Petak, 22.11.2024 | 19:38
IZVOR: n1.hrvatska.hr

ODLIČNE VIJESTI za top-modele Androida: Baterije na telefonima mogle bi TRAJATI MNOGO DUŽE

Novi Snapdragonov čipset je značajno energetski učinkovitiji, što znači da će baterije u telefonima s tim hardverom duže trajati.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Snapdragon je krajem oktobra predstavio svoj novi čipset Snapdragon 8 Elite, namijenjen flagship pametnim telefonima koji dolazi sa snažnim hardverom te je u njemu veliki naglasak stavljen na energetsku efikasnost, piše Zimo.

Iako je, dakle, u prvom planu procesor i grafika, tehnološki mediji posebno ističu napredak postignut s baterijom, odnosno njeno trajanje na modelima na kojima je ovaj čipset dostupan i koji su novinari testirali.

Prema Qualcommu, novi je čipset je 27 posto energetski efikasniji, što su u teoriji odlične brojke, a dokazale su se i u praksi.

Nakon što je ranije OnePlus predstavio model 13 koji pokreće Snapdragon 8 Elite, sada je novi uređaj s ovim moćnim hardverom predstavio i Asus.

Model ROG Phone 9 namijenjen je ponajviše gamerima, odnosno ljubiteljima mobilnog igranja te hardverski može bez problema pokrenuti i najjače igre, što se i očekuje od telefona iz te kategorije.

Ali, najveće iznenađenje donosi baterija. Kako je objasnio jedan youtuber koji je testirao nove modele Asusa i OnePlusa, a prenose na stranici 9to5Google, trajanje baterije u odnosu na prethodnike ovih telefona značajno je duže.

Iako ovi telefoni imaju baterije malo većeg kapaciteta u odnosu na prethodnike, razlika u izdržljivosti baterija je prilična.

Asus ROG Phone 9 dolazi s baterijom kapaciteta 5800 mAh te je trajanje baterije prema PCMark testu povećano s 11 sati koliko je iznosilo na prethodnom modelu na skoro 14 i pol sati, pri čemu treba podsjetiti da novi model ima i snažniji procesor i grafiku, što dodatno pridonosi potrošnji.

OnePlus 13 dolazi s još većom baterijom kapaciteta 6000mAh, a na istom testu ona je izdržala čak 17,5 sati, što je puno više u odnosu na 12,2 sata koliko je baterija izdržala na njegovom prethodniku.

S obzirom na to da je Qualcomm tek nedavno predstavio ovaj čipset, očekujemo kako će brojne nove top-modele pametnih telefona pokretati Snapdragon 8 Elite, što znači da će ti telefoni imati i fantastično trajanje baterije.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 20.01.2026 | 00:00

Pretežno oblačno sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu u južnim i centralnim oblastima, uglavnom u drugom dijelu dana.

Megan Markl se ne vraća na Netfliks

Utorak, 20.01.2026 | 21:59

Serija Megan Markl “With Love, Meghan” neće se vratiti na Netfliks za treću sezonu, saznaje Page Six iz više izvora.

Suhomesnati proizvodi pod lupom SZO: Kancerogeni su poput cigareta

Utorak, 20.01.2026 | 21:45

Salame, paštete, kobasice, viršle, kulen, čajna... – svakodnevni izbor na trpezi mnogih građana – odnedavno se nalaze u kategoriji jedan kancerogenih namirnica Svjetske zdravstvene organizacije.

Dinar: Želim da nastavim, niko od igrača me nije razočarao

Utorak, 20.01.2026 | 20:17

Prvo veliko takmičenje pod komandom selektora Didijea Dinara prošlo je razočaravajuće – nakon tijesnog poraza od Slovenije, „lavovi“ su u mečevima protiv Farskih Ostrva i Švajcarske djelovali kao tim koji je zalutao na Evropsko prvenstvo.

Britanska vlada odobrila izgradnju najveće kineske ambasade u Evropi uprkos špijunskim sumnjama

Utorak, 20.01.2026 | 21:18

Vlada Ujedinjenog Kraljevstva odobrila je Kini izgradnju najveće ambasade u Evropi u kompleksu Royal Mint Court u Londonu, iako brojni britanski i američki političari upozoravaju da bi objekat mogao poslužiti kao baza za špijuniranje.

Nuklearna elektrana Černobil ostala bez struje nakon ruskog napada

Utorak, 20.01.2026 | 21:08

Nuklearna elektrana Černobil ostala je bez vanjskog napajanja električnom energijom. To je posljedica ruskog napada u kojem su oštećeni i dalekovodi koji opskrbljuju druge nuklearne elektrane.

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.

Borozan: Ovo nije realna slika naše reprezentacije, preuzimam odgovornost

Utorak, 20.01.2026 | 19:51

Naša rukometna reprezentacija ubjedljivim porazom od Švajcarske završila je nastup na Evropskom prvenstvu. Reprezentativac Vuko Borozan nije krio razočaranje nakon meča.

Rast cijena neminovan, građani nijesu iznenađeni

Utorak, 20.01.2026 | 20:41

Za godinu porasle su cijene gotovo svih proizvoda i usluga. To pokazuju podaci Monstata za decembar minule godine u odnosu na isti mjesec 2024.

Perišić želi nazad na Meacu

Utorak, 20.01.2026 | 20:07

Ivan Perišić želi povratak u Inter, ali konačna odluka je na PSV-u.