Nedjelja, 10.11.2024 | 09:47
IZVOR: cdm.me

Leković: Strukture bivšeg režima, pod koordinacijom kriminalnih grupa, žele da SRUŠE VLADU

Osnovano sumnjamo da određeni politički subjekti, strukture i predstavnici bivšeg režima, pod koordinacijom kriminalnih grupa, ulažu značajne napore kako bi destabilizovali i srušili 44. Vladu Crne Gore, kazao je Momčilo Leković, poslanik Demokratske Crne Gore.




Foto: YouTube screenshot/Skupština Crne Gore

Leković ističe da je krajnji cilj ovih aktivnosti povratak kontrole nad bezbjednosnim sektorom, što bi kriminalnim organizacijama omogućilo nesmetano ostvarivanje svojih interesa na štetu građana i države Crne Gore.

"Posebno je simptomatično to što su pojedini predstavnici bivšeg režima, praktično preko noći, postali „eksperti“ za likvidacije, javno i detaljno opisujući logistiku i način izvršenja krminalnih zločina. Serija događaja, uključujući ubistvo snajperom na Cetinju samo dva dana pred izbore u Glavnom gradu i spriječenu likvidaciju u Budvi prije toga, stvara osnovanu sumnju da kriminalni klanovi pokušavaju da ponovo utiču na političke prilike u državi i ishode izbornih procesa, koristeći metode koje stvaraju atmosferu panike i haosa",  kaže Leković.

Kako je istakao, serija događaja, uključujući ubistvo snajperom na Cetinju samo dva dana pred izbore u Glavnom gradu i spriječenu likvidaciju u Budvi prije toga, stvara osnovanu sumnju da kriminalni klanovi pokušavaju da ponovo utiču na političke prilike u državi i ishode izbornih procesa, koristeći metode koje stvaraju atmosferu panike i haosa.

“Ovakve aktivnosti izazivaju sumnju da iza njih stoji namjera uspostavljanja kontrole nad državom od strane kavackog i skaljarskog klana”, kazao je Leković.

Prema njegovim riječima, ovo, nažalost, nije prvi put da se kriminalne strukture koriste u političke svrhe i izborne kampanje. Podsjeća da je prepiska iz predizbornog perioda 2020. godine, u kojoj odbjegli policajac Milović obavještava kriminalca Zvicera o “dozvoli” Zorana Lazovića za likvidacije nakon izbora, ukazala na povezanost tadašnjeg bezbjednosnog vrha sa kriminalnim strukturama.

"Milović tada piše: ,,Prije 3-4 dana sam sa starijim sjedio i on mi sam kaže – nemoj do izbora što se ne mora, pod uslovom da se ne naškodi i ne napravi šteta prema vama. Posle izbora neka deru. Al’ baš tako mi rekao – što se mora neka rade i sad, al’ povesti računa da bude što manje”. Prekid serije likvidacija nakon formiranja DPS Vlade nakon što je srušena Vlada Zdravka Krivokapića jasno upućuje na mogućnost postojanja dogovora i kontrole nad ovim procesima, što dodatno potkrepljuje sumnje da kriminalne i političke strukture djeluju po ustaljenom obrascu”, ističe Milović.

Pita da li su iste kriminalne strukture, sada ponovo u dosluhu sa političkim strukturama bivšeg režima i njihovom pomagačima u pokušaju da sruše one koji pošteno upravljaju bezbjednosnim sektorom i na njegovom čelu dovedu tzv. “veziste”, tj. ministre i funkcionere, koji su u stvari advokati mafije.

“Vrlo je vjerovatno da im u tom poduhvatu pomažu i pojedinci iz pravosuđa, koji ne poštuju zakonom propisane rokove za donošenje prvostepenih presuda, što omogućava kriminalcima da izađu iz zatvora i učestvuju u obračunima”, kazao je Leković.

Zatim je dodao.

“I dok je 2016. godine DPS odnosno njihov zamjenik predsjednika odgovarajući na pitanje da li se građani osjećaju bezbjedno sa usmjerenim eksplozijama i mogućnostima da se neko ubije hicem iz snajpera, govorio da: “poštene građane niko ne ubija”, danas kada nemaju kontrolu nad bezbjednosnim sektorom, naprasno iskazuju ogromnu brigu baš za one koji su za vrijeme njihove vladavine, kao što vidimo iz ove izjave, po njima, bili samo obični kriminalci koji i ne zaslužuju da žive. A, da ne govorimo o tome da su u isti koš strpali i slučajno ubijene građane Crne Gore, kojih je bilo bezbroj”, navodi Leković.

