Nedjelja, 10.11.2024 | 09:10
IZVOR: rtcg.me

Lekić: Roćenović NEMA bilo kakve veze sa krivičnim djelom koje joj je stavljeno na teret

Branilac okrivljene Svetlane Roćenović, advokat Damir Lekić kazao je da ona nema bilo kakve veze sa krivičnim djelom koje joj je stavljeno na teret.




Foto: YouTube screenshot/Media Biro 

Roćenović je uhapšena juče i sumnjiči če za krivično djelo prikrivanje. Kako je saopšteno iz Uprave policije, u dvorišnom dijelu njene porodične kuće pronađena su dva ukradena vozila sa kojih su prethodno uklonjene registarske oznake.

"Jedini njen grijeh u kompletnoj ovoj priči je taj što posjeduje određena parking mjesta koja iznajmljuje duži vremenski period posredsvom više agencija za nekretnine, kao i taj što joj je Predrag Milić zet koji je oženio njenu rođenu sestru, a koji je nakon isteka prethodnog zakupa njenih parking mjesta, potpuno legalno i zakonito, a sigurni smo i u svojoj najboljoj vjeri, posredovao da ona ta parking mjesta ponovo izda u zakup", naveo je Lekić.

Dodaje da Roćenović "nije upoznata ni sa bilo kojim nezakonitostima koje se eventualno odnose" na Milića.

Suspendovani policijski službenik Predrag Milić (45) uhapšen je zbog sumnje da je počinio krivično djelo kriminalno udruživanje u sticaju sa krivičnim djelom prikrivanje.

Lekić tvrdi da je Roćenović "samo kolateralna šteta povjerenja i davanja parking mjesta u zakup preko svog zeta".

"Radi se o izrazito časnoj i poštenoj građanki, koja je član ugledne porodice u kojoj se nekoliko njenih najbližih krvnih srodnika čak bavi policijskim poslom i koji nikada nisu imali problema sa zakonom, već isti izrazito poštuju i sprovode. Nažalost Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici nije imalo sluha, a očigledno ni rezona, da prepozna da ona nema bilo kakve veze sa bilo čim nezakonitim i nečasnim u konkretnom slučaju, te da je ona samo kolateralna šteta povjerenja i davanja ovih parking mjesta u zakup preko svog zeta, za kojeg smo takođe sigurni, da ni on nije bio svjestan ničega od ovoga, jer da jeste u svakako je ne bi “uvalio” u ovako težak problem", naveo je Lekić.

Kako je rekao stoprocentno je siguran u nevinost Svetlane Roćenović, a ubrzo će, saopštava on, kompletna javnost Crne Gore, a i Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici zaključiti ovo isto.

"I uočiti da se radi o jednom izrazito grubom nesporazumu prilikom kojeg je njoj usljed postupanja policije i državnog tužilaštva pričinjena nenadoknadiva šteta, a zbog čega je ona nažalost već postala žrtva", piše Lekić.

ČITAJTE DETALJNIJE!

Određeno zadržavanje suspendovanom policajcu i jednoj ženskoj osobi

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Orban: Prisilićemo Ukrajinu da otvori naftovod Družba

Četvrtak, 05.03.2026 | 15:41

Mađarski premijer Viktor Orban je izjavio da će Budimpešta “političkim i finansijskim sredstvima” prisiliti Ukrajinu da ponovo otvori naftovod Družba, kojim se rafinerije u Mađarskoj snabdijevaju naftom iz Rusije.    

Mikić o slučaju Aca Đukanovića: Moramo dobiti epilog "limenke", prvog miliona, privatizacija...

Četvrtak, 05.03.2026 | 15:26

Poslanik Građanskog pokreta URA i izvršni direktor partije Zoran Mikić rekao je da u Crnoj Gori više ne smije biti nedodirljivih i da zakon mora biti isti za sve.    

Milatović: EK jasno poručila da predložene izmjene zakona o ANB-u i unutrašnjim poslovima nijesu usklađene sa pravnom tekovinom EU

Četvrtak, 05.03.2026 | 15:01

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović komentarisao je danas dva aktuelna prijedloga zakona – Prijedlog zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost i Prijedlog zakona o unutrašnjim poslovima, navodeći da je Evropska komisija jasno ukazala na njihovu neusklađenost sa pravnom tekovinom Evropske unije.

Banjalučki sud odbio zahtjev Suda BiH da izbriše Dodika iz registra kao predsjednika SNSD-a

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:55

Osnovni sud u Banjoj Luci odgovorio je Sudu BiH na zahtjev za brisanje iz registra Milorada Dodika kao predsjednika SNSD-a.  

Mirjana Pajković razriješena funkcije u risanskom Domu starih

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:40

Donedavna državna sekretarka u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava Mirjana Pajković od danas više nije član Upravnog odbora JU Dom starih „Grabovac“ Risan.

Potraga za Miljanom Vešovićem traje 19 dana: U akciju uključena i avio-helikopterska jedinica

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:28

Potraga za nestalim Podgoričaninom Miljanom Vešovićem traje već 19 dana, a spasilačke ekipe i danas nastavljaju intenzivno pretraživanje korita rijeke Morače. U jutrošnjoj akciji, pored ronilaca i vatrogasaca, uključena je i avio-helikopterska jedinica koja iz vazduha nadgleda šire područje rijeke u potrazi za eventualnim tragovima.

Još jedan avion iz Dubaija sletio u Beograd

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:16

Avion prevoznika ''Flaj Dubai'' iz Dubaija sletio je u Beograd, objavljeno je na sajtu Aerodroma ''Nikola Tesla''.

Ovo su nova kadrovska rješenja Vlade

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:12

Vlada Crne Gore je, na današnjoj 116. sjednici kojom je predsjedavao potpredsjednik Vlade za međunarodne odnose i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović, razmotrila više kadrovskih pitanja.

Eraković: MUP i Demokrate iznijeli laži o potrebi izmjene zakona

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:05

Vidjeli smo da je čista laž da je dva zakona hitno trebalo mijenjati, kazao je potpredsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) i poslanik u Skupštini Crne Gore Jevto Eraković, prenosi Pobjeda.

Navodni Medenica se opet oglasio: OKG Demokrate i Šćepanović za račun škaljaraca ne hapse lice sa potjernice Interpola

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:00

Na društvenim mrežama pojavio se još jedan video snimak u nizu, na kojem se navodno Miloš Medenica obraća direktoru Uprave policije Lazaru Šćepanoviću.