Subota, 16.11.2024 | 10:28
IZVOR: vijesti.me

Dino Merlin, Vlado Georgiev,... Dogovoren DOČEK Nove 2025. godine u Budvi

Dino Merlin, Leksington bend, Haris Džinović, Vlado Georgiev, samo su neke od zvijezda koje će nastupiti tokom trodnevnog jubilarnog, 25. po redu, novogodišnjeg muzičkog spektakla koji Turistička organizacija Budva tradicionalno organizuje ispred bedema Staroga grada.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

Direktor TO Budva Nemanja Kuljača potvrdio je “Vijestima” da su zaključeni ugovori te time prekinuta višesedmična nedoumica da li će biti javnog dočeka Nove godine.

Kuljača tvrdi da je program za praznike najduži u odnosu na sve dosadašnje praznične manifestacije, kao i da je daleko najatraktivniji u regionu.

Budvanski program počinje već 1. decembra i trajaće više od 45 dana.

Dodaje da su razlozi ovako kompleksnog programa koji će imati više od 30 različitih sadržaja kako činjenica da Budva ove godine slavi jubilej od 25 godina od prvog organizovanog dočeka, pa do namjere TO Budva da podigne nivo imidža koju Budva ima u regionu, poslije prilično teške i medijski izazovne sezone.

Kuljača je ukazao da, nakon preliminarnih razgovora očekuje da cijeli program podrže JP Morsko dobro i HG “Budvanska rivijera”, kao partneri TO Budva.

On je dodao da je imao kratke razgovore sa potpredsjednicom Opštine Budva Jasnom Dokić na ovu temu i da kod njega nije ostavljen prostor za dilemu da li će Opština Budva, zajedno sa TO Budva, obezbijediti sve preduslove za vrhunsku organizaciju dočeka Nove godine.

“Glavni program manifestacije će trajati tri dana i glavna okosnica muzičkog programa je sljedeći sadržaj: 30. decembra nastupiće Akademija bend, Leksington bend i Haris Džinović. U najluđoj noći program na centralnoj bini ispod bedema otvoriće The Grupa, nakon njih nastupiće Angelina, a u 2025. će nas uvesti Vlado Georgiev. Prvog dana 2025. pripremili smo takođe atraktivan program, a posjetioci imaće priliku da uživaju u nastupima Jack Lupino, Adi Šoše, a nakon njih nastupiće jedna od najvećih regionalnih zvijezda Dino Merlin”, najavio je Kuljača.

Pored vrhunskog provoda, u okviru tri dana prazničnog muzičkog programa, Budva će imati, kako tvrdi Kuljača, i desetine manjih formi i to od tradicionalnog festivala "Budi u Budvi" preko "Adriatic food festivala" ispred zgrade Rječnog brodarstva, pa do niza sportskih događaja i priredbi za djecu i mlade.

Kuljača je, za kraj, dodao da će svakako i ove godine Budvani i turisti moći da uživaju u dnevnom programu, u tradicionalnom koncertu klasične muzike.

Ovom najavom očigledno je konačno stavljena tačka na razmirice koje su prethodnih nedjelja postojale između TO Budva i Opštine Budva, pa je i okončana priča o paralelnom dočeku na gradskom stadionu.

U zavisnosti od učešća Opštine Budva organizatori razmišljaju da programu pridruže još neku od velikih zvijezda koja bi privukla publiku na budvanski novogodišnji spektakl kojim se slavi jubilej, četvrt vijeka od prvog javnog dočeka.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Globalni festivalski fenomen rasplesaće Veliku plažu: Argy stiže na Exit to Montenegro

Petak, 19.06.2026 | 17:06

Gospodar melodičnog techna, Argy, jedno od najtraženijih i najuticajnijih imena savremene elektronske scene, premijerno stiže na EXIT to Montenegro. Grčki virtuoz, poznat po hipnotičkim setovima, moćnoj produkciji i izdanjima koja osvajaju najveće svjetske festivale i klubove, donosi na crnogorsku obalu jedinstveno muzičko putovanje koje publiku vodi kroz najuzbudljivije nijanse modernog elektronskog zvuka.

