora je krenula putem energetske tranzicije“

Srijeda, 22.04.2026 | 18:50

Tivat je danas, otvaranjem Adria Future Summit 2026 u Porto Montenegru, postao mjesto susreta regionalnih i međunarodnih lidera, investitora, predstavnika institucija i donosilaca odluka koji će tokom naredna tri dana razgovarati o energetici, investicijama, inovacijama i održivoj budućnosti regiona, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva.  

Košta: Radna grupa ključna prekretnica; Kos: Jasno priznanje napretka

Srijeda, 22.04.2026 | 19:02

Predsjednik Evropskog savjeta Antonio Košta čestitao je Crnoj Gori na odluci o uspostavljanju Radne grupe za izradu pristupnog Ugovora.

Medvjed priredio urnebesne scene spasiocima u SAD-u: Morali ga nakratko omamiti kako bi ga spustili s drveta

Srijeda, 22.04.2026 | 18:09

Stanovnici Albanija u Njujorku imali su neobičnog posjetitelja u ranim jutarnjim satima, i to mladog crnog medvjeda koji se smjestio visoko na drvetu u blizini Druge avenije i ulice Rajmo.

Satler: Veliki korak ka EU, bravo Crna Goro

Srijeda, 22.04.2026 | 17:50

Dobre vijesti stižu iz Brisela – države članice Evropske unije danas su dale zeleno svjetlo za formiranje radne grupe koja će raditi na izradi Ugovora o pristupanju Crne Gore,  kazao je šef Delegacije EU u Crnoj Gori Johan Satler.  

„Šta se iza brda valja“: Trampov ambasador u NATO-u kaže da je vrijeme za novo poglavlje Srbije i NATO-a, a Dodik neutralan

Srijeda, 22.04.2026 | 18:36

U autorskom tekstu za beogradsku „Politiku“, američki ambasador pri NATO-u Metju G. Vitaker iznio je viziju budućih odnosa, ističući da je došlo vrijeme za novu eru saradnje zasnovanu na zajedničkoj istoriji i strateškim interesima.  

Advokatski tim Aca Đukanovića: Zaklinjanje se odnosilo na slučaj „Limenka“, ne na tužbu

Srijeda, 22.04.2026 | 17:37

Iz advokatskog tima Aca Đukanovića ukazali su na pomenutu okolnost, za koju su kazali da žele da vjeruju da je posljedica omaške u prenošenju, a ne namjere da se izjave sa ročišta interpretiraju van njihovog stvarnog smisla

Milatović 18. maja u Nikoziji: U fokusu razgovora izrada nacrta Ugovora o pristupanju Crne Gore EU

Srijeda, 22.04.2026 | 17:24

Na poziv predsjednika Kipra Nikosa Hristodulidisa predsjednik države Jakov Milatović 18. maja ide u posjetu Nikoziji.

Određeno zadržavanje Bjelopoljcu: Osumnjičen da je sjekirom razbio šoferšajbnu sugrađaninu usred vožnje

Srijeda, 22.04.2026 | 17:01

Državni tužilac u ODT Bijelo Polje, nakon saslušanja osumnjičenog D.S. iz tog grada, donio je rješenje kojim mu je određeno zadržavanje u trajanju do 72 sata zbog sumnje da je sjekirom polomio šoferšajbnu na vozilu kojim je upravljao B.K.

Podnijet optužni predlog protiv optuženih u slučaju uginuća i nelegalnog zakopavanja 18.000 komada živine

Srijeda, 22.04.2026 | 16:12

Osnovno državno tužilaštvo u Bijelom Polju podnijelo je optužni predlog protiv dvije firme iz Bijelog Polja i izvršnih direktora u tim firmama zbog sumnje da su počinili krivičnog djela prenošenje zaraznih bolesti kod životinja i biljaka.