Ponedjeljak, 11.11.2024 | 10:53
IZVOR: cdm.me

Odbornički klub PES-a: DPS godinama zdušno podržavao poskupljenje cijena vode, pozivajući se na struku

Predlog odluke o utvrđivanju cjenovnika, po metodologiji koju je propisala prethodna vlast kroz podzakonske akte kojim se uređuje rad Agencije za energetiku i regulisane komunalne djelatnosti (REGAGEN) morao je stići do odbornika Skupštine Glavnog grada kao nadležnog organa, saopštio je Odbornički klub Pokreta Evropa sad.




Foto: PES 

Kako su istakli, Zakon o komunalnim djelatnostima, iz kojeg proizilaze jasne procedure za utvrđivanje cijene vode, pisali su oni koji danas pozivaju na njegovo kršenje.

“Da političko licemjerstvo prethodne vlasti ne jenjava govori i činjenica da su upravo DPS i njegovi partneri, na čelu sa Vukovićem u ulozi gradonačelnika godinama zdušno podržavali poskupljenje cijena vode ,,ukoliko struka tako kaže i ispostavi se da je to potreba koja je vezana za normalno funkcionisanje sistema”.  Ipak, ispostavilo se da ,,normalno funkcionisanje sistema” po tome znači gomilanje dugova podgoričkog ,,Vodovoda” koji su za vrijeme vlasti DPS-a dosegli više miliona eura. Građani Podgorice pamte da ste ih ,,motivisali da se ponašaju odgovorno” i izmiruju svoje obaveze, a sve kako biste imali dovoljno novca za namirivanje nezasitih partijskih apetita”, navodi PES.

Prema njihovim riječima, da se u DPS-u ne obuvate i izuvate u istoj pameti govori i činjenica da je cijena vode regulisana Zakonom i procedurama koje ste upravo vi pisali, pa primjenu istog, zbog odsustva političke hrabrosti odlagali godinama, da bi na kraju kao opozicija pozivali na njegovo kršenje i manipulisali javnost da je poskupljenje posljedica uvećanja zarada.

“Ipak, ne čudi nas vaše djelovanje, jer nam iskustvo svakodnevno govori da je svaka vaša praksa stvarana za korist pojedinca, zbog čega smo inicirali brojne izmjene zakona, a sve u namjeri da poboljšamo uslove u kojima se odvija privredna aktivnost, ali ne na račun ugrožavanja standarda građana”, navodi PES.

Zato, ističu, ne stoji teza da je gradonačelnica Injac inicirala bilo kakvo poskupljenje jer je, postupajući po zakonu, odluku uputila u skupštinsku proceduru da o njoj odluče odbornici Skupštine.

“Da smo pokretačka snaga promjena koje poboljšavaju životni standard, govori i činjenica da su zahvaljujući programima koje smo inicirali značajno uvećane plate, penzije, socijalna davanja, studentski krediti, naknade što je najbolji odgovor na globalna poskupljenja koja Crnu Goru kao uvozno zavisnu zemlju nijesu zaobišla”, navodi PES.

Čudi, kažu, i reakcija GP URA čiji je pretendent na mjesto gradonačelnika obećao građanima da neće pustiti da ,,Vodovod” ode u stečaj budući da jednu od najvažnijih odluka u vezi sa ovim preduzećem doživljavaju kao ,,igranku partija”.

“Ipak, ni na njih se ne možemo ugledati po pitanju poštovanja zakona, budući da je Ustavni sud nedavno ukinuo sporne odredbe Granskog kolektivnog ugovora za stambeno-komunalnu djelatnost prilikom donošenja kojih je Abazovićeva tehnička Vlada preuzela nadležnost koja joj ne pripadaju – a sve suprotno Ustavu, Zakonu o lokalnoj samoupravi i Evropskoj povelji o lokalnoj samoupravi. Iz svega navedenog proizilazi da vam je višedecenijsko jednoumlje anesteziralo političke kapacitete, zbog čega mjesecima koristite javni prostor samo kako biste trovali javnost u pokušaju da osporite sve dobro što je PES kao partija za veoma kratko vrijeme uradio za građane Crne Gore, a tome svjedoče brojni rezultati”, zaključuje PES

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mihailo pisao Vartolomeju: Otvorite dijalog o statusu CPC, spreman sam za kanonski sud Vaseljenske patrijaršije

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 11:34

Mitropolit Crnogorske pravoslavne crkve Mihailo uputio je vaseljenskom patrijarhu Vartolomeju predstavku u kojoj je naveo da, ako se, kao njihov klirik, na bilo koji način ogriješio o Vaseljensku patrijaršiju – želi da to bude predmet otvorenog, istinitog i bratskog dijaloga, te da je spreman da bude pozvan na kanonski sud Vaseljenske patrijaršije. To pismo je, istakao je, i zvanični apel i formalna peticija da se otvori ozbiljan, kanonski i istorijski utemeljen dijalog o statusu Crnogorske pravoslavne crkve.

VIDEO: Stigle mašine za rušenje dijela DG Arene, komunalna traži da se okupljeni udalje

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 08:43

Simpatizeri FK Podgorica, njih oko 30, okupili su se jutros ispred DG Arene pokušavajući da spriječe najavljeno rušenje reflektora koji je izgrađen na kanalu Mareze, javlja RTV Podgorica.

Opština Zeta: Mujović da se hitno izjasni da li je i u kom svojstvu nudio podizvođačke poslove Botunjanima

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 12:36

Opština Zeta pozvala je gradonačelnika Glavnog grada Podgorice Sašu Mujovića da se hitno izjasni da li je i u kojem svojstvu nudio podizvođačke poslove mještanima Botuna i ako jeste na osnovu kojeg zakona je to činio u ime turske Kuzu grupe koja pokušava na zetskoj teritoriji izgraditi postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda.

Danas širom Crne Gore tradicionalno plivanje za časni krst

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 08:28

Povodom hrišćanskog praznika Bogojavljenja, danas će se širom Crne Gore organizovati tradicionalno plivanje za časni krst.

Na plivanju za Časni krst pjevali četničke pjesme: “Izvidnica, izvidnica Pavla Đurišića…”, “Sve su straže đenerala Draže, a patrole Kalabić Nikole”…

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 14:31

Okupljeni na jutrošnjem događaju na kome se u Podgorici plivalo za Časni krst povodom crkvenog praznika Bogojavljenje, pjevale su se četničke pjesmu.

Viktorija odbila da pomogne ugroženima, tražili da se odrekne prava na ime: Šokantno saopštenje sina Bekamovih

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 21:46

Bruklin, između ostalog, tvrdi da su Dejvid Bekam i Viktorija Bekam neprestano pokušavali da unište njegov odnos sa Nikom Pelc.

UTORAK: Pretežno sunčano, tokom noći jače naoblačenje

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 21:35

U utorak se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz malu do umjerenu visoku oblačnost tokom dana.

Boris i arhiepiskop iz Vaseljenske patrijaršije posjetili Vatikan

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 20:53

Tokom zvanične pośete Rimu i Vatikanu, protekla dva dana, poglavar Crnogorske pravoslavne crkve, arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorski Boris, između ostaloga, imao je susret i sa arhiepiskopom helsinškim i cijele Finske Ilijom (Elia) – on je poglavar Finske pravoslavne crkve koja je autonomna jurisdikcija Vaseljenske Majke-Crkve.

Vukčević: Zakonom mora biti predviđena ravnoteža između prava na slobodno okupljanje i prava drugih građana

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 20:42

Već na narednom Kolegijumu Predsjednika Skupštine naći će se predlog izmjena i dopuna Zakona o javnim okupljanjima koji predviđa rigoroznije kazne za organizatore neprijavljenih skupova koji ometaju saobraćaj i blokiraju ključnu infrastrukturu, piše RTV Podgorica.

(VIDEO) Nevjerovatne scene u Americi: Građani s puškama patroliraju gradovima zbog Trampovih agenata

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 21:46

U mjestima gdje djeluju agenti Agencije za imigracije (ICE) SAD-a došlo je do okupljanja patrola građana koji s puškama stoje na ulicama i upozoravaju svoje sugrađane na prisutnost službenika ICE-a.

Antifašisti Cetinja: Zastrašujuće današnje poruke ispod Blažovog mosta

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 20:25

Poruke koje su se čule ispod mosta Blaža Jovanovića su zastrašujuće. Ali upravo ime mosta govori da Podgorica nije grad četničkih koljača, već grad antifašističkog otpora, grad različitosti i grad u kojem su ljudi različitih vjera i identiteta decenijama živjeli zajedno - poručili su iz NVO Antifašisti Cetinja.

U saobraćajnoj nezgodi u Nikšiću teže povrijeđena jedna osoba

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 20:32

Devetnaestogodišnji R.M. zadobio je teže tjelesne povrede u udesu koji se danas dogodio u Nikšiću, prenosi RTNK.

SC Derbi deklasirao Igokeu za prvu pobjedu u gostima

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 19:54

ABA liga: Podgoričani prekinuli niz od osam poraza i stigli do trećeg trijumfa u sezoni.

Japanci pripremaju ponovno pokretanje rada najveće nuklearne elektrane na svijetu

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 21:09

Intenzivirane su aktivnosti oko japanske nuklearne elektrane Kashiwazaki-Kariwa, koja je najveća nuklearna elektrana na svijetu. Prostire se na 4,2 kilometra kvadratna na obali Japanskog mora, u prefekturi Niigata.

Ukrajinac zbog prebrze vožnje kažnjen sa 27 dana zatvora

Ponedjeljak, 19.01.2026 | 19:11

Ukrajinac upravljao vozilom brzinom od 202km/h iako je saobraćajnim znakom ograničena na 100km/h.