Ponedjeljak, 02.12.2024 | 11:48
IZVOR: telegraf.rs

Više nije trener Partizana - Savo Milošević PODNIO OSTAVKU

Trener Partizana Savo Milošević iznenada je podnio ostavku, usled izostanka dogovora sa čelnicima kluba u vezi sa smanjenjem plate.




Foto: YouTube screenshot/FK Partizan Beograd

Milošević se na taj korak odlučio iznenada, iako ništa nije nagovještavalo da bi tako nešto moglo da se dogodi, s obzirom na činjenicu da je u prethodnom periodu stabilizovao ekipu i uspio da zabilježi šest pobjeda iz osam utakmica, uz dva remija.

Milošević je pokupio svoje stvari iz sportskog centra u Zemunu i prije nego što i definitivno kovertira ostavku, trebalo bi da obavi razgovor sa čelnicima Privremene komsije. Razlog je, želja Radne grupe da Milošević smanji svoju platu, na šta on nije pristao.

Nagovještaj razgovora dvije strane se mogao naslutiti još prije mjesec dana, kada se stidljivo, između redova, pominjalo da će Privremena komisija pokušati da ubijedi Miloševića da se odrekne dijela zarade. Međutim, isto se moglo čuti da on nije spreman da smanji prinadležnosti više od deset posto, što očito nije bilo dovoljno.

U Humskoj su uvedene privremene mjere, zaposleni su morali da se odreknu zarada od 10 do 40 odsto, ali krucijalni problem - zarade igrača zapravo su bile kamen o vratu budžeta kluba.

Milošević je ponovo kontaktiran da učini ustupak, ali je smatrao da se posla prihvatio u zlo doba, kada su svi okretali glave i nije bio raspoložen da smanji svoju zaradu. Tim prije što je stabilizovao tim i doveo ga u poziciju da se bori za drugu poziciju, sa šest pobjeda i dva remija u osam mečeva.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Izvor: telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Anćeloti: Brazil osvaja Svjetsko prvenstvo odbranom, ne napadom

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 21:57

Selektor fudbalske reprezentacije Brazila Karlo Anćeloti izjavio je da se najveći turniri osvajaju čvrstom odbranom, a ne isključivo napadačkom igrom.

Kako konzumiranje mineralne vode djeluje na vaše zdravlje?

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 21:34

Mineralna voda ima različita djelovanja na vaše zdravlje, a stručnjaci navode da je sigurna za zube ako ne sadrži dodatke. Osim toga, mineralna voda može imati različito djelovanje za probavu.

Vuković: Crna Gora uz podršku MMF-a ide ka Evropskoj uniji

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 21:07

Ministar finansija Novica Vuković sastao se danas sa odlazećim šefom misije Međunarodnog monetarnog fonda za Crnu Goru Srikantom Seshadrijem i njegovim nasljednikom Džefom Denfordom, potvrđujući kontinuitet snažne i sadržajne saradnje u trenutku kada Crna Gora ostvaruje vidljive ekonomske rezultate i ubrzava svoj evropski put.

Camaj: Znamo šta selektor traži od nas i za Ligu nacija ćemo biti pravi

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 20:20

Fudbaleri Crne Gore sjutra od 18 časova dočekuju Sloveniju na Gradskom stadionu u Podgorici.

Spajić: Očekujem da ćemo doći do najboljih rješenja u pregovorima za povećanje plata

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 19:57

Komentarišući pregovore o povećanju zarada i novom Opštem kolektivnom ugovoru sa predstavnicima sindikata, premijer Milojko Spajić je kazao da se zbog krize na Bliskom istoku mora voditi računa o mjerama i reformama koje se donose, ali da je siguran da će sa socijalnim partnerima u daljim pregovorima doći do najboljeg rješenja za građane, prenosi RTCG.

Merc: 80 posto državljana Sirije trebalo bi napustiti Njemačku u naredne tri godine

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 20:31

Njemački kancelar Fridrih Merc je izjavio da bi se 80 posto od više od 900 hiljada sirijskih državljana u Njemačkoj trebalo vratiti u svoju domovinu u naredne tri godine.

SC Derbi pao u finišu u Subotici

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 20:59

U šestom kolu Plej-aut lige regaionalnog takmičenja favorizovani Spartak slavio rezultatom 77:71 (15:13, 18:19, 22:19, 22:20)

Vučić: Podržavam odluku Milanovića, meni tamo nije mjesto

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 20:06

Podržavam odluku Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni, meni tamo nije mjesto, rekao je Aleksandar Vučić, predsjednik Srbije, reagući na odluku predsjednika Hrvatske da otkaže skup na Brionima.

Usvojen budžet Opštine Kotor

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 20:46

Sa 17 glasova odbornika vladajuće većine, u nastavku današnje sjednice SO, usvojena je Odluka o budžetu Opštine Kotor za 2026. godinu.

Leković: Veljovićeva izjava o Belivuku i Miljkoviću dokaz da su granice između policije i mafije bile izbrisane

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 19:05

Izjava Veselina Veljovića da Veljko Belivuk i Marko Miljković „nijesu bili prijetnja jer su bili pod nadzorom“ predstavlja brutalno priznanje onoga na šta smo godinama upozoravali, da problem nije bio samo u postojanju kriminalnih klanova, već prevashodno u njihovim zaštitnicima unutar sistema, saopštio je poslanik Demokratske Crne Gore, Momčilo Leković.