Nedjelja, 10.11.2024 | 09:40
IZVOR: klix.ba

Tejlor Svift piše ISTORIJU - Oborila još JEDAN REKORD

Tejlor Svift je zvanično postavila novi rekord,  i ušla u istoriju sa sedam Gremi nominacija u kategoriji za album godine.




Foto: YouTube screenshot/Taylor Swift

Recording Academy je u susret objavi nominacija za dodjelu Gremija  2025. godine potvrdio da je Svift postavila velik rekord.

Ona je u ovoj kategoriji nominovana četvrtu godinu zaredom  i to za album "The Tortured Poets Department". Ovom nominacijom Tejlor je oborila svoj dosadašnji rekord od šest nominacija za album godine. Isti broj nominacija imala je i pjevačica Barbara Streisand.

Tejlor Svift je ukupno ostvarila 58 nominacija u karijeri, uz 14 osvojenih nagrada. Do sada je četiri puta osvajala nagradu za album godine i to za album "Fearless" 2010. godine, za album "1989" 2016. godine, album "Folklore" 2021. godine i "Midnights" ove godine. Ona je bila nominovana za album godine i sa "Red" 2014. godine i "Evermore" 2022. godine, ali nijedan od njih nije osvojio nagradu.

Tejlor je osim za album godine nominovana i u kategorijama za najbolji muzički video, snimak godine i pjesmu godine za "Fortnight" sa Post Maloneom i za najbolju duo izvedbu sa pjesmom u saradnji s Gracie Abrams, te za najbolji pop vokalni album sa "The Tortured Poets Deparmentom".

Podsjećamo, Tejlor Svift je prošlog mjeseca zvanično postala najbogatija muzičarka na svijetu i uspjela nadmašiti i Rijanu sa neto vrijednoću od 1,6 milijardi dolara.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

FIFA želi brži fudbal i kraj odugovlačenja: Stižu nova pravila na Mundijalu

Četvrtak, 26.03.2026 | 21:42

Svjetska kuća fudbala (FIFA) najavila je niz značajnih promjena pravila koje će biti primijenjene na ovogodišnjem Mundijalu u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Kanadi, sa ciljem da ubrza igru i smanji odugovlačenje.

DPS Podgorica: Velje brdo velja laž Vlade, nije započela izgradnja naselja, već zamišljenog, a ne projektovanog bulevara

Četvrtak, 26.03.2026 | 21:35

"Useljenje sredinom godine, a nema plana za nove iskope za sve instalacije? Useljenje sredinom godine, a nema projekta izmještanja ili podizanja visine postojećih dalekovoda, ni usklađivanja sa nastavkom autoputa, koji ide u pravcu zamišljenog bulevara".

Čarapić: Ne bih vjerovao reformama koje predlaže DPS, Rakočević: Ne vjerujemo ljudima iz parlamentarne većine

Četvrtak, 26.03.2026 | 21:27

U emisiji „Argumenti“ na Televiziji Crne Gore raspravlja se o o predlogu zakona o otvorenim izbornim listama. Dok Vasilije Čarapić (PES) sumnja u reforme DPS-a Rakočević naglašava da očekuje podršku za njihov predlog.

Stručnjaci upozoravaju: Ovo voće i povrće ima najviše pesticida, i posle pranja

Četvrtak, 26.03.2026 | 21:19

Pesticidi su prisutni na voću i povrću koje jedemo, čak i nakon pranja, a mnogi od njih mogu biti štetni za ljudsko zdravlje.

Vojinović: Očekuje se reakcija opozicije nakon hapšenja policijskog službenika

Četvrtak, 26.03.2026 | 21:05

Nakon današnjeg saopštenja UP, putem kojeg su obavijestili javnost da su uhapsili policijskog službenika zbog sumnje da je izvršio tri prevare i jednu utaju na štetu građana Danilovgrada, očekuje se reakcija opozicije, saopštila je Anđela Vojinović, poslanic Demokrata.

Vujović: Mađarska favorit u grupi, idemo maksimalno spremni u ono što slijedi

Četvrtak, 26.03.2026 | 20:33

Mađarska, Farska Ostrva i Kosovo biće protivnici "lavovima" u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2028.

URA: Abazović prezentuje šemu firmi, institucija i pojedinaca povezanih sa "Možurom", za sjutra zakazan Anketni odbor

Četvrtak, 26.03.2026 | 20:26

Predsjednik Građanskog pokreta URA i predsjednik Anketnog odbora za slučaj izgradnje vjetroelektrane Možura, Dritan Abazović, sjutra će u Skupštini Crne Gore predstaviti šemu koja prikazuje kompleksnu mrežu firmi, institucija i pojedinaca povezanih sa projektom izgradnje vjetroelektrane Možura, saopštili su iz Građanskog pokreta URA.

Živković: Vlast odlučila da pretvori Crnu Goru u policijsku državu, potrebno raspisati vanredne parlamentarne izbore

Četvrtak, 26.03.2026 | 20:21

Govoreći o potezu DPS-a da napusti čela skupštinskih odbora na kojima su bili jer je vladajuća većina usvojila zakone o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB), Živković je rekao da je vlast prešla "crvenu liniju" i da je odlučila da pretvori Crnu Goru u "policijsku" državu. Upitan šta je korak nakon toga, te da li se spremaju na bojkot, lider DPS-a je odgovorio da su oni "morali da ukažu da stanje nije redovno".

"Lavovi" dobili rivale u kvalifikacijama za EP

Četvrtak, 26.03.2026 | 20:29

Mađarska, Farska Ostrva i Kosovo biće protivnici "lavovima" u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2028.

Vukićević: Živimo u izazovnim vremenima, stabilnost kineske ekonomije ključna za globalnu stabilnost

Četvrtak, 26.03.2026 | 20:54

Potpredsjednica Demokratske narodne partije i doskorašnja ministarka saobraćaja Crne Gore Maja Vukićević govorila je za China Media Group o značaju stabilnosti kineske ekonomije za globalna tržišta.