Četvrtak, 28.11.2024 | 13:56
IZVOR: rtcg.me

"LAVICE" spremne za meč - "POBJEDA nad Srbijom otvara vrata glavne faze"

Nikada nije bilo lako, neće biti ni sjutra, ali tradicija će, uz kvalitet, biti veliki adut rukometašica Crne Gore na otvaranju 16. Evropskog prvenstva u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.




Foto: Rukometni savez Crne Gore/Vuk Raičević 

Rival u "Feniks areni" u Debrecinu 10. put u zvaničnim mečevima biće Srbija, protiv koje su "lavice" do sada upisale sedam pobjeda, remi i poraz.

Zanimljivo je da je čak četiri puta naša selekcija slavila minimalnom razlikom, dva puta sa dva, a jednom sa plus tri. Jedini poraz od bivših sunarodnica je doživjela na Svjetskom prvenstvu 2021. u Španiji, kada je izgubila 27:25. I tada je, iako je bila možda i u najslabijem sastavu na velikim takmičenjima, Crna Gora bila blizu trijumfa, vodila 24:21 u 48. minutu, ali je u finišu posustala.

Utakmica će se igrati na najveći praznik SFRJ, Dan Republike, a jedan od najvećih aduta selektorke Suzane Lazović biće djevojka koja je jedina u obje ekipe, uz Martu Batinović, rođena u zemlji sa šest republika i dvije pokrajine - Milena Raičević.

Kapitenka se vratila u nacionalni tim, jer u posljednjim mjesecima mandata bivše selektorke Bojane Popović nije pozivana.

"Nije uvijek lako, ali je uvijek lijepo igrati za reprezentaciju. Prva utakmica protiv Srbije može, ali i ne mora da nam donese puno toga. Sigurno je da smo dugo isčekivale ovo prvenstvo. Kao što smo već najavljivale, velika je euforija i ovo je najljepši dio godine, tj. naše sezone. Igramo prije svega za svoju zemlju, sa posebnom emocijom i željom", rekla je 34-godišnja Podgoričanka.

Mađarska je nakon 10 godina ponovo jedan od domaćina Evropskog prvenstva. Te 2014. "lavice" su dogurale do polufinala, ali su izgubile preostala dva meča i završile na 4. mjestu.

"Tada je bilo dosta dobrih stvari i lijepih emocija. Evropska prvenstva su za nas uglavnom bila dosta dobra. Vjerujem da ćemo i ovu uvertiru sjutra protiv Srbije prije svega dobro spremiti i sa dobrom energijom, velikom borbom i prije svega dobrom igrom u odbrani otvoriti ovo prvenstvo".

Iz grupe B dvije selekcije će proći u glavnu fazu, zbog čega je svaki meč bitan. Uzgred, prenose se samo bodovi osvojeni protiv selekcija koje se domognu druge sedmice turnira, a možda baš Srbija bude uz "lavice" u novoformiranoj grupi 1.

"Dosta je kalkulacija o tome ko su favoriti u grupi, ali pričali smo u prethodnom periodu da danas svi znaju da igraju rukomet i da nema opuštanja. Želimo da se posvetimo samo prvoj utakmici, onda razmišljamo o nastavku šampionata. Za nas jedino što postoji trenutno je Srbija, a svaki bod je bitan. U ovom sistemu takmičenju se maksimum prenose dva boda, tako da je svaki meč jako bitan. Najbitnije je da pokažemo energiju i ono što 'lavice' krasi tokom svih ovih prvenstava - dobru odbranu", zaključila je Raičevićeva, koja je uz Marinu Rajčić jedina iz ovog sastava učestvovala u osvajanju sve tri medalje seniorske reprezentacije.

Dobra igra u odbrani bi otvorila prostor za kontre, u kojima bi najviše mogla da se istaknu krila - Dijana Mugoša, Ivona Pavićević i Nina Bulatović.

"Očekuje nas težak meč, ali dobro smo se pripremile za Srbiju i vjerujem da ćemo dati sve od sebe. Mnogo bi nam značila da otvorimo prvenstvo s pobjedom", istakla je Pavićevićeva.

Crna Gora je sa Srbijom igrala u kvalifikacijama za ovaj šampionat i oba puta trijumfovala minimalnom razlikom - 31:30 u Zrenjaninu i 26:25 u "Bemax areni".

"Poznajemo odlično srpsku reprezentaciju, odigrale smo dva jako teška meča i slavile. Vjerujem i da ćemo sada dati sve od sebe, jer želimo da pobijedimo", naglasila je kapitenka Budućnosti.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Preminule tri osobe na kruzeru, sumnja se na hanta virus

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 08:32

Tri osobe su preminule, a više njih je oboljelo tokom plovidbe kruzerom koji plovi Atlantskim okeanom između Argentine i Zelenortskih Ostrva, a sumnja se na izbijanje hanta virusa.

Ministarstvo zdravlja dalo saglasnost za 140 SOP-ova: Jednaki standardi za sve pacijente

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 10:08

Ministarstvo zdravlja Crne Gore je na posljednjoj održanoj sjednici Komisije za uvođenje standardnih operativnih procedura (SOP) dalo saglasnost na set od 140 SOP-ova koji obuhvataju ključne segmente kliničkih procesa, čime je načinjen značajan i suštinski iskorak ka sistemskom unapređenju kvaliteta zdravstvene zaštite, saopšteno je iz tog Vladinog resora.

Ronioci i danas tragaju za nestalom osobom na Skadarskom jezeru

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 09:15

Ronioci Regionalnog ronilačkog centra iz Bijele, danas su u jutranjim satima nastavili potragu za D.K, za kojim se intenzivno traga od subote, nakon prevrtanja plovila u Plavničkom kanalu.

Predložena podjela imovine i teritorije Podgorice i Tuzi

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 11:15

Na sjednici Arbitražne komisije za razgraničenje Glavnog grada sa Opštinom Tuzi obje lokalne samouprave dostavile su predloge za teritorijalno razgraničenje i podjelu imovine.

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije podnio ostavku

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 08:54

Dosadašnji selektor Vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović podnio je ostavku na toj poziciji.

Adžić: Slučaj praćenja direktora policije predstava za javnost

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 21:04

Bivši ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić kazao je u emisiji Naglas na RTCG da stanje u bezbjednosnom sektoru nije dobro, te da se svakodnevno dešavaju propusti i oni koji bi trebali da su iza rešetaka šalju poruke javnosti. Prema njegovim riječima, slučaj praćenja direktora policije je predstava za javnost.

Spajić predložio uspostavljanje direktne avio linije Podgorica – Rijad

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 20:57

Premijer Milojko Spajić objavio je na mreži X da je u razgovoru sa ministrom za investicije Saudijske Arabije Fahadom Al Saifom predložio uspostavljanje direktne avio linije Podgorica – Rijad.

Nikolić: Znamo koliki je ulog, moramo da usporimo ritam Kluža

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 21:08

Centar Budućnosti, Zoran Nikolić kazao je da su svjesni važnosti meča, da dobro poznaju Kluž, te da moraju maksimalno da iskoriste mane rumunskog tima.

Murinjo između Reala i Premijer lige

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 20:35

U Benfiki kao da postaju svjesni da će teško da zadrže Žozea Murinja.

Lajpcig: Automobilom se zaletio u pješačku zonu, dvoje poginulih

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 20:20

Dvije osobe su poginule, a dvije teško povrijeđene nakon što je automobil ušao u pješačku zonu u centru njemačkog grada Lajpciga. Kako je saopštila lokalna policija, vozač je uhapšen.

Ministarstvo odbrane: Ne razmatramo mogućnost ustupanja vojnih baza SAD-u u ratu sa Iranom

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 19:09

Ministarstvo odbrane nije u saznanju da postoji razmatranje mogućnosti da Crna Gora ustupi svoje vojne kapacitete i pruži logističku podršku SAD za rat protiv Irana, istakli su u ovom vladinom resoru na pitanja RTCG, a nakon što je generalni sekretar NATO-a Mark Rute tokom učešća na Samitu Evropske političke zajednice u Jermeniji naveo da evropske zemlje obezbjeđuju da se sporazumi o korišćenju vojnih baza sprovode, kako bi se pomoglo SAD.

Pojačane kontrole na sjeveru, sankcionisano 700 vozača, 20 uhapšeno

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 19:45

Tokom prazničnih dana, policija na sjeveru Crne Gore pojačala je kontrole saobraćaja, sankcionišući više od 700 vozača i uhapsila njih 20, uz privremeno oduzimanje tri vozila, saopštili su iz Uprave policije.

Novi problem za Real - Mendi pet mjeseci van terena

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 19:34

Defanzivac Real Madrida Ferland Mendi biće van terena do pet mjeseci zbog povrede kvadricepsa, prenijela je danas "Marka".

Zelenski o paradi u Moskvi: "Strahuju da će ih posjetiti naši dronovi"

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 20:09

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski je na zanimljiv način prokomentarisao paradu koja će tradicionalno biti održana 9. maja u Moskvi.

Mugoša: Na sjednici Odbora nije bilo članova većine, građani da sami procijene li ovo normalno

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 18:57

Na sjednici Odbora za ekonomiju na kojem se raspravljaju važni zakoni koje predlaže Vlada nema niti jednog člana Odbora iz većine, uz dva opravdana odsustva, naveo je predsjednik Odbora i poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša u objavi na mreži X.