Sve ovo, tvrdi on, ukazuje na sumnju postojanja jedne organizovane, udružene sprege između kriminala i politike koja djeluje u cilju pokušaja preuzimanja vlasti i uspostavljanja kontrole nad bezbjednosnim sektorom, kog su izgubili u mandatu 44. Vlade.

“Krajnji cilj ovih sinhronizovanih aktivnosti jeste povratak prethodnog režima i puštanje na slobodu njihovih vlasnika Zorana Lazovića, Petra Lazovića, Milivoja Katnića i ostalih”, zaključio je Leković.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Koprivica odgovara na pitanja poslanika

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:27

Na pitanja poslanika danas u Skupštini Crne Gore odgovara potpredsjednik Vlade Momo Koprivica.

Vraneš: Pljevlja za zajedničku državu, 21. maj nije za slavlje

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:22

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš kazao je Adria Televiziji da ta opština neće obilježiti 20 godina sticanja državne nezavisnosti, dodajući da “referendum održan 21.maja 2006. godini nije datum koji ujedinjuje, već dijeli građane Crne Gore”.

VIDEO – Knežević: DNP neće dozvoliti ni PES-u ni DPS-u da širi srbofobiju i rusofobiju

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:10

Demokratska narodna partija neće dozvoliti ni PES-u ni DPS-u da širi srbofobiju i rusofobiju. Mi ćemo biti branik tom zlokobnom naumu koji ovih dana slušamo u Skupštini i u crnogoskoj javnosti, saopštio je danas lider te partije Milan Knežević.

Ambasada Rusije: Diskusija u crnogorskoj Skupštini ne ostavlja mnogo nade za obnovu rusko-crnogorskog dijaloga

Četvrtak, 02.04.2026 | 13:35

Ruska ambasada u Crnoj Gori kritikovala je tok nedavne diskusije između premijera Milojka Spajića i članova Skupštine, ističući da kontekst i ton razgovora nijesu ostavljali mnogo nade za obnovu rusko-crnogorskog dijaloga na nivou stranačkih udruženja. Ambasada navodi da se rasprava u suštini svodila na međusobne optužbe o navodnim simpatijama prema Rusiji i da su pogrešno citirane odredbe Sporazuma između Jedinstvene Rusije i Demokratske partije socijalista Crne Gore, čime je dokument izložen “nepravednim kritikama”.

Prihvaćena inicijativa Mugoše za saslušanje ministra Gutića

Četvrtak, 02.04.2026 | 11:14

Inicijativa poslanika Evropskog saveza Borisa Mugoše za saslušanje ministra Damira Gutića prihvaćena je danas na skupštinskom odboru.

Spajić ugostio kadete: Vi ste evropsku elitu izborili na terenu, Vlada i Skupština da vas isprate i odvedu Crnu Goru u EU

Srijeda, 01.04.2026 | 17:54

Predsjednik Vlade Crne Gore, Milojko Spajić, ugostio je kadetsku fudbalsku reprezentaciju koja je plasmanom na Evropsko i Svjetsko prvenstvo napravila istorijski uspjeh.

FK Partizan: Mijatović htio kreditno da zaduži klub i dovede do suspenzije iz daljih takmičenja

Srijeda, 01.04.2026 | 19:02

Upravni odbor fudbalskog kluba Partizan oglasio se nakon, kako navode, javnih istupa potpredsjednika za sportska pitanja Predraga Mijatovića, koji je optužio klub da je mimo njegovog znanja prodao Andreja Kostića u Milan.

Trenutna situacija na tržištu naftnih derivata u Crnoj Gori stabilna, goriva ima dovoljno

Srijeda, 01.04.2026 | 15:48

Trenutna situacija na tržištu naftnih derivata u Crnoj Gori stabilna je i goriva ima dovoljno, uz zaključak sa sjednice Savjeta za obezbjeđenje sigurnog snabdijevanja tržišta naftnim derivatima da nema indikacija poremećaja u snabdijevanju, saopštili su iz Ministartsva energetike i rudarstva.

Leković: Ohrabrujem Upravu policije da nastavi sa akcijama protiv ekološkog kriminala

Srijeda, 01.04.2026 | 17:10

Pozdravljam akciju Uprave policije u Baru u borbi protiv ekološkog kriminala odnosno procesuiranja stranog državljanina zbog sumnje da je počinio tri krivična djela iz oblasti ekološkog kriminala, građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje, protivpravno zauzimanje zemljišta i oštećenje životne sredine - saopštio je poslanik Demokrata Momčilo Leković.  

Ko će biti nova mis Crne Gore?

Srijeda, 01.04.2026 | 18:14

Finalni kasting izbora za mis Crne Gore na programu je 23. aprila u 16 časova, u hotelu “Podgorica”.

Spajić ugostio Mićka Žižića pred veliku borbu u Nikšiću: Već je uradio puno za Crnu Goru

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:52

Premijer Crne Gore Milojko Spaić ugostio je našeg boksera Milorada-Mićka Žižića i poželio mu sreću u borbi koja ga čeka u maju.

Meken: Nezavisnost Agencije za civilno vazduhoplovstvo važna za sigurnost vazdušnog saobraćaja

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:50

Direktor Agencije za civilno vazduhoplovstvo Ivan Šćekić razgovarao je sa britanskom ambasadorkom u Crnoj Gori Don Meken o aktuelnim temama i mogućnostima za unapređenje saradnje u oblasti vazduhoplovstva.

Klikovac: Spajić obećavao borbu protiv cijena, danas „izmišljaju teme“ da skrenu pažnju

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:41

Šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac saopštio je da su prošle dvije godine od kako je premijer Milojko Spajić obećao borbu protiv rasta cijena proizvoda kroz osnivanje državnog preduzeća za robne rezerve i, kako je naveo, „državnog Glova“.

Koprivica odgovara na pitanja poslanika

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:27

Na pitanja poslanika danas u Skupštini Crne Gore odgovara potpredsjednik Vlade Momo Koprivica.

Vraneš: Pljevlja za zajedničku državu, 21. maj nije za slavlje

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:22

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš kazao je Adria Televiziji da ta opština neće obilježiti 20 godina sticanja državne nezavisnosti, dodajući da “referendum održan 21.maja 2006. godini nije datum koji ujedinjuje, već dijeli građane Crne Gore”.

Monteput: Vozite pažljivo, radovi na auto-putu

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:17

Monteput je saopštio da su počeli radovi na dionici auto-puta Smokovac – Mateševo te da se rade „tačke na kolovozu“, koje označavaju dionice auto-puta na kojima postoji povećana opasnost od pojave magle. Apeluju na vozače da tokom izvođenja radova prate privremenu saobraćajnu signalizaciju, poštuju ograničenja brzine i voze oprezno, kako bi se obezbijedila bezbjednost svih učesnika u saobraćaju i radnika na terenu.

VIDEO – Knežević: DNP neće dozvoliti ni PES-u ni DPS-u da širi srbofobiju i rusofobiju

Četvrtak, 02.04.2026 | 14:10

Demokratska narodna partija neće dozvoliti ni PES-u ni DPS-u da širi srbofobiju i rusofobiju. Mi ćemo biti branik tom zlokobnom naumu koji ovih dana slušamo u Skupštini i u crnogoskoj javnosti, saopštio je danas lider te partije Milan Knežević.

Budva: Rasvijetljeno pet krađa, osumnjičene tri osobe, od kojih su dva maloljetnika

Četvrtak, 02.04.2026 | 13:54

Budvanska policija je saopštila da su rasvijetlili pet krivičnih djela iz oblasti imovinskog kriminaliteta – teških krađa izvršenih u februaru ove godine od strane tri osobe.

U fokusu NCAA: SC Derby kao rasadnik talenata

Četvrtak, 02.04.2026 | 13:46

Uoči završnice NCAA Final Four koja se ovog vikenda održava u Sjedinjenim Američkim Državama, pažnja košarkaške javnosti sve više se usmjerava ka evropskim igračima koji ostavljaju snažan trag u američkom koledž sistemu. Jedan od najrespektabilnijih glasova koledž košarke, Fran Fraschilla, bivši trener i dugogodišnji ESPN analitičar koji je prenosio brojna svjetska prvenstva, posebno je istakao razvoj mladih igrača sa ovih prostora.

Ambasada Rusije: Diskusija u crnogorskoj Skupštini ne ostavlja mnogo nade za obnovu rusko-crnogorskog dijaloga

Četvrtak, 02.04.2026 | 13:35

Ruska ambasada u Crnoj Gori kritikovala je tok nedavne diskusije između premijera Milojka Spajića i članova Skupštine, ističući da kontekst i ton razgovora nijesu ostavljali mnogo nade za obnovu rusko-crnogorskog dijaloga na nivou stranačkih udruženja. Ambasada navodi da se rasprava u suštini svodila na međusobne optužbe o navodnim simpatijama prema Rusiji i da su pogrešno citirane odredbe Sporazuma između Jedinstvene Rusije i Demokratske partije socijalista Crne Gore, čime je dokument izložen “nepravednim kritikama”.