Ponedjeljak, 11.11.2024 | 09:20
IZVOR: novosti.magazin.rs

NAMIRNICA BEZ KOJE VIKTORIJA BEKAM NE MOŽE: Tvrdi da je ona zaslužna za njenu blistavu kožu i savršenu liniju

Režim ishrane Viktorije Bekam podrazumijeva svakodnevni unos ove namirnice




Foto: YouTube screenshot/The Business of Fashion 

Viktorija Bekam je poznata po svojoj dugogodišnjoj disciplini kada je riječ o ishrani, a njena rutina uključuje jednu namirnicu koju jede 3-4 puta dnevno. Uprkos brojnim promjenama u modnim stilovima, frizurama i stilu šminkanja, njena figura ostala je gotovo nepromijenjena već decenijama, čak i nakon četiri trudnoće.

Ono što se posebno ističe kada je u pitanju režim ishrane Viktorije Bekam je avokado, voćka bogata zdravim mastima, vitaminima i antioksidansima, za koju Viktorija tvrdi da je zaslužna za njenu blistavu kožu.

Viktorija je još 2019. godine istakla da avokado svakodnevno jede, uz svaki obrok, a upravo ova navika pomaže joj da održi savršenu liniju.

Avokado je jedan od najzdravijih izvora masti, sadrži mnogo vlakana, ali malo šećera, što ga čini idealnim za sve koji žele da izgube kilograme i održe stabilan nivo energije. 

Osim toga, bogat je vitaminima K, C, B5 i B6, folatima i kalijumom, a istraživanja pokazuju da blagotvorno djeluje na kardiovaskularni sistem i pomaže u apsorpciji hranljivih materija iz drugih namirnica.

Ako želite da se osjećate i izgledate poput Viktorije Bekam, možda je vrijeme da avokado postane stalni dio vašeg jelovnika – kako uz slane, tako i uz slatke obroke!

Avokado je omiljen širom svijeta zbog svog kremastog, glatkog mesa i bogatstva hranljivim materijama. NJegov blag ukus čini ga savršenim dodatkom različitim jelima – od salata do smutija, a hranljivi sastojci koje sadrži predstavljaju pravo blago za organizam.

U prosječnoj porciji avokada od oko 200 grama, nalazi se čak 322 kalorije, uz visok sadržaj zdravih masti – 30 grama. S obzirom na to, nije ni čudo što režim ishrane Viktorije Bekam zahtijeva redovan unos avokada.

Iako je bogat mastima, avokado sadrži i 4 grama proteina, što ga čini odličnim izvorom energije. Pored toga, u ovoj količini avokada pronaći ćete 17 grama ugljenih hidrata, ali ono što ga posebno izdvaja jeste visok udio biljnih vlakana – 14 grama, koja pomažu u održavanju sitosti i podstiču probavu.

Avokado je takođe prava vitaminska bomba. Sadrži 22% preporučenog dnevnog unosa vitamina C, koji je neophodan za jačanje imunog sistema, kao i 28% preporučenog unosa vitamina E, snažnog antioksidansa koji štiti ćelije.

Pored toga, bogat je vitaminom K (35% preporučenog dnevnog unosa), koji je ključan za zdrave kosti i koagulaciju krvi, kao i vitaminom B5 (56% preporučenog dnevnog unosa), važnim za održavanje metabolizma na optimalnom nivou.

Ovaj nutritivno bogat plod idealan je izbor za svakoga ko želi da svojoj ishrani doda zdravu, prirodnu namirnicu koja nudi brojne benefite za tijelo i zdravlje. Režim ishrane Viktorije Bekam pokazao se vrlo učinkovitim ako je suditi prema tome kako Posh Spice izgleda u petoj deceniji života.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Tereza Kesovija: Voljela sam Tita, bio je šarmantan, drag i dobar čovjek

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:15

Tereza Kesovija je u emisiji “Nedjeljom u dva” na HRT-u najavila oproštajnu mini turneju, govorila o zdravlju, gubicima i neraskidivoj vezi s publikom, ali i otvoreno o svom odnosu prema Titu, istakavši da ne pristaje na licemjerje i da ostaje vjerna vlastitim iskustvima i sjećanjima – piše HRT.

Pucnjava ispred vile Krisa Brauna u Los Anđelesu

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:35

U naselju Tarzana u Los Anđelesu ispred vile pevača Krisa Brauna dogodila se pucnjava, a osumnjičeni je ubrzo nakon incidenta priveden.

VIDEO: Oborila rekord: Šakira "zapalila" Kopakabanu pred dva miliona ljudi

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:29

Kolumbijska pjevačica Šakira ove subote nastupila je na plaži Kopakabana u Rio de Žaneiru, u okviru događaja Todo Mundo no Rio, pred približno dva miliona ljudi.

Ona je najljepša slavna žena današnjice – evo ko je još na listi

Subota, 02.05.2026 | 18:40

Brojni sajtovi i stranice objavljuju liste najljepših žena svijeta, a publika širom svijeta ima priliku da glasa i iznese svoj sud.

Hejli Biber progovorila o problemima u braku s Džastinom Biberom: Nije sve savršeno

Subota, 02.05.2026 | 18:22

U posljednje vrijeme ponovno su se pojavile priče o problemima u braku Hejli i Džastina Bibera, a dio pažnje privukle su i njene ranije iskrene izjave o njihovom vezu. Hejli je u intervjuu za Time priznala da je teško održati odnos koji je uvijek u fokusu javnosti.

Keković: Ako Vlada ne pristupi kolektivnom ugovoru, slijede radikalniji oblici sindikalne borbe

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:39

Unija slobodnih sindikata upozorila je da bi, ukoliko u narednih 15 dana ne bude pomaka u pregovorima o opštem kolektivnom ugovoru i povećanju zarada, mogla posegnuti za radikalnijim oblicima sindikalne borbe, uključujući generalni štrajk i blokade. Sindikati tvrde da Vlada odugovlači socijalni dijalog, dok zaposleni u javnom sektoru sve teže podnose rast troškova života i odlazak radne snage.

Tri osobe povrijeđene u udesu u Zeti

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:38

Tri osobe su povrijeđene u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u Zeti, u blizini logističkog centra Voli.

NATO u šoku zbog Trampove odluke o povlačenju vojnika iz Njemačke: "Kažnjava saveznike, a šteti SAD-u"

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:01

Visoki zvaničnici NATO-a nijesu bili unaprijed obaviješteni o odluci američkog predsjednika Donalda Trampa da u narednih šest do dvanaest mjeseci povuče 5000 vojnika iz Njemačke, a za nju su saznali tek nakon što ju je Pentagon objavio u petak.

Vraća se Novak Đoković

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:07

Novak Đoković ponovo na terenu, čeka se samo zvanična potvrda.

Sjutra Dan žalosti u Opštini Zeta

Nedjelja, 03.05.2026 | 20:11

Predsjednik Opštine Zeta, Mihailo Asanović donio je odluku da sjutra proglasi Dan žalosti povodom tragedije na Skadarskom jezeru.

Završena adaptacija stare zgrade Vlade za SDT i SPO

Nedjelja, 03.05.2026 | 20:00

U Podgorici će sjutra biti održana konferencija za medije povodom završetka radova na adaptaciji stare zgrade Vlade za potrebe Specijalnog državnog tužilaštva i Specijalnog policijskog odjeljenja.

Šćepanović: Semafori u Ulici slobode ostaju, predložena izmjena rada svjetlosnih signala

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:33

Dio Ulice slobode, nakon rekonstrukcije, ima modernu javnu rasvjetu i svjetlosnu signalizaciju, podzemne instalacije, kao i zasađena stabla primorskog hrasta. Ipak, iako je proglašena pješačkom zonom – i dalje su prisutni semafori koji regulišu saobraćaj, što je izazvalo određene nedoumice.

Junajted dobio najveći ostrvski derbi i vratio se u Ligu šampiona

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:57

Dvije godine u Ligi šampiona nije bilo jednog od njenih simbola. Bilo je potrebno resetovanje i ono je stiglo sa jednim od najpotcjenjenijih igrača u eri ser Aleksa Fergusona, Majklom Kerikom - Mančester junajted je dobio najveći ostrvski derbi protiv Liverpula (3:2) i tri kola prije kraja Premijer lige obezbijedio povratak u elitno evropsko takmičenje.

Pojačane akcije policije u centralnoj regiji: Jedna osoba uhapšena zbog droge, devet vozača privedeno

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:37

Policija je saopštila da je sprovela više pretresa i 20 akcija „Racija“ usmjerenih na pripadnike organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantna lica. Uhapšena je jedna osoba zbog sumnje na zloupotrebu narkotika, dok je devet vozača uhapšeno zbog saobraćajnih prekršaja.

Đilas: Vučić želi izbore 12. jula jer tada ne bi glasalo nekoliko stotina hiljada ljudi

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:13

Predsjednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ocijenio je danas da je jedini razlog zbog kojeg bi predsjednik Srbije Aleksandar Vučić raspisao izbore za 12. jul, činjenica da tada ne bi moglo da izađe na glasanje nekoliko stotina hiljada ljudi, koji bi bili na odmorima, ili na radu u inostranstvu.