Petak, 08.11.2024 | 18:09
IZVOR: rtcg.me

U toku sastanak predstavnika Vlade i sudija povodom zahtjeva o POVEĆANJU ZARADA

Za večeras je zakazan sastanak u Ministarstvu finansija povodom zahtjeva sudija koji se odnosi na povećanje zarada, poboljšanje uslova rada.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Zbog navedenog sastanka je i prekinuto današnje ročište za kontrolu optužnice protiv Milivoja Katnića i Zorana Lazovića.

Sudija Nenad Vujanović, koji je član vijeća koje postupa na ovom ročištu, je jedan od predstavnika zasposlenih u pravosuđu koji će da prisustvuje navedenom sastanku. To je na pomenutom ročištu danas kazao sudija Zoran Radović.

Podsjećamo, Udruženje sudija Crne Gore najavilo je da će u periodu od 18. do 29. novembra 2024. godine odložiti se sve radnje u sudskim postupcima, osim u pritvorskim, postupcima prema maloljetnicima i predmetima hitne prirode gdje bi mogla nastati nenadoknadiva šteta.

Pomenuti prekid rada su najavili zbog, kako su naveli, negativnog odnosa Vlade Crne Gore prema sudskoj grani vlasti.

U saopštenju ranije dostavljenom portalu Dan, navode da se na ovaj korak odlučuju i zbog nepoštovanju preuzetih obaveza iz čl. 5 Zakona o Sudskom savjetu i sudijama kojim je određeno da sudije ostvaruju pravo na zaradu, naknadu zarade, druga primanja i prava u vezi sa vršenjem sudijske funkcije u skladu sa zakonom kojim se uređuju zarade nosilaca pravosudnih funkcija.

“Kao privremeno rješenje Vlada Crne Gore da usvoji zajednički predlog Udruženja sudija i Sudskog savjeta o izmjenama Zakona o zaradama zaposlenih u javnom sektoru o povećanju koeficijenta za obračun zarade sudija. Kao trajno rješenje Vlada Crne Gore da garancije da će do 31.03.2025. godine utvrditi predlog Zakon o zaradama nosilaca pravosudnih funkcija. U cilju ostvarivanja prednjih zahtjeva, Udruženje sudija Crne Gore je odlučno o preuzimanju sledećih mjera upozorenja: 11 Novembra 2024. godine u periodu od 11.00-12.00 časova odlažu se sve radnje u sudskim postupcima, osim u pritvorskim, postupcima prema maloljetnicima i predmetima hitne prirode gdje bi mogla nastati nenadoknadiva šteta”, navode u saopštenju.

Najavljuju da će u periodu od 18. novembra 2024. godine do 29. novembra 2024. godine odlažu se sve radnje u sudskim postupcima, osim u pritvorskim, postupcima prema maloljetnicima i predmetima hitne prirode gdje bi mogla nastati nenadoknadiva šteta.

“U drugostepenim postupcima održavaće se sjednice vijeća, ali se neće otpremati odluke osim u pritvorskim, postupcima prema maloljetnicima i predmetima hitne prirode gdje bi mogla nastati nenadoknadiva šteta”, ističu u saopštenju.

Napominju da za vrijeme trajanja mjera upozorenja sudije koje provode mjere će biti na radnom mjestu i obavljati ostale poslove iz svoje dužnosti cijelo radno vrijeme.

“Ovo su početne mjere, koje će se prekinuti u onom momentu kada Vlada Crne Gore usvoji zahtjeve, dok će u suprotnom iste biti nastavljene ili izmijenjene u skladu sa odlukama USCG”, zaključuju u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ljiljanić: Po završetku radova od Podgorice do Andrijevice stizaće se za manje od 40 minuta

Petak, 26.06.2026 | 18:52

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica ozvaničena je danas, a na ceremoniji koja je održana na Mateševu okupili su se predstavnici Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta, prenosi RTCG.

U toku ceremonija povodom početka pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:44

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica ozvaničen je danas, na ceremoniji koja je počela u 18 sati. Ceremoniji prisustvuju predstavnici Vlade i institucija, međunarodni partneri, izvođači radova i kompanije uključene u realizaciju projekta, prenosi RTCG.

Završena evaluacija zvanične statistike Crne Gore

Petak, 26.06.2026 | 17:35

Uprava za statistiku Crne Gore, zajedno sa ostalim proizvođačima zvanične statistike, uspješno je završila Peer Review evaluaciju Evropskog statističkog sistema, jednu od najznačajnijih međunarodnih procjena kvaliteta zvanične statistike. Evaluacija je sprovedena u periodu od 21. do 26. juna 2026. godine s ciljem ocjene usklađenosti sistema zvanične statistike Crne Gore sa standardima Evropskog statističkog sistema (ESS) i Kodeksom prakse evropske statistike saopšteno je iz Monstata.

Drašković: Ako se trend nastavi, pred nama je najbolja sezona do sada

Petak, 26.06.2026 | 14:50

U Crnoj Gori trenutno boravi oko 100 hiljada turista, što je 10 odsto više nego prošle godine, kazao je za Javni servis državni sekretar u Ministarstvu turizma Petar Drašković.

Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka

Petak, 26.06.2026 | 14:09

Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

Zirojević objavio podatke o kupovini stana: Poručio: Nekoga ko je čist, nikakvim lažima i izmišljotinama ne možete uprljati

Četvrtak, 25.06.2026 | 19:35

Nakon današnjih optužbi ministra odbrane Dragana Krapovića, poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević objavio je svu dokumentaciju o kupovini stana u Podgorici.

Na snazi narandžasti meteoalarm

Četvrtak, 25.06.2026 | 19:38

Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore izdao je novo upozorenje za sjutra, a narandžasti meteoalarm biće na snazi u sve tri regije države zbog ekstremno visokih temperatura i mogućih vremenskih nepogoda.

Cigarete poskupljuju od 20 do 30 centi

Petak, 26.06.2026 | 09:25

Proizvođač duvanskih proizvoda Japan tobako industri (JTI) objavio je u Službenom listu cijene koje će važiti od ponedjeljka, 6. jula i koje će biti više za 20 i 30 centi. Najjeftinija paklica cigareta koštaće 3,30 eura, a najskuplja 4,80 eura.

Uhapšen osumnjičeni za paljenje vozila supruge policajca u Podgorici

Petak, 26.06.2026 | 11:49

Podgorička policija uhapsila je sugrađanina S.K. (26) zbog sumnje da je upotrebom zapaljive tečnosti izazvao požar na automobilu u vlasništvu supruge policijskog službenika M.B.

Čola prvi put o ljubavnim brodolomima: Žene su mi više puta lomile srce

Četvrtak, 25.06.2026 | 21:35

Pjevač Zdravko Čolić progovorio je o emotivnim brodolomima iz prošlosti i priznao da ga ljubavni život nije uvijek mazio, iako danas uživa u skladnom braku sa suprugom Aleksandrom.

Ljiljanić: Po završetku radova od Podgorice do Andrijevice stizaće se za manje od 40 minuta

Petak, 26.06.2026 | 18:52

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica ozvaničena je danas, a na ceremoniji koja je održana na Mateševu okupili su se predstavnici Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta, prenosi RTCG.

U toku ceremonija povodom početka pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:44

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica ozvaničen je danas, na ceremoniji koja je počela u 18 sati. Ceremoniji prisustvuju predstavnici Vlade i institucija, međunarodni partneri, izvođači radova i kompanije uključene u realizaciju projekta, prenosi RTCG.

PODGORICA: Sjutra regionalna modna smotra ,,Modni mostovi Balkana”

Petak, 26.06.2026 | 18:27

U Podgorici će sjutra na platou kod Dvorca Petrovića biti održana regionalna modna manifestacija ,,Modni mostovi Balkana”. Riječ je o događaju koji okuplja istaknute dizajnere iz šest zemalja regiona. Publika će imati priliku da vidi šest revija renomiranih autora: Kaja Hrovat (Slovenija), Ivica Skoko (Hrvatska), Dragana Ognjenović (Srbija), HAAD (BiH), Nikola Petrovski (Sjeverna Makedonija) i Nataša Pejović (Crna Gora).

Danas početak pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:13

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica biće ozvaničen danas, a ceremonija je zakazana za 18 sati. Okupiće predstavnike Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta.

Održana sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost: Usvojeni prijedlozi odluka o postavljenju, razrješenju i unapređenju oficira

Petak, 26.06.2026 | 19:04

41. sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost kojom je predsjedavao predsjednik države Jakov Milatović, a na kojoj su prisustvovali predsjednik Skupštine Andrija Mandić i predsjednik Vlade Milojko Spajić, održana je danas.

Serena se vraća na Vimbldon, na startu protiv Australijanke Džoint

Petak, 26.06.2026 | 18:33

Žrijeb za ovogodišnji Vimbldon donio je nekoliko zanimljivih duela već u prvom kolu, a najveću pažnju privlači povratak Serene Vilijams u singl konkurenciji nakon gotovo četiri godine.

Vučićeviću zabranjen ulazak u Crnu Goru

Petak, 26.06.2026 | 17:00

Vučićević u Informeru, čiji je i vlasnik, a koji je blizak režimu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, u kontinuitetu širi govor mržnje na račun države Crne Gore i njenih građana

Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena

Petak, 26.06.2026 | 17:46

Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

Završena evaluacija zvanične statistike Crne Gore

Petak, 26.06.2026 | 17:35

Uprava za statistiku Crne Gore, zajedno sa ostalim proizvođačima zvanične statistike, uspješno je završila Peer Review evaluaciju Evropskog statističkog sistema, jednu od najznačajnijih međunarodnih procjena kvaliteta zvanične statistike. Evaluacija je sprovedena u periodu od 21. do 26. juna 2026. godine s ciljem ocjene usklađenosti sistema zvanične statistike Crne Gore sa standardima Evropskog statističkog sistema (ESS) i Kodeksom prakse evropske statistike saopšteno je iz Monstata.

Skupština opštine Bijelo Polje osnovala Savjet za prava djeteta

Petak, 26.06.2026 | 17:23

Skupština opštine Bijelo Polje osnovala je Savjet za prava djeteta ,kao stalno radno tijelo. Time je, prema riječima odbornice i podnosioca inicijative Vesne Pavićević, napravljen značajan korak ka stvaranju lokalne zajednice po mjeri djeteta i jačanju učešća djece u procesima donošenja odluka koje se tiču njihovog života.