Interesovanje za Exitove festivale u Crnoj Gori nadmašilo očekivanja: Više od 40.000 prijava iz cijelog svijeta

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 16:05

Interesovanje za EXIT to Montenegro premašilo je sva očekivanja — dva festivalska poglavlja na crnogorskoj obali već broje više od 40.000 registracija, što će Ulcinj, Veliku plažu, Budvu i Bečiće ovog ljeta učiniti jednom od najuzbudljivijih tačaka evropske festivalske sezone. Štaviše, zbog velikog broja prijava postoji mogućnost da registracije uskoro budu zatvorene.

Yahoo svrstao Exitove festivale u Crnoj Gori među evropske destinacije koje se ne smiju propustiti ovog ljeta

Srijeda, 10.06.2026 | 13:45

Yahoo Travel, specijalizovana rubrika globalne Yahoo platforme, prepoznata po vodičima, preporukama za destinacije i inspiraciji za putovanja, uvrstila je EXIT to Montenegro među osam evropskih muzičkih festivala koje ovog ljeta vrijedi upisati u kalendar, potvrđujući da novo festivalsko poglavlje na crnogorskoj obali već zavređuje međunarodnu pažnju – saopšteno je iz festivalskog tima.

EXIT to Montenegro: Evo ko će otvoriti ljetnju sezonu u „julskoj rupi” u Ulcinju, a ko će je zaključiti krajem avgusta u Budvi

Petak, 05.06.2026 | 15:43

Nakon što su već potvrđena neka od najvećih imena svjetske elektronske i festivalske scene poput Peggy Gou, Charlotte de Witte, Hugela, Johna Newmana, Maceo Plexa, EXIT to Montenegro dobija nova pojačanja!

Exit u Crnu Goru donosi vodeće svjetske zvijezde – Peggy Gou, Charlotte de Witte, Hugel, John Newman i mnogi drugi

Petak, 29.05.2026 | 15:38

Crna Gora će ovog ljeta biti epicentar evropskog muzičkog turizma sa čak dva velika Exitova festivala na kojima će nastupiti neka od najvećih i najaktuelnijih svjetskih zvijezda, kao što su Peggy Gou, Charlotte De Witte, Hugel, John Newman, Maceo Plex, Monolink, Enrico Sangiuliano, RPR Soundsystem, Awen i brojni drugi!

Podgorica: Starica teško povrijeđena pokušavajući da zaustavi tuču kod Sahat kule

Subota, 20.06.2026 | 15:40

U blizini Sahat kule u Podgorici sinoć je došlo do narušavanja javnog reda i mira u kojem su, prema sumnjama policije, učestvovala dva muškarca, a kojom prilikom je teže povrijeđena starija žena koja je pušala da zaustavi sukob, saopšteno je CdM-u iz Uprave policije.

Najzahtjevnija tačka trase žičare Đalovića pećine: Radovi na stubu 7 u toku

Subota, 20.06.2026 | 14:08

Teren koji je godinama predstavljao izazov sada je aktivno gradilište. Ministarstvo javnih radova saopštilo je da se nastavljaju radovi na obezbjeđivanju pristupa i montaži stuba 7 žičare Đalovića pećine, poručujući da „nema odustajanja“.     

Uhapšene četiri osobe osumnjičene za krađe u Beranama i Bijelom Polju

Subota, 20.06.2026 | 13:56

Policija u Bijelom Polju i Beranama podnijela je krivične prijave protiv četiri osobe od kojih su tri, kako je saopšteno iz Uprave policije, operativno interesantna lica. Oni su osumnjičeni za krađe.

Interventna u akciji: Hapšenja u Zagoriču i na Starom aerodromu, zaplijenjen kilogram marihuane

Subota, 20.06.2026 | 14:13

Dvojica mladića, M.S. (25) i N.G. (24), uhapšena su sinoć u Podgorici, po nalogu Višeg državnog tužilaštva, nakon što je kod njih pronađeno više od kilogram marihuane.

Ronaldinjo potpisao za italijanskog trećeligaša!

Subota, 20.06.2026 | 15:17

Ime Ronaldinja ponovo je u centru pažnje fudbalske javnosti.

Ubijen mladić na plaži u Čačku: Uhapšen osumnjičeni

Nedjelja, 21.06.2026 | 13:25

Policija u Čačku uhapsila je O. O. (2006) iz tog grada zbog sumnje da je sinoć, na Gradskoj plaži, oštrim predmetom ubio sugrađanina (19).

Međunarodna akcija granične policije i FRONTEX-a: Oduzeta dva vozila i uhapšena jedna osoba

Nedjelja, 21.06.2026 | 13:17

Službenici Sektora granične policije, u saradnji sa službenicima Evropske agencije za graničnu i obalsku stražu (FRONTEX), sproveli su pojačane aktivnosti na graničnim prelazima u okviru međunarodne operativne akcije „JAD Dunav 11“, usmjerene na suzbijanje prekograničnog kriminala, otkrivanje falsifikovanih isprava i pronalazak vozila za koja se sumnja da potiču iz krivičnih djela ili su predmet međunarodnih potraga.

Medvjed sa mečetom na dvadesetak metara od kuća u bjelopoljskom selu

Nedjelja, 21.06.2026 | 13:03

Mještani sela Jagoče kod Bijelog Polja danas su zabilježili nesvakidašnji prizor – medvjed sa mečetom viđen je na livadi udaljenoj svega oko 20 metara od najbliže kuće.

Pokušaj ubistva u Srbiji: Uhapšen muškarac osumnjičen da je pucao na roditelje

Nedjelja, 21.06.2026 | 12:42

Policija u Petrovcu na Mlavi uhapsila je Z. S. (40) iz okoline tog mesta zbog sumnje da je izvršio krivično djelo teško ubistvo u pokušaju.

Nadal: "Ovo je Đokovićev kraj"

Nedjelja, 21.06.2026 | 12:35

Toni Nadal smatra da se kraj karijere Novaka Đokovića sve više približava i da bi ova sezona mogla da bude poslJednja za osvajača 24 Grend slem titule.

Reprezentativac Crne Gore karijeru nastavlja u Grčkoj

Nedjelja, 21.06.2026 | 12:30

Crnogorski reprezentativac Vladan Spaić karijeru nastavlja u grčkom Vuljagmeniju.

Zelenski: Rusija za nedjelju dana lansirala oko 2.200 dronova na Ukrajinu

Nedjelja, 21.06.2026 | 12:23

Volodimir Zelenski je izjavio da je Rusija, tokom prošle nedjelje, lansirala oko 2.200 udarnih dronova na teritoriju Ukrajine.

Nikšićanin osumnjičen da se lažno predstavljao i polagao vozački u ime druge osobe, podnijete krivične prijave

Nedjelja, 21.06.2026 | 12:17

Nikšićka policija podnijela je krivične prijave protiv Ž.A. (18) i D.J. (19) zbog sumnje da su počinili krivična djela u vezi sa polaganjem vozačkog ispita, tako što se jedan od njih lažno predstavio i polagao ispit u ime drugog, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Radičević: Izvještaj gradonačelnika Mujovića jednako transparentan kao i prethodni izvještaji koji su bili javni

Nedjelja, 21.06.2026 | 11:33

Odbornika Pokreta Evropa sad (PES) u Skupštini Glavnog grada, Branislav Radičević, saopštio je da naglašava da su Izvještaj o radu gradonačelnika, kao i ostali materijali javno objavljeni ove godine kao i prethodne. Sve to govori, kako je naveo, iz razloga što postoji namjera da se stvara utisak kako je za vrijeme gradonačelnika Saše Mujovića bilo netransparentno rukovođenje glavnim gradom.

Beživotno tijelo mladića pronađeno u rupi na gradilištu u Budvi

Nedjelja, 21.06.2026 | 11:06

https://www.kolektiv.me/302901/troje-povrijedjenih-u-udesu-u-kolasinu-medju-njima-i-petomjesecna-beba