Petak, 15.11.2024 | 14:27
IZVOR: cdm.me

Prosinečki odabrao STARTNIH 11 za meč protiv Islanda

Nadam se da ćemo sjutra dati sve od sebe da dobijemo Island i prekinemo seriju poraza, izjavio je selektor crnogorske fudbalske reprezentacije Robert Prosinečki na današnjoj pres konferenciji u Kući fudbala na Starom aerodromu.




Foto: arhiva, fscg.me

“Sokoli” u dosadašnjem toku Lige nacija nisu uzeli ni bod, ali još uvijek imaju teoretske šanse da opstan u B diviziji. Prvi uslov je da se u Nikšiću sruši Island.

“Nije ugodno, pogotovo kad imaš četiri poraza. Rezultat je takav kakav jeste. Imamo dvije utakmice, pogotovo prvu gdje se moramo fokusirati na Island, igramo u Nikšiću gdje smo dobro igrali protiv Velsa. Island je opasan, uvijek zna šta hoće, opasan je iz prekida. Nimalo nisu loša ekipa, imaju odličnu tranziciju. Imaju igrače koji dugo igraju zajedno. Želimo napraviti najbolje što je moguće, pokušati da prekinemo crni niz. Neće biti lako, ali momci su dobro radili ovih dana, sad to moramo da prenesemo na teren”, kaže Prosinečki.

Kadrovski problemi prate i ovu akciju našeg nacionalnog tima. Podsjetimo, Stefan Savić zbog povrede je propustio sve utakmice, a neće ga biti ni sada…

“Od kada smo počeli uvijek smo imali problema sa povredama, a to su jako bitni igrači za Crnu Goru. Nećemo da kukamo. Čak nemamo ni Jovetića zbog žutih kartona, evidentni su problemi, ali to je tako – nije nam se pogodilo da budemo zajedno. Nema kukanja, odradićemo utakmicu najbolje što je moguće, pa ćemo odraditi analizu”.

Da li je ovo i test za selektora?

“Svaka utakmica je test. Tako da je i ovo. Najvažnije je da igrači uđu u meč kako treba, pa ćemo sve analizirati kad se završi ciklus Lige nacija”.

Crna Gora je samo protiv Velsa u Nikšiću pružila dobru partiju…

“Ne sjećam se ni kao trener, ni kao igrač da sam u prva tri minuta primio dva gola, ali mi smo tu uspjeli da se vratimo i mogli da izjednačimo, čak u nekom ludilu i pobijediti. Nedostaje nam iskustvo, falilo nam je fokusa, pogotovo sam ljut na prvu utakmicu na Islandu gdje smo primili golove iz prekida. To smo mogli da spriječimo. Nadam se da ćemo sjutra dati sve od sebe da se prekine ovaj niz, da se dobije Island, pa ćemo poslije analizirati sve ostalo”, zaključio je selektor “sokola”.

Sjutrašnji meč na stadionu kraj Bistrice počeće u 18 sati.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mrdak na poene eliminisan u osmini finala

Petak, 12.12.2025 | 19:02

Crnogorski bokser Strahinja Mrdak se nije plasirao u četvrtfinale Evropskog prvenstva za juniore, koje se održava u njemačkom gradiću Kinbaum.

Advokatska komora: Nezakonito pretresane kancelarije Vukmira

Petak, 12.12.2025 | 18:45

Advokatska komora Crne Gore se oglasila povodom, kako su kazali, nezakonitog pretresa advokata Đorđija Vukmira, njegove kancelarije i njegovog stana i zatražila hitno pokretanje postupka od strane državnih organa.

Opština Bar izdvaja više od dva miliona eura za sprovođenje socijalne politike u 2026.

Petak, 12.12.2025 | 18:41

Opština Bar će za realizaciju mjera i aktivnosti iz oblasti socijalne i dječije zaštite i unapređenja socijalne inkluzije u 2026. godini iz lokalnog budžeta izdvojiti više od dva miliona eura.

Đeka-Herasimenko: Osigurati hitan, bezbjedan i bezuslovan povratak sve ukrajinske djece

Petak, 12.12.2025 | 18:27

Generalna Skupština Ujedinjenih nacija usvojila je Rezoluciju o povratku djece iz Ukrajine početkom decembra kojom se od Rusije zahtjeva da se osigura hitan, bezbjedan i bezuslovan povratak sve ukrajinske djece koja su prisilno prebačena ili deportovana tokom ratnih dešavanja u Ukrajini.

Angažovane Specijalne i Posebne jedinice policije i službeni psi u kontrolisanju operativno interesantnih osoba

Petak, 12.12.2025 | 18:17

Uprava policije saopštila je da su povodom tri pucnjave, u kontrolisanju operativno interesantnih osoba angažovane Specijalne i Posebne jedinice policije i službeni psi.

Vuković: Pozivam Kneževića da protiv mene podnese krivičnu prijavu – kako bih ga mogao tužiti za lažno prijavljivanje

Petak, 12.12.2025 | 18:05

Poznat kao čovjek od riječi (Sveti Vasilije mu je svjedok), Milan Knežević (DNP) nastavlja prljavu kampanju protiv mene po nalogu službi kojima, priznaje, ponosno služi, navodi poslanik DPS Ivan Vuković na društvenim mrežama, komentarišućiu to što je Knežević zatražio od SDT da iskontroliše ugovor o izgradnji postrojenja u Botunu.

Venecijanska komisija: Crna Gora prihvatila preporuke na Zakon o Ustavnom sudu

Petak, 12.12.2025 | 17:49

Venecijanska komisija usvojila je Predlog mišljenja na Nacrt zakona o Ustavnom sudu Crne Gore, saopšteno je iz Ministarstva pravde.  

Begović: Nije lako braniti Medenicu kada su joj svi okrenuli leđa, osim onih u njenoj kući

Petak, 12.12.2025 | 17:19

U Višem sudu u Podgorici danas je počelo iznošenje završnih riječi advokata odbrane u predmetu protiv bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, pišu Vijesti.

Izabrani vršioci dužnosti predsjednika savjeta svih mjesnih zajednica na teritoriji Podgorice

Petak, 12.12.2025 | 17:14

Odbor za izbor i imenovanja Skupštine Glavnog grada je danas, na sjednici održanoj 12. decembra 2025. godine, donio rješenja o imenovanju vršilaca dužnosti predsjednika savjeta svih mjesnih zajednica na teritoriji Glavnog grada Podgorice, čime je načinjen važan iskorak ka odgovornoj i funkcionalnoj lokalnoj samoupravi, saopšteno je iz kabineta Borovinić Bojović.

Vujović: Kulturna baština je temelj održivog razvoja i regionalne saradnje

Petak, 12.12.2025 | 16:56

Kultura i kulturna baština predstavljaju jednu od najsnažnijih poveznica među zemljama regiona, zato je regionalna saradnja u oblasti kulture jedan od najpouzdanijih mehanizama stabilnosti, povjerenja i dugoročnog razvoja održivih, inkluzivnih i otvorenih društava, to je poručila ministarka kuture i medija Tamara Vujović, govoreći na godišnjem zasijedanju Savjeta ministara kulture Jugoistočne Evrope (COMOCOSSE) koji se održava u Ohridu.