Petak, 29.11.2024 | 20:56
IZVOR: b92.net

Glumica progovorila o BORBI sa teškom bolešću: "Samo sam PLAKALA..."

Glumica Selma Bler je poslije dužeg vremena progovorila o svom zdravlju.




Foto: YouTube screensot/ NBC News

Njoj je dijagnostikovana multipla skleroza 2018. godine, a kaže da se sada osjeća bolje.

"Ove godine sam zaista počela da se osjećam bolje. Vratila sam se na posao pa ću uskoro moći da objavim neke nove stvari", otkrila je glumica, prenosi Variety.

Svoj oporavak pripisuje transplantaciji koštane srži i promijeni ljekova. Priznaje da nikada nije mislila da će joj se zdravlje tako drastično popraviti.

"Osjećala sam se veoma slabo, nisam imala snage", rekla je.

Ona je dodala da joj je veoma drago što je svojom pričom uspjela da inspiriše i druge koji se bore sa sličnim bolestima.

"Ne shvatate koliko je to ljudima važno dok vam se ne zahvale. Nisam mislio da će se ljudi pronaći kroz moju priču. Sada mi je to veoma važno", rekla je Bler.

Ona je ranije istakla da joj je veoma važno kako izgleda i kako se predstavlja u javnosti.

"Mislim da je prezentacija veoma važna. Ako mogu da pomognem u uklanjanju stigme ili pretjerane radoznalosti, onda je to sjajno", rekla je glumica.

Dijagnoza ju je veoma pogodila

Prošle godine, Selma je rekla voditeljki Kristen Velker u televizijskoj emisiji Meet the Press na NBC-u da joj je užasna dijagnoza isprva psihički dotukla.

"Samo sam plakala i plakala. Nisam znala ni kako da se nosim sa tom informacijom", rekla je glumica.

Prisjetila se kako je kao dete počela da pati od hroničnih glavobolja i groznice, a da je medicinski radnici nisu shvatili ozbiljno.

Bol je jedan od mnogih simptoma višestrukih simptoma, rekla je Selma, a jedan doktor joj je rekao da bi možda "trebalo da nađe dečka jer ljubav pomaže tamo gdje je medicina nemoćna"

"Čini mi se da su doktori izmišljali svakakve izgovore, zbog kojih sam počela da ubeđujem sebe da sam preosetljiva i da je sa mnom sve u redu", rekla je Selma.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mirjani Pajković demoliran automobil u Podgorici

Srijeda, 17.06.2026 | 11:31

Samostalnoj savjetnici Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu manjinskih i ljudskih prava, Mirjani Pajković, tokom noći je oštećen automobil koji je bio parkiran ispred zgrade u kojoj živi u Podgorici.

Bečić i Šaranović pohvalili policiju: Samit istorijski bezbjednosni uspjeh

Srijeda, 17.06.2026 | 09:30

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić i ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović prisustvovali su danas proširenom kolegijumu direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića u Centru za obuku Specijalne jedinice policije i Posebne jedinice policije, gdje su rukovodiocima i službenicima odali priznanje za uspješno obezbjeđenje Samita Evropska unija – Zapadni Balkan u Tivtu.

Žrtva mafijaške likvidacije ispred policijske stanice u Barseloni je državljanin Srbije

Utorak, 16.06.2026 | 19:33

Pripadnici katalonske policije uspjeli su da identifikuju muškarca koji je prošle srijede ubijen hicem u potiljak, ispred policijske stanice Nacionalne policije u Barseloni. Riječ je o državljaninu Srbije za kojim je bila raspisana Evropska potjernica za hapšenje i predaju (OEDE) od strane belgijskih vlasti.

Evropski filmski festival od 19. juna u svih 25 crnogorskih opština

Srijeda, 17.06.2026 | 09:23

Publika širom Crne Gore od 19. juna do 18. avgusta imaće priliku da besplatno prati savremena ostvarenja evropske kinematografije u okviru Evropskog filmskog festivala, koji će biti organizovan u svih 25 crnogorskih opština, saopšteno je iz Evropske kuće.

SRIJEDA u znaku ovih TEMPERATURA - PROČITAJTE šta kažu meteorolozi

Utorak, 16.06.2026 | 21:53

U srijedu se u južnim predjelima očekuje sunčano vrijeme, uz slab do umjeren razvoj dnevne oblačnosti. 

Petrovac: Uhapšen državljanin Srbije sa crvene potjernice Interpola Austrije

Srijeda, 17.06.2026 | 19:02

Službenici NCB Interpola Podgorica i Odjeljenja bezbjednosti Budva locirali su i uhapsili M.M. (40), državljanina Srbije, za kojim je Beč raspisao međunarodnu crvenu potjernicu zbog sumnje na povezanost sa organizovanim kriminalom i nedozvoljenom trgovinom kokainom. Postupak ekstradicije biće predmet dalje komunikacije crnogorskih i austrijskih nadležnih organa.     

Vučinić: Neću prisustvovati sjednici o izboru Perića

Srijeda, 17.06.2026 | 18:31

Odbornik Pokreta za Podgoricu Dragutin Vučinić saopštio je da sjutra neće prisustvovati sjednici Skupštine Glavnog grada, na kojoj će se glasati o izboru novog predsjednika Skupštine.  

Crna Gora i Pokrajina Štajerska potpisale Memorandum o saradnji

Srijeda, 17.06.2026 | 17:42

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj i zamjenica guvernera Pokrajine Štajerske Manuela Khom potpisali su danas Memorandum o saradnji između Vlade Crne Gore i Pokrajine Štajerske, potvrđujući zajedničku posvećenost jačanju partnerskih odnosa i unapređenju saradnje u oblastima od strateškog značaja za razvoj obje strane.  

Skandal oko privatizacije HTP „Boka“: Čarapić i Božović traže kontrolno saslušanje tri ministarstva zbog štete od preko 50 miliona eura?

Srijeda, 17.06.2026 | 16:38

Privatizacija Hotelsko-turističkog preduzeća (HTP) „Boka“, nekadašnjeg giganta turističke privrede Herceg Novog i Crne Gore, ponovo se našla pod lupom parlamenta. Zvanični zahtjev za hitno održavanje kontrolnog saslušanja podnijeli su poslanici Vasilije Čarapić i Bogdan Božović, saznaje naš portal iz zvanične dokumentacije.     

Novo otkriće: Drveće možda da skladišti manje ugljen-dioksida nego što se mislilo

Srijeda, 17.06.2026 | 19:21

Drveće možda ne može da skladišti onoliko ugljen-dioksida koji zagrijava planetu koliko se ranije pretpostavljalo, jer fotosinteza ne mora uvijek da dovede do rasta drveta, sugeriše najnovija studija.  

Pet jednostavnih vježbi koje će vam pomoći da poboljšate ravnotežu

Srijeda, 17.06.2026 | 18:57

Poboljšanje ravnoteže može vam pomoći da ostanete stabilni tokom vježbanja i da se sigurnije krećete kako starite.

Policija: Tri osobe iz Srbije uhapšene na auto-putu zbog prekoračenja brzine

Srijeda, 17.06.2026 | 18:22

Iz policije su na mreži X naveli da je uhapšen D.N. (37) koji je vozio 194 kilometra na sat (km/h) na mjestu gdje je maksimalna dozvoljena brzina bila 100 km/h.

Šarec: Crna Gora nikad bliže Evropskoj uniji

Srijeda, 17.06.2026 | 17:57

Evropski parlament usvojio je Rezoluciju o Crnoj Gori, izvjestioca Marjana Šareca. Za rezoluciju je glasalo 486 od 622 prisutna poslanika. Protiv je bio 101 poslanik, dok je 75 bilo uzdržano.

Albijanić: SNS, DPS i Knežević će pokušati da utiču na prekrajanje izborne volje

Srijeda, 17.06.2026 | 16:09

Narodni poslanik u Skupštini Srbije Miloljub Albijanić rekao je danas da će se preko Demokratske partije socijalista (DPS), Srpske napredne stranke (SNS) i njene “crnogorske ispostave” Demokratske narodne partije Crne Gore uticati na izbor gradonačelnika Podgorice na sjutrašnjoj sednici Skupštine glavnog grada Podgorica, piše nasportal.info.

Tramp kasnio na sastanak tokom samita G7 pa okupljenima u sali poručio: "Ja sam šef"

Srijeda, 17.06.2026 | 17:33

Američki predsjednik Donald Tramp kasnio je na radni sastanak na samitu G7 u Francuskoj, a prilikom dolaska ponovo je bio u fokusu zbog rečenice koju je izgovorio.