Petak, 29.11.2024 | 20:33
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

“Lavice” NADIGRALE Srbiju, Jauković dominirala na povratku u nacionalni tim

Rukometašice Crne Gore pobijedlie su Srbiju u 1. kolu Evropskog prvenstva, rezultatom 24:18.




Foto: © 2024 Jozo Cabraja / kolektiff

Izabranice Suzane Lazović igrale su izvanredno u odbrani tokom čitave utakmice, a prvi pogodak primile su tek u desetom minutu.

Mogao je naš nacionalni tim efikasnije da otvori duel i već u ranoj fazi stekne opipljivu prednost, ali su Dijana Mugoša i Milena Raičević promašile po sedmerac.

“Lavice” su u prvom poluvremenu stigle do +4, na odmor su otišle sa tri gola prednosti, a onda drugi dio susreta otvorile serijom 3:0 i praktično prelomile utakmicu.

Đina Jauković pokazala je koliko je značajan adut Crne Gore – sa 11 golova napunila je mrežu Srbije, koju je naša reprezentacija dva puta minimalno dobila tokom kvalifikacija za ovo takmičenje.

Milena Raičević i drugarice će za dva dana odmjeriti snage sa Rumunijom, koja je u prvom kolu savladala Češku 29:28.

TOK MEČA:

58.minut – Itana Grbić stavlja tačku na meč. Njena dva vezana gola za 24:17.

54.minut – Tanja Brnović za ogromnih +7 pred sam finiš meča.

53.minut – nema Srbija rješenje za Đinu Jauković. Sada je 21:15.

47.minut – ne predaje se Srbija, zahvaljujući Jovović prilazi na 18:15.

43.minut – deseti pogodak Đine Jauković. Šuterska rapsodija našeg beka. Crna Gora vodi 17:12.

41.minut – važan momenat. Batinović brani sedmerac Janjušević i sprječava Srbiju da smanji na 15:12.

21:25 Milena Raičević postiže prvi gol u drugom dijelu - 12:8 u 32. minutu

21:24 Počelo je drugo poluvrijeme.

21:10 Završeno je prvo poluvrijeme, Crna Gora - Srbija 11:8.

21:01 Dolazi Srbija do gola zaostatka - Janjušević pogaša u 26. minutu.

20:59 Veže Srbija dva gola - Janjušević je pogodila za 7:5. Tajm-aut traži Suzana Lazović.

20:58 Gol za Lovrić - smanjila je na 7:4 u 24. minutu

20:55 Novi sedmerac za Crnu Goru, četvrti koji je napravljen nad Tatjanom Brnović - pogodila je Jauković za 7:3.

20:54 Gol za Srbiju postiže Jovović - 6:3.

20:52 Lijep gol Jauković za 6:2 u 20. minutu.

20:51 Isključenje za Ivonu Pavićević u 19. minutu.

20:49 Džaferović pogađa za 5:2.

20:47 Crna Gora ima plus dva - 4:2, Jauković sigurna sa penala u 15. minutu.

20:46 Isključenje u Srbiji - Radosavljević vani dva minuta.

Prvi gol iz igre za Crnu Goru u 12. minutu - Jauković je pogodila za 3:2.

Četvrti sedmerac za Crnu Goru, drugi gol - sigurna je bila Đurđina Jauković (2:1).

Crna Gora će dva minuta morati sa igračicom manje - isključena je Tatjana Brnović.

Odmah nakon toga Srbija do prvog gola dolazi u 10. minutu kada je pogodila Nataša Lovrić (1:1).

Novi penal izborila je Brnovićeva, ali ovog puta ni Milena Raičević nije bila precizna.

Prvi gol na meču postiže naša reprezentacija - pogodila je Milena Raičević sa linije sedam metara i to u 7. minutu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Klub odbornika DPS Nikšić: Kovačević pravosnažno osuđen, PES i Demokrate da pokrenu inicijativu za smjenu

Utorak, 16.06.2026 | 13:00

Odluka Višeg suda za prekršaje kojom je Marko Kovačević pravosnažno proglašen krivim zbog govora mržnje predstavlja još jednu potvrdu onoga na šta DPS već dugo upozorava, da se iza tobož evropejskih i pomiriteljskih lica krije opasna politika podjela, mržnje i targetiranja neistomišljenika.

Zirojević: Sve što se ove godine desi u požarnoj sezoni, odgovornost je Vlade, Bečića i Šaranovića

Utorak, 16.06.2026 | 18:22

Nakon svega što nam se desilo prethodne godine, nakon tragično izgubljenog života pripadnika Vojske Crne Gore, uništene imovine, ugroženih i izgubljenih domova - rukovodioci MUP-a nijesu naučili ama baš ništa, rekao je poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević.   

Ulcinj: Uhapšen Podgoričanin zbog nastavka nelegalne gradnje u zoni Morskog dobra

Utorak, 16.06.2026 | 18:06

Policija je u Ulcinju uhapsila A.M. (40) iz Podgorice zbog sumnje da je, uprkos zabrani nadležne inspekcije i pečaćenju gradilišta, nastavio izvođenje građevinskih radova na objektu u mjestu Kruče, u zoni Morskog dobra. Osumnjičeni je prethodno već procesuiran zbog istog krivičnog djela.     

Izvještaj EP za Crnu Goru: Potrebna saradnja vlasti i opozicije, imenovanja u sudstvu, zatvaranje prostora Rusiji...

Utorak, 16.06.2026 | 13:10

O izvještaju, koji je pripremio izvjestilac za Crnu Goru Marjan Šarec, će se danas raspravljati u EP-u.

Serena i Venus Vilijams igraju zajedno u dublu na Vimbldonu

Utorak, 16.06.2026 | 14:10

Američke teniserke Serena i Venus Vilijams igraće zajedno u dublu na predstojećem Vimbldonu, pošto su danas dobile specijalnu pozivnicu organizatora.

Završena obuka nastavnika za primjenu Programa olimpijskog obrazovanja u školama

Srijeda, 17.06.2026 | 12:20

U Podgorici je održan drugi cjelodnevni OVEP trening za nastavnike iz crnogorskih škola, koji će od naredne školske godine otpočeti sa primjenom Programa olimpijskog obrazovanja u 18 škola

EPCG podržala JU “Zahumlje”: Ulaganje u vrijednosti koje traju

Srijeda, 17.06.2026 | 12:11

Elektroprivreda Crne Gore potpisala je ugovor o donaciji sa JU „Zahumlje“, nastavljajući višegodišnju saradnju sa jednom od najznačajnijih kulturnih institucija u Nikšiću i potvrđujući opredijeljenost kompanije da kontinuirano podržava razvoj kulturnog života i projekte od posebnog značaja za zajednicu.  

Poreska uprava pojačava kontrole tokom turističke sezone: Fokus na fiskalne račune, prijavu radnika i izdavaoce smještaja

Srijeda, 17.06.2026 | 12:00

Poreska uprava od danas intenzivira aktivnosti poreske inspekcije na teritoriji cijele Crne Gore, u okviru plana za suzbijanje neformalne ekonomije tokom ljetnje turističke sezone.

Rama o proširenju: Fon der Lajen nije svojoj djeci rekla da treba da odrastaju u komšiluku i da sjednu za sto tek kad odrastu

Srijeda, 17.06.2026 | 11:52

Albanski premijer Edi Rama zauzeo se za brz i jednostavan prijem novih država članica u Evropsku uniju.

Mirjani Pajković demoliran automobil u Podgorici

Srijeda, 17.06.2026 | 11:31

Samostalnoj savjetnici Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu manjinskih i ljudskih prava, Mirjani Pajković, tokom noći je oštećen automobil koji je bio parkiran ispred zgrade u kojoj živi u Podgorici.  

Anđušić: Prihvaćena inicijativa DPS-a za kontrolno saslušanje o uticaju rasta cijena na standard penzionera

Srijeda, 17.06.2026 | 11:12

Odbor za ekonomiju, finansije i budžet prihvatio je inicijativu Demokratske partije socijalista za kontrolno saslušanje resornih ministara i direktora Fonda PIO povodom uticaja inflacije i rasta troškova života na položaj penzionera u Crnoj Gori.  

Zavšen 2. Solar fest „Kuvanje na Suncu“

Srijeda, 17.06.2026 | 10:57

U subotu 13. juna je uspješno završen drugi Solarni festival „Kuvanje na Suncu“.

VIDEO: Pogledajte kako napreduje izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda

Srijeda, 17.06.2026 | 11:15

Betonski radovi na izgradnji Sistema za prečišćavanje otpadnih voda uveliko napreduju.

Perić prihvatio kandidaturu za predsjednika Skupštine Glavnog grada

Srijeda, 17.06.2026 | 10:48

Lider Pokreta Preokret Srđan Perić zvanično je prihvatio kandidaturu za izbor na funkciju predsjednika Skupštine Glavnog grada Podgorice.

Ćulafić: Prevencija najbolji način zaštite života, imovine i životne sredine

Srijeda, 17.06.2026 | 11:00

Imajući u vidu da je pred nama još mnogo toplih dana, koristim priliku da apelujem na sve građane da budu oprezni i odgovorni kako svojim postupcima ne bi izazvali požar, ugrozili sopstveni i tuđe živote i nanijeli štetu prirodi i životnoj sredini, kazao je Ministra ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